Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dziecko, finansowy punkt widzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załamałam się. Szukałam opinii i informacji o żłobkach w miejscu gdzie chcemy kupić mieszkanie. Po pierwsze jest ich mało, a to jest niestety standard. Ale nie wiedziałam, że żłobek może nie przyjmować dzieci młodszych niż 1 rż. Myślałam w swojej naiwności, że złobki to takie instytucje, które są stworzone po to by dziecię po macierzyńskim można było tam zapisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S a żłobki, któe przyjmują po 6 lub 8 miesiącu życia...... ale większość niestety od 1 roku.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja szczerze mówiąc nie wiem, jak to się dzieje, że jeszcze w tym kraju się jakiekolwiek dzieci rodzą. Bo ja się coraz bardziej boję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żłobków państwowych jest za mało.I to jest fakt. W prywatnym przyjmą nawet młodsze niż pół roku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
Załamałam się. Szukałam opinii i informacji o żłobkach w miejscu gdzie chcemy kupić mieszkanie. Po pierwsze jest ich mało, a to jest niestety standard. Ale nie wiedziałam, że żłobek może nie przyjmować dzieci młodszych niż 1 rż. Myślałam w swojej naiwności, że złobki to takie instytucje, które są stworzone po to by dziecię po macierzyńskim można było tam zapisać.


A mówisz o państwowych żłobkach, czy prywatnych punktach? U nas powyrastały prywatne jak grzyby po deszczu.. W okolicy co najmniej 3 są, gdzie się nie pójdzie i jakiś wolny płot, to ich reklamy.. Przedszkole teraz mamy za blokiem, więc z nowego mieszkania będzie 10 minut spacerkiem maks. Popatrz za takimi punktami, bo teraz był szał na otwieranie ich i we Wrocławiu trochę nawet przesadzili, więc nawet najmniejszy maluch pewnie mile widziany;p A w państwowych dla dzieci normalnie pracujących ludzi, do tego małżeństw o miejsce ciężko. Ciekawe tylko ile z nich przetrwa do czasu, kiedy będziemy mieć dziecko;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, jak siostra była załamana- w państwowym brak miejsc, prywatny brał 850zł- więc jakieś 70% tego, co by zarobiła....

Ciężko generalnie w tym kraju. Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas sdsd

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 19:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do państwowego ciężko się dostać, a prywatny za drogi uśmiech Takie są moje refleksje.
Bozia, dziecia jeszcze na świecie nie ma, nawet w ścisłych planach, a mnie już panika ogarnia. Szukam, analizuję, kombinuję.
Fajnie (teoretycznie) by chyba było, jeśli nie mogłabym wrócić do pracy, móc wziąć drugiego malucha kobiety, która do pracy wraca. Młode mamy forumowe, myślicie, że to jest możliwe, da radę poradzić sobie z dwoma dzieciami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszko, ja przez krótki czas opiekowałam się drugim dzieckiem (9miesięczną dziewczynką) Diana wtedy miała niecałe półtora roku. I szybko zrezygnowałam bo niestety zbyt duża odpowiedzialność :/ Zresztą dziewczynki nie bardzo ze sobą potrafiły wtedy dłużej wytrzymać. Ciężka sprawa opiekować się swoim własnym dzieckiem i obcym...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 22 Sie 2012, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm dzięki Natalia za odpowiedź. Ja bardzo chcę wrócić do pracy. Czy się uda, to zycie pokazę.

Zresztą, muszę wyhamować. Bo wbrew pozorom zdaję sobie sprawę z tego jak kuriozalnie mogą brzmieć moje dylematy, jeśli dziecka nie nawet na horyzoncie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group