Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Poszetka, butonierka, brustaszka i inne trudne nazwy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Syntia
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 161
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinko zgadzam się z Tobą w 100% zarówno odnośnie manier nowych uczestników jak i ubioru uśmiech
Ponadto, nie zapominajmy ze obecnie łamie się stare konwenanse. To co było uważane dawniej za modowe faux pass obecnie jest jak najbardziej akceptowane czy to się komuś podoba czy nie.

Dalej twierdzę, że goście (jeśli już o nich mowa) bardziej skrytykują niedopasowanie stroju niż brak białej koszuli.

A poza tym trochę się nachodziliśmy dobierając strój i również podsłuchaliśmy pewnych nowinek dotyczących mody ślubnej i nie tylko. Nigdzie nie spotkaliśmy się z opinią, że koszula ecri jest niedopuszczalna i nieelegancka na ślub. Wręcz przeciwnie, ecri jako szlachetniejszy kolor zaczyna wypierać biel.
_________________


"Jedno słowo przed ołtarzem i jesteś żonaty, jedno słowo we śnie i jesteś rozwiedziony" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kat
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 22

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Syntia napisał:
ewelinko zgadzam się z Tobą w 100% zarówno odnośnie manier nowych uczestników jak i ubioru uśmiech
Ponadto, nie zapominajmy ze obecnie łamie się stare konwenanse. To co było uważane dawniej za modowe faux pass obecnie jest jak najbardziej akceptowane czy to się komuś podoba czy nie.

Dalej twierdzę, że goście (jeśli już o nich mowa) bardziej skrytykują niedopasowanie stroju niż brak białej koszuli.

A poza tym trochę się nachodziliśmy dobierając strój i również podsłuchaliśmy pewnych nowinek dotyczących mody ślubnej i nie tylko. Nigdzie nie spotkaliśmy się z opinią, że koszula ecri jest niedopuszczalna i nieelegancka na ślub. Wręcz przeciwnie, ecri jako szlachetniejszy kolor zaczyna wypierać biel.

No tak, przychodzi jakichś krnąbrny młodzieniec, wymyśla jakieś dziwne zasady odnośnie ubioru i śmie twierdzić, że ma troszeczkę większą wiedzę w tym temacie od niektórych! Skandal! Oczywiście, jedynym "kulturalnym" zachowaniem byłoby przytakiwanie, prawda? W żadnym moim poście nie widzę zbytniego chamstwa czy uprzedzenia, a w waszych? Owszem. Jeśli napisałem, że pan młody nie powinien być dodatkiem do sukni młodej, to jaka była reakcja? Modowy fustrat. Ale czego się spodziewałem, rejestrując się na forum dla pań biorących ślub Cool Koszula ecru jak i każda inna od białej, jest niedopuszczalna na ślub. Radzę zapytać się bardziej kompetentnych (bez urazy) krawców, lub trochę poczytać. "Było miło", ale spadam, to nie jest miejsce dla mnie. Zaraz wypłynie mail do administratora Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kat piszesz to wszystko co nie jest odpowiednie a zaś co należało by ubrać co najmniej jak by się szło na ślub do córki/syna prezydenta.

Wyluzuj z tym "nie odpowiednim"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kat napisał:
(...) Koszula ecru jak i każda inna od białej, jest niedopuszczalna na ślub. (...)

Co już napisałeś. Jak ktoś chce to sobie weźmie Twoją radę do serca, a jak nie to nie weźmie. Jego ślub jego sprawa, nie rozumiem wmuszania w innych swojego poglądu. Według mnie jest dopuszczalna i ecru i z krótkim rękawem, ja w tym nie widzę żadnego problemu czy czegoś nieodpowiedniego, ale też nie jestem znawcą i mogliśmy sobie pozwolić z mężem na taką swobodę, niż na skrupulatnie sprawdzanie "zasad ubioru", czy w ogóle zasad na cały ślub i wesele (bo skoro już się na to powoływać w ubiorze, to w innych sprawach chyba też się powinno?), w ten sposób było nasze, niczego nie żałujemy i niczego byśmy nie zmienili.

Wpisując w wyszukiwarkę "Savoir-vivre ubioru na ślub", nie znalazłam informacji, że koszula ecru jest niedopuszczalna, wręcz przeciwnie, jeśli suknia jest w kolorze ecru, beżowa czy złota.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaję że Kat jest pokroju osób "ą i ę".

Ps. Ktoś jest "ą i ę" - Osoba która swój styl życia układa hiperpoprawnie, według ściśle określonych zasad ubioru i zachowaniach, bez żadnych wyjątków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym powiedziałam, że jest po prostu osobą apodyktyczną. Generalnie się z nim zgadzam. Ślub i wesele to idealna okazja na strój wykwintny, a więc ciemny smoking lub garnitur (nigdy brązowy) - dostosowany do pory uroczystości, biała koszula (niezależnie od koloru sukni ślubnej) z długim rękawem (na spinki), naturalne tkaniny (wełniany garnitur, jedwabny krawat lub mucha, nigdy poliestrowa, haftowana kamizelka) itd. Jestem jak najbardziej zwolenniczką klasycznej elegancji, ale nie rozumiem po co tak innym wpierać swoją wizję. Na moim ślubie takie zasady ubioru obowiązywały, ale nie oczekuję, żeby inni również się do nich dostosowali. Jeżeli dla kogoś synonimem elegancji jest Pan Młody hasający po parkiecie w samej koszuli i kamizelce, albo na krótki rękaw, to jego sprawa.
To tak jakby zmuszać ludzi, żeby przestali lubić muzykę pop, bo obiektywnie lepsza jest muzyka klasyczny. Nie ma to najmniejszego sensu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kat
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 22

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Ja bym powiedziałam, że jest po prostu osobą apodyktyczną. Generalnie się z nim zgadzam. Ślub i wesele to idealna okazja na strój wykwintny, a więc ciemny smoking lub garnitur (nigdy brązowy) - dostosowany do pory uroczystości, biała koszula (niezależnie od koloru sukni ślubnej) z długim rękawem (na spinki), naturalne tkaniny (wełniany garnitur, jedwabny krawat lub mucha, nigdy poliestrowa, haftowana kamizelka) itd. Jestem jak najbardziej zwolenniczką klasycznej elegancji, ale nie rozumiem po co tak innym wpierać swoją wizję. Na moim ślubie takie zasady ubioru obowiązywały, ale nie oczekuję, żeby inni również się do nich dostosowali. Jeżeli dla kogoś synonimem elegancji jest Pan Młody hasający po parkiecie w samej koszuli i kamizelce, albo na krótki rękaw, to jego sprawa.
To tak jakby zmuszać ludzi, żeby przestali lubić muzykę pop, bo obiektywnie lepsza jest muzyka klasyczny. Nie ma to najmniejszego sensu.

Wskaż mi proszę fragment, w którym kogokolwiek do czegokolwiek zmuszałem. Nie jestem pewien czy napisałem to w tym wątku, ale "jak dla mnie możecie pójść ubrani w dresy" Apodyktyczny? Rzadko.
To mój ostatni post, więc żegnam oczko
Edit
Krzysiu, przeczytaj mój przedostatni post. Do końca Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Kat dnia Nie 20 Maj 2012, 23:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 20 Maj 2012, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To mój ostatni post, więc żegnam

Yyyyyyy. Wzięła zabawki i sobie poszła z piaskownicy. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 21 Maj 2012, 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyśku, Kat to nie kobieta
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pon 21 Maj 2012, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam oj tam, Kat jest po prostu konserwatywny w przekonaniach.
Popieram post Juliette. Na moim ślubie także będą obowiązywały zasady savoir - vivre'u nie tylko przy talerzu, ale także w strojach Pary Młodej jak i rodziców młodych i jest to wybór mój, mojego partnera i rodziców.

Uważam, że warto mówić o tym co przystoi bądź nie. Warto podkreślać wartości, które nie są złe, choć czasem może odrobinę inne niż te spotykane na codzień.
Jednakże uważam także, że każdy ma prawo robić ze swoim wizerunkiem i życiem co mu się rzewnie podoba uśmiech
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group