Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

motywy wyboru sukni ślubnej, czyli: po co tren?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak chcesz się czuć w dniu ślubu?
Jak księżniczka!
30%
 30%  [ 6 ]
Najpiękniejsza na świecie...
15%
 15%  [ 3 ]
Kochająca i kochana (tylko i wyłącznie, nic poza tym).
40%
 40%  [ 8 ]
Dumna z tego, że wszyscy mi zazdroszczą.
0%
 0%  [ 0 ]
Najważniejsza ze wszystkich obecnych osób.
0%
 0%  [ 0 ]
Bogata.
0%
 0%  [ 0 ]
Żadne z powyższych. (opisać w poście poniżej)
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nigdzie nie powiedział,że białą sukienkę trzeba zakładać tylko na ślub kościelny,bo równie dobrze pasuje na ślub cywilny. Bo w końcu zarówno tu i tu zawiera się związek małżeński,no i nie uważam,żeby biała suknia wywodziła się z naszej religii,a raczej z mentalności ludzi i ich wymysłów białe=czyste. Żaden z księży nikomu nie każe iść do ślubu w białęj sukience,można iść nawet w czarnej byleby nie odsłaniała za dużo ;D

Goodnight zawsze możesz kupić taką sukienkę którą będzie można potem skrócić u krawcowej i będzie bardzo praktyczna np. w okresie letnim o ile lubisz chodzić w sukienkach,dlatego możesz rozglądnąć się za czymś lekkim i zwiewnym,a z tego co przeglądałam galerie to są takie sukienki..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S właśnie za lekką sukienka się rozglądam.

Białe sukienki nie stały się popularne dlatego, że białe=czyste. U Japończyków biały to kolor żąłobny. Natomiast biała sukienka stała się poplarna przez przekorną mentalność Europejczyków, którzy chcieli pokazywac, ze stać ich na kupienie białej, niepraktycznej i drogiej sukienki tylko na jedną okazję. No i tak zostało.

A zwyczaj noszenia garsonek na cywilny wprowadził PRL, ktory chciał się odciąć od starych zwyczjaow wywodzacych się z kosciołow. Na szczęście od obu zwyczajow się odchodzi na rzecz dowolności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja koleżanka była w pieknej fioletowej (slub cywilny), jej mąz miał do tego pasujacy krawat- efekt był superasty Smile A taka sukienkę jeszcze można założyć nie raz, bardzo mi sie podobała.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałam o tym, by pjśc do ślubu w sukni kolorowej, np. złotej, czerwonej, błękitnej lub tym podobne. Jednak nie widzę nic złego w tym, zeby iść do ślubu w sukni białej. Tylko dla takiej trudno znaleźć zastosowanie po ślubie. Znalazłam w nternece dwie niemal idealne kandydatki na moją suknię ślubną. Są to suknie wieczorowe, w przeważającej części białeś, z kwiatowym wzorm z błekitnych oraz różowych róż u dołu i na tułowiu. Do samych kostek, lekkie, zwiewne (właściwie prawie identyczne, roznią się nieco tylko krojem). W zależnosci od dodatków można im nadać slubny lub wieczorowy a nawet nieformalny wygląd. Wysłałam do producenta zapytanie o cenę tych cudow. Niestety... prawie 2000 zł. A planuj wydać na suknię nie więcej niż 1000. Dla mnie to i tak mnostwo pieniędzy. Jednak co bedzie, to sie zobaczy. Możliwe ze w koncu skusze sie na te suknie lub też kupię taką typowo ślubną. Mam jeszcze rok na decyzję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście...źle sformułowałam moją odp. mój błąd.. ale jednak,dalej potwierdzam.. że pisałam o sobie -odpowiadając na Twoje pytanie.i nie chciałam przez to ani Ciebie ani kogokolwiek tutaj oceniać. i nie chciałam,żebyś to tak odebrała.

a co do cywilnego... mojego kuzyna żona..szła w czerwonej wieczorowej sukience.. dodała do tego w tym samym kolorze butki i kwiat we włosy,świetną biżuterię(którą wykorzystuje do tej pory) i wyglądała super. a sukienka...zwykła taniutka.. z dodatkami jednak tworzyła fajny efekt uśmiech może w tą stronę pokombinuj??jak chcesz oszczędzić.
swoją drogą oni też są ateistami....i nie ochrzcili swojego synka.. a rodzina... przyzwyczaiła się do tego faktu. nikt nic nie mówi. a też ciotka początkowo strzelała fochami na prawo i lewo,że jak to tak,że dlaczego i wogóle...

ps.a ja mam w Pl suknię lenią biała z nadrukiem kwiatowym.. i jak teraz myślę..coś w ten deseń..zwiewny itd. nadaje się i na ślub i na lato upalne uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze, może już skończmy ten temat, bo robi się offtopic, a jest już temat o sukniach na ślub cywilny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 10 Sie 2010, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdybyś znalazła krawcową? wydrukujesz zdjęcie i zaniesiesz jej,a ona na pewno uszyje taką sukienkę za kilka stówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goodnight napisał:
MissIndependent napisał:

Cytat:
Ja także chciałam zrobić tylko obiad, bo głupio zapraszać gości na ślub i ich niczym nie poczęstować. Przerodziło się to w wesele nie z powodu presli slubnej otoczki, tylko rodziny. Napisałam jakie wesele mieli moi rodzice. Chyba nietrudno zrozumieć w jakim byli szoku, gdy się dowiedzieli, że nie chce wesela. I oczywiście kategorycznie stwierdzili że wesele musi być. A ja nie mam juz nic w tym temacie do gadania... bo moja mama uległa już presji ślubnej otoczki.

troszkę to przykre, bo to Twój ślub jakby nie było, więc to właśnie Ty powinnaś mieć najwięcej do gadania w tej kwestii. nie wyobrażam sobie, by ktoś miał za mnie decydować o otoczce mojego ślubu, sukni, czy będzie wesele, czy nie.


Ano przykre ale oni płacą i oni wymagają. Już i tak byli bardzo oburzeni, ze nie bierzemy ślubu kościelnego. Większosc przyszłych gosci pewnie spodziewa się, że to będzie kościelny. Stwierdzono wiec, ze aby zamknąc im buzie zrobi się chociaż porządne wesele. Dlatego m in wkurza mnie to przyjęcie za pewnik, że większosc Polakow to katolicy i większosc bierze śluby kościelne.

akurat wszyscy dobrze wiemy, ze teraz to nie chodzi o katolicyzm Polaków tylko o to, by mieć wielką fetę, bo niektórym się zdaje, ze przy cywilnym jej mieć nie mogą. czasami nie bez słuszności, dodam. ale to wciąż przykre. jak ja bym miała się tak zastanawiać jak Ty i zgadzać się na coś co mi nie pasuje, bo ktoś akurat tak chce to bym w ogóle ślubu nie brała.

co do sukni... czy to cywilny czy kościelny - zakładasz jaką chcesz. chcesz koronki, falbanki i tren - szukasz takiej sukni. chcesz coś prostego i skromnego - to taką wybierasz. chcesz kolorową - proszę cie bardzo. Liziii na swój cywilny wybrała typową suknię ślubna i wyglądała pięknie. Korek poszła w ogniście czerwonej i też wyglądała super. mnie się wydaje, ze Ty akurat nie masz problemu, że ktoś lubi to i to czy że ktoś uważa się za katolika i ma konika na tym punkcie. Ty po prostu jesteś w mniejszości w swoim środowisku i drażni Cię, ze ktoś Ci coś narzuca. a na to jest jedna rada. nie przejmować się i robi swoje. rodzice płacą i to im daje pewną władze, ale chyba bez przesady. czemu masz iść w białej sukni skoro siebie w tym nie widzisz i ten pomysł Ci się w ogóle nie podoba.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..................................................................................

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......................................................................................

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group