Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

dojazdy do i z kosciola do i z sali- hotele dla gosci??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agadka
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 96

PostWysłany: Pią 6 Sie 2010, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od nas samoloty tylko do krakowa lataja niestety...ale czasem da sie szybciej dojechac niz do katowic
mysle ze tak jak mowisz wiekszosc nie przyjedzie wiec chyba zaprosze i tak wszystkich oczko hihi
dzis dostalismy "prezent zareczynowy" taki tu maja zwyczaj... mila niespodzianka ale wypada ich zaprosic chyba uśmiech

lecimy do polski we wrzeniu zaczynac przygotownia to znaczy :
1.znalesc sale
2. kosciol
3. dj
wiec jestesmy na samym poczatku przygotowan daty nie mamy
myslimy o wrzesniu 2011 ale zracji ze nas tam nie ma musimy wszystko co sie da juz przemyslec zeby nie bylo niespodzianek ze za pozno

a wy??

dzis moj mi mowi skad wziasc autobus sie usmialam ze jeszcze wczoraj bylo nie nie nie oczko powiedzial ze to ze nic nie mowi nie znaczy ze nie mysli (i tu mnie zaskoczyl oczko hihih)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Suri
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 1

PostWysłany: Nie 8 Sie 2010, 18:13    Temat postu: help me Odpowiedz z cytatem

Na początku bardzo przepraszam, jezeli okaze sie, ze ten temat juz sie kiedys pojawil, aczkolwiek nie bylo mi dane zetknac sie z nim.
Mam problem, "co zrobic" z rodzina mojego narzeczonego po slubie. Wiem, ze dosc trywialnie to brzmi, ale jest to dla nas twardy orzech do zgryzienia, poniewaz owa rodzina mieszka od mojej miejscowosc (i tym samym miejscem wesela) az o 100km. Nie chcielibysmy wynajmowac hoteli dla 80 osob, bo kwota by nas chyba porazila. U mnie w domu i tak beda spac osoby przyjezdne z mojej strony. Wymyslilismy, ze moze by tak wynajac autokar, ktory zrobilby 2 czy 3 kursy w nocy i po imprezie odwiozl gosci do ich miasta, ale czy to tak wypada, aby po calonocnej imprezie wiesc ich jeszcze przez 2h? A moze zarezerwowac miejsce w hotelu tylko dla tych osob z najblizszej rodziny, ktore beda chcialy zostac na poprawinach? (te poprawiny to tez z tego powodu stoja jeszcze pod znakiem zapytania). Jak myslicie, czy wypada polozyc kilka osob w 1 pokoju w domu na "polowych łożkach"? Blagam poratujcie...

Załamana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Nie 8 Sie 2010, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dla naszych gości mamy zarezerwowany hotel i na pierwszy dzien wesele bus, który gsci odbierze z hotlu i zawiezie do kosicoła, a po mszy do restauracji i po zabawi do hotelu. Dodatkowo bedzie mój znajomy jako kierowca jakby ktoś chciał wcześniej do domu.

A na drugi dzien to goscie sami sobie dojadą bo wszystko mamy w jednym miejscu nawet pieszo mozna iść.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a my juz za dwa tygodnie io dwa dni Very Happy 28.08.2010
Jak myslicie o wrzesniu 2011 to i tak puzno zaczynacie. My sale mielismy zarezerwowana juz w listopadzie 2008, kosciol w grudniu 2008, kamera i foto-video w kwietniu 2009. tylko w tym roku bylismy w polsce juz 3 razy.
Raz po zaswiadczenia o chrzcie, 2 po zaswiadcznia z USC a raz no cuz na pogrzeb ale w miedzyczasie zaltwilismy kwiaty i obraczki.
Zlecialo szybko.
Kiecki tansze sa w polsce a wybor taki sam jak tu.
Moja byla tylko pod Liverpool-em pojechalam zobaczylam i okazalo sie ze w polsce 300£ tansza. O_O.
Wszelkie dodtaki tez w polsce sa tansze. ALe czasem warto dac ciut wiecej i miec cos ''innego''.
DO wrzesnia masz miesiac. Przemysl co chcecie. Ile osob bedziecie zapraszac, zaplanuj soebie dobrze pobyt w polsce bo czeka Was istny maraton. Ja sie ciesze ze to juz niedlugo i bedzi epo wszystkim. Stres mnie zajada..mnim, mniam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też nurtuje pytanie, co zrobić z gośćmi.
Nie robimy wesela, bo nas nie stać.. Tym bardziej nie stać nas na hotel dla 40 osób. Nie wiem, co zrobić z gośćmi po obiedzie. Chyba wynajmiemy autokar, który ich późnym wieczorem (22-23?) odwiezie z W-wy do Ostrołęki.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agadka
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 96

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosze cie bardzi podpowiedz w takim razie co musze zrobic w tym wrzesniu.
-sala (jest jeszcze mnostwo wolnych terminow na wakacje i po)
-umowic sie do kosciola
-fotograf
-dj
i co jeszcze jakie dokumenty moga byc zalatwione odrazu??

mysle ze to i tak dobrze ze zalatwiasz autokar wiec nic sie nie stanie jak o 22 beda wracac. wychodze z zalozenia ze para mloda jest najwazniejsza ona placi na ogol i ona ustala co i jak a goscie musze sie jakby podporzadkowac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agadka wiec tak:
- zrobcie liste goscie zebyscie wiedzieli jak duzej sali szukac
-dokumentow nie mozna jeszcze zalatwiac bo maja terminy waznosci
( 6+ miesiecy zaswiadczenia o chrzcie , 3 miesiace zaswiadczenia z USC)
- ustalcie gdzie bedziecie robic nauki w polsce czy anglii.
-jak w anglii to czas wybrac sie do polskiego kosciola, dowiedziec sie kiedy sa, ''zapisac'' do parafii a pol roku przed slubem spisac w niej protokol przed malzenski. W anglii nie ma zapowiedzi. Odpada jeden koszt. Zrobcie to najlepiej juz bo roczek zostal wiec trzeba sie sprezac.
- w polsce, dj, kosciol, sal, foto-video, i rozejrzyj sie za suknia. W polsce sa tansze. Moja np okazala sie 300£ tansza. O_O
- po powrocie szukaj sukni w anglii a co szkodzi. Moze akurat trafisz na dobra wyprzedaz.
- wybierzcie teraz w polsce zaproszenia lub zaraz po powrocie (do tegopotrzebna jest lista gosci) trzeba je zamowic lub wypisac....dostawa trwa. Goscie zagraniczni bylo by milo gdyby dostali w swoim jezyku wiec moze jakas wkladka albo inne. Jesli slub ma byc za rok to czas o tym pomyslec. druk trwa, dostawa trwa, rozdawanie trwa a jeszcze goscie musza miec czas do namyslu i termin do odpowiedzi.
-kwiaty!! Jak masz wypatrzona kwiaciarnie zeby ubrala Ci kosciol, sale , samochod to mozna podejsc i zapytac czy maja wolny termin. Kwiaciarnie nie sa tak rozchwytywane jak sale ale jak masz jakas upatrzona to lepiej nie zwlekac. Nie musisz nic zamawiac poprostu zaklepac termin bo czesto kwiaciarnie obsluguja tylko jeden dwa sluby wiec zeby ktos Cie nie uprzedzil.

To tak na poczatek język z oczkiem
podsumowujac:

w anglii
-zapisac sie do parfii w anglii
-dowiedziec sie o nauki
-suknia

w polsce:
-sala
-kosciol
-dj
-foto-video
-kwiaciarnia
-zaproszenia (wybrac ustalic ile)
-suknia
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ach pamietaj ze suknie trzba zamowic okolo pol roku przed slubem.
W anglii jak jest krotszy termin nie chca czesto nawet dawac nic do przymiarki w polsce termin to minimum 4 miesiace wiec masz pol roku na poszukiwania tej wymarzonej Very Happy
przy wypozyczeniu chca jeszcze wczesniejsza rezerwacje wiec musisz sie spinac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agadka
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 96

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiewka napisał:
agadka wiec tak:
- zrobcie liste goscie zebyscie wiedzieli jak duzej sali szukac
-dokumentow nie mozna jeszcze zalatwiac bo maja terminy waznosci
( 6+ miesiecy zaswiadczenia o chrzcie , 3 miesiace zaswiadczenia z USC)
- ustalcie gdzie bedziecie robic nauki w polsce czy anglii.
-jak w anglii to czas wybrac sie do polskiego kosciola, dowiedziec sie kiedy sa, ''zapisac'' do parafii a pol roku przed slubem spisac w niej protokol przed malzenski. W anglii nie ma zapowiedzi. Odpada jeden koszt. Zrobcie to najlepiej juz bo roczek zostal wiec trzeba sie sprezac.
- w polsce, dj, kosciol, sal, foto-video, i rozejrzyj sie za suknia. W polsce sa tansze. Moja np okazala sie 300£ tansza. O_O
- po powrocie szukaj sukni w anglii a co szkodzi. Moze akurat trafisz na dobra wyprzedaz.
- wybierzcie teraz w polsce zaproszenia lub zaraz po powrocie (do tegopotrzebna jest lista gosci) trzeba je zamowic lub wypisac....dostawa trwa. Goscie zagraniczni bylo by milo gdyby dostali w swoim jezyku wiec moze jakas wkladka albo inne. Jesli slub ma byc za rok to czas o tym pomyslec. druk trwa, dostawa trwa, rozdawanie trwa a jeszcze goscie musza miec czas do namyslu i termin do odpowiedzi.
-kwiaty!! Jak masz wypatrzona kwiaciarnie zeby ubrala Ci kosciol, sale , samochod to mozna podejsc i zapytac czy maja wolny termin. Kwiaciarnie nie sa tak rozchwytywane jak sale ale jak masz jakas upatrzona to lepiej nie zwlekac. Nie musisz nic zamawiac poprostu zaklepac termin bo czesto kwiaciarnie obsluguja tylko jeden dwa sluby wiec zeby ktos Cie nie uprzedzil.

To tak na poczatek język z oczkiem
podsumowujac:

w anglii
-zapisac sie do parfii w anglii
-dowiedziec sie o nauki
-suknia

w polsce:
-sala
-kosciol
-dj
-foto-video
-kwiaciarnia
-zaproszenia (wybrac ustalic ile)
-suknia


-lista gosci zrobiona sala na min 100 osob
-ma terminy waznosci o matko tego nie wiedzialam...czyli sie wstrzymuje
-nauki w szkocji
aha czyli biegne wkrotce do kosciola...polskiego nie ma ale jest jakis polski ksiadz w kosciele dziej godzine z tad wiec pojedziemy
a co to ten protokul przedmalzenski?? pierwsze slysze
-na suknie patrze caly czas wiec spoko bede w polsce to pojde jakies poprzymierzac jaki styl mi pasuje...
-zaproszenia robie sama juz mam wiekszosc wiec spoko a kiedy ty wysylalas?? wysylalas z angli czy jak bylas w polsce??
- z kwiatami chyba sie narazie wstrszymam nastepnym razem zamowie jak bede w polscealbo nie masz racje bede miala termin to odrazu zamowie date
-sala to podstawa mam kilka wydrukowanych wiekszosc na terminy wolne na wrzesnien wiec mysle ze dam rade
-dj dzis zalatwilam poleci mi fotografow i kamerzystow

dzzzzieeeeeeeeeeeeeeeeeki ogromne za pomoc
no i wszystko sie jakos uda...chyba język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agadka
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 96

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiewka napisał:
ach pamietaj ze suknie trzba zamowic okolo pol roku przed slubem.
W anglii jak jest krotszy termin nie chca czesto nawet dawac nic do przymiarki w polsce termin to minimum 4 miesiace wiec masz pol roku na poszukiwania tej wymarzonej Very Happy
przy wypozyczeniu chca jeszcze wczesniejsza rezerwacje wiec musisz sie spinac.


a ty jednak w polsce kupujesz tak?? w salonie czy sama szyjesz??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group