Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Desery i słodkości
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79, 80, 81  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepis na ciasto marchewkowe

3/4 szklanki oleju
4 jajka
2 szklanki mąki
2 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki sody
3 DUŻE marchewki, albo 4 małe
orzechy włoskie, nie wiem ile oczko (ja zawsze łupię ze 2 garstki)

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę, potem stopniowo dodawać mąkę, olej, proszek, sodę, cynamon, orzechy, na końcu marchew. Ciasto ma być dosyć gęste.

Nie wiem jak długo piec, bo ja użytkuję prodiż oczko W prodiżu ciacho siedzi nieco ponad godzinę oczko

Ciasto jest baaardzo proste i ZAWSZE się udaje. Serio oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam dodać żeby marchewki zetrzeć na tarce, ale to jest chyba oczywiste oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już robiłam tort dla Patrycji na chrzest ale jakoś mi się nie zbyt podobał. W przyszłym tygodniu wypróbuje Tort w kształcie zamku na roczek dla Patrycji. A że mamy gości więc oni ocenią jak wyjdzie .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniecznie pokaż zdjęcia jak zrobisz uśmiech Ja będę testować na każdą możliwą okazję. Będę chciała wymyślić coś super dla mamy na 50 urodziny ale jeszcze jest czas do lipca lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja ma roczek dopiero we wrześniu , ale będzie teściowa i wszystko musi być dopięte na tip top, bo inaczej znowu będą komentarze tak jak przy torcie na chrzest , zrobiłam buciki z masy marcepanowej a oba skomentowała " nie rozumiem czemu miały slużyć te buty na torcie" ale po drodze mam jeszcze masę innych okazji do prób i doskonalenia tortów. A jaki masz przepis na biszkopt ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj się komentarzem jednej osoby, bo jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził język A przepis na biszkopt to jeden z najcenniejszych przepisów jaki otrzymałam od mamy uśmiech Biszkopt ubijany widelcem i wychodzi zawsze ale to zawsze zawsze (chyba że gdzieś wsadzimy łyżkę zamiast widelca)
5 jajek
szklanka mąki
szklanka cukru pudru
łyżka octu
łyżka proszku do pieczenia
Oddzielasz żółtka od białek i na żółtka sypiesz proszek do pieczenia i polewasz łyżką octu, zaczyna się burzyć, ubijasz widelcem i odstawiasz. Białka ubijasz na sztywno, potem z cukrem ubijasz i później dodajesz żółtka ubijasz widelcem dodajesz mąkę i gotowe uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam troszkę inny przepis , ale ta sama technika , znalazłam też przepis na lukier plastyczny i krem maślany. Oczywiście już wszystko wypróbowane .
zostało tylko poczekać aż biszkopt ostygnie i dokończyć dzieła, Jakoś mnie dziś naszło na pieczenie czegoś słodkiego
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukier plastyczny to musi być świetna rzecz uśmiech podzielisz się przepisem? Ja dziś też działam w kuchni ale w kierunku mięsa (pół świnki na mnie czeka język )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne że się podziele
30ml wody
5g żelatyny
50g glukozy
450g dobrze przesianego cukru pudru.


żelatynę namoczyć w wodzie aż się rozpuści lub wchłonie wodę (żelatyna w listkach) cały płyn. Postawić naczynie z żelatyną na gazie i dodać glukozę.
NIE GOTOWAĆwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik! jak się zagotuje wywalić do kosza i zacząć jeszcze raz.
Cukier wsypać do miksera. WLAĆ PŁYN . wyrabiać na ciasto miększe od ciasta na makaron. Ewentualnie dodawać wody ale ostrożnie po łyżeczce .

posiadam jeszcze przepis na masę z pianek do pokrycia całego ciasta , i masę cukrową do wykonywania małych dekoracji
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 4 Lut 2011, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robiłam parę razy tiramisu z przepisu Agnieszki Kręglickiej. Za każdym razem rozpływam się z rozkoszy. Ale zamiast amaretto lepszy jest Baileys. Polecam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 4 z 81

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group