Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Poszetka, butonierka, brustaszka i inne trudne nazwy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monatana_ana napisał:
no ja też uważam, że krótki rękaw nie wypada.... no niestety... ale to już zależy od Was na co się zdecydujemy. Mój na szczęście uważa że koszule z krótkim rękawem takie eleganckie oczywiście to jakiś dziwny wymysł język i on w ogóle takich nie kupuje, tylko jak już to sportowe


Dokładnie - to, że wygląda elegancko w danym wydaniu nie znaczy, że ma takie przeznaczenie. Każdy może ubrać co chce, ale jednak lepiej zostać przy tym, że koszule z krótkim rękawem mają luźniejszy charakter i krawatu do nich się nie nosi..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kim.Kolwiek
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wam powiem że mój tata raz do kościoła wyszeregował się w niebieskiej koszuli zielonej marynarce i fioletowym krawacie... No myślałam że mama z patelnią będzie go ganiała... Ale do sedna jeśli chodzi o ubiór to jedno w nim cenie gdy zakłada garnitur zawsze zakłada białą koszule na długi rękaw co najważniejsze nigdy nie zdejmuje marynarki ... Uważa to za nieeleganckie jak wesele było w lato i było bardzo gorąco to wisiały w samochodzie 2 dodatkowe koszule i tylko zmieniał ale marynarki nie zdjął.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagienka
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 1

PostWysłany: Sro 8 Cze 2011, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Panie:) jestem tu po raz pierwszy. ale już widzę, że dobrze trafiłam.
sama jestem przed wyborem sukienki, garnituru itp. z sukienką będzie mniejszy problem, ciężej jest mi ubrać faceta. chciałabym żeby czuł się wyjątkowo również za sprawą ubioru. sam już kombinuje co by tu ubrać aby ożywić strój. na pewno będzie ciemnobrązowy garnitur- bo w tym kolorze jest mu najlepiej. zastanawiam się czy do takiego garnituru nie powinnam zamówić sukienki ecru. zawsze chciałam białą, ale przy mężu mogę wyglądać "zimno". jak myślicie.
chcemy obowiązkowo znaleźć jakiś odjazdowy krawat i do tego poszetkę. widzę, że Juliette zna się na rzeczy, masz może jakieś rady co do doboru odpowiednich dodatków (chodzi mi o krawat + poszetka) wszędzie widać tylko badziewiackie zestawy. gdzie ja mam szukać samej poszetki? byłam w royal collection, ale są bardzo drogie,pomięte, pare nawet było przybrudzonych.

no nic, będę wdzięczna za wszelkie rady i mam nadzieję, że sama będę mogła służyć pomocąuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jagienko, zacznę od tego, że garnitury w kolorze brązu należą do strojów nieoficjalnych i zasada jest taka, żeby nie wybierać tego koloru na uroczyste okazje. Ale oczywiście nie będą Was namawiała na zmianę decyzji. Trzeba jednak pamiętać, że pasek, buty i skarpetki też muszą być brązowe.

Nawet wybierając białą suknię absolutnie nie musisz wyglądać "zimno", wystarczy wybrać garnitur o zimnym odcieniu brązu Wink

Jeżeli chodzi o poszetki, to rzeczywiście zwykle występują w zestawie. W lepszych sklepach z modą męską można znaleźć je solo, ale tam są rzeczywiście droższe. Można też załatwić to sposobem, kupić zestaw, ale nosić go rozłącznie - poszetkę z zestawu założyć z innym krawatem Wink Nie da się ukryć, że dodatki będzie trudniej wybrać, niż do garnituru czarnego, granatowego czy szarego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 15 Lut 2012, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, poradźcie mi w sprawie krawata i poszetki. Młody będzie miał na sobie czarny klasyczny garnitur, koszula oczywiście biała na spinki. Krawat będzie błękitny natomiast kwiatowa przypinka biało-błękitna. Całość ma pasować kolorystycznie do mojego stroju i bukietu. I teraz moje dwa pytania uśmiech
jakie spinki? mamy klasyczne z czarnym kamykiem otoczone srebrną obwódką w kształcie prostokąta albo całe srebrne prostokąty. co lepiej?

i co z poszetką? podobno kwiaty szybko więdną i jeśliby się tak stało chcemy wtedy zamiast nich wsadzić poszetkę. jaki kolor wybrać? musi być identyczna z krawatem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 60

PostWysłany: Sob 18 Lut 2012, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Pragnę wznowić ten temat, bo sama mam dylemat, jaki krawat powinien mój narzeczony założyć. Zwykle jak chodziłam na ślub, panowie młodzi mieli białe krawaty, a panny młode białe suknie. Ja jednak założę błekitną suknię. Dlatego chciałam się poradzić czy R powinien założyć biały krawat czy może błękitny pod kolor mojej sukni? Jak to jest?
_________________
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sob 18 Lut 2012, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój narzeczony będzie miał łososiowy krawat, akurat my nie jesteśmy zwolennikami typowej mody ślubnej. Może zatem do błękitnej sukienki różowy krawat? Błekitny też wyglądałby ładnie. My wybieraliśmy narzeczonemu dodatki zgodne z jego paletą kolorystyczną - jest niebieskookim blondynem, więc taki łososiowo - różowy krawat bardzo mu pasuje. Ja z kolei dodatki będę miała beżowo-różowe. Mam brązowe oczy i włosy,ciepły koloryt cery, zatem zależało mi, żeby dodatkami zgrać nas oboje. Radzę nie oglądać się na modę, tylko wybierać indywidualnie, zgodnie z Waszym stylem, typem urody i osobowością.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syntia
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 161
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszytkim należy chyba zacząć od wyboru stroju panny młodej (kolor, materiał, kolory dodatków) i na tej podstawie dobierać garnitur i koszulę. O wiele łatwiej dopasowywać coś do czegoś niż wybierać dwie rzeczy równolegle.
Ja mam skrawek materiału sukni i przykładam do garnituru żeby zobaczyć jak się komponuje. Koszula będzie odcieniem jak najbardziej zbliżona do mojej sukni.
_________________


"Jedno słowo przed ołtarzem i jesteś żonaty, jedno słowo we śnie i jesteś rozwiedziony" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bazyl wymyślił sobie, że jednak będzie miał butonierkę, ale żeby nie było, że taką zwykłą

[img]http://i.pinger.pl/pgr236/d97508ce001236644a599ecc[/img]

oczywiście będzie to gitara uśmiech
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby mój D. miał przetrwać całe wesele w marynarce włożonej na koszulę z długim rękawem, i choćby zmieniał koszule ze 2-4 razy, to sądzę, że marynarkę można by było wyżymać...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group