Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Poszetka, butonierka, brustaszka i inne trudne nazwy...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
linjaton
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Jawor/Wrocław

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 8:11    Temat postu: Poszetka, butonierka, brustaszka i inne trudne nazwy... Odpowiedz z cytatem

Założyłam ten temat, ponieważ uważam, że strój naszych mężczyzn powinien być równie ważny (no prawie;)) jak nasz i dopracowany w najmniejszych szczegółach. Zapraszam do dyskusji na temat elementów stroju Pana Młodego, fasonów, stylów, doboru kolorów, butów itd. Co zrobić aby pan młody pasował do idealnie wystylizowanej panny młodej? Jak uniknąć modowego faux pas?

Na początek zacznę od pewnego elementu, który wydaje się być bardzo problematyczny. Butonierka- kwiatek, który przypinamy naszemu facetowi... właśnie, gdzie? Do LEWEJ KLAPY marynarki, w okolicy pierwotnej butonierki- otworka na guzik, którego nie ma ("pozostałość" po "żołnierskich" marynarkach). Nie wkładajmy go do brustaszki (kieszonki)- jest to nagminny błąd, poza tym przez kwiatek (który często "tonie" w kieszonce) nierzadko wyrzucamy poszetkę (ozdobną chustkę). Dla zobrazowania tego co mam na myśli, wklejam zdjęcie prawie idealnej "góry" pana młodego.


_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze, dzięki za te informacje - o połowie rzeczy nie miałam pojęcia oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

góra byłaby idealna, gdyby nie to, że albo poszetka, albo kwiatek. razem to troche za dużo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego ostatni guzik kamizelki powinien być odpięty?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby przy siadaniu ładnie sie układało uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie powinien być zapinany przy wstawaniu, podobnie jak marynarka? Tylko to by chyba śmiesznie wyglądało, najpierw myk kamizelkę a później marynarkę zapinać...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
linjaton
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Jawor/Wrocław

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
No to nie powinien być zapinany przy wstawaniu, podobnie jak marynarka? Tylko to by chyba śmiesznie wyglądało, najpierw myk kamizelkę a później marynarkę zapinać...


Guzik powinien być odpięty cały czas. Taką informację uzyskałam od osoby profesjonalnie zajmującej się "ubieraniem" pana młodego. Ja nie jestem specjalistką, piszę tylko to, co dowiedziałam się od osób, które się na tym znają. Zapięty guzik nie razi, ale wpadający kwiatek do kieszonki...brrr

Miss,
Poszetka i butonierka nie wykluczają się, ale nie musisz obu mieć na sobie, jednak błędem jest upychanie kwiatka do kieszonki. Jeśli tylko kwiatek- to na swoim miejscu. Mi podoba się zestaw poszetka+ butonierka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zrezygnowalismy z poszetki z racji kwiatka.. ale pozniej kwiatek zdechł (glorioza bez wody szybciutko pada) wiec M został bez niczego (gdybym wiedziala - zabralibysmy ze sobą poszetke i zmienilibysmy podczas wesela).
Za to odpiety guzik mnie razi - nigdy nie slyszalam o takiej zasadzie i pewnie jesli osoba znająca sie na rzeczy mowi ze tak jest zgodnie z etykietą, to tak jest... Ale ze u nas polowa spoleczenstwa o tym nie wie, to pewnie wytkneliby mlodego z odpietym guzikiem jak flejtucha lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 14 Sie 2010, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno do koszuli z krótkim rękawem nie zakład się krawata. prawda to??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agadka
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 96

PostWysłany: Sob 14 Sie 2010, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aja zawsze myslalam ze kwiatuszek butonierka to wszystko miesci sie w tej kieszonce ktora jak sie okazalo wlasnie ma tez swoja nazwe....booosiu bardziej to skomplikowane niz stroj panny mlodej oczko

ja nie ingeruje bedzie zakladal co chce moze nawet z nim nie pojde wybierac....

a slyszeliscie o tym zwyczaju ze panna mloda musi kupic panu mlodemu koszule
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group