Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

katechezy przedmałżeńskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Sro 18 Sty 2012, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się dopytywałam księdza co i jak i powiedział, że nauki i poradnię tak naprawdę możemy zrobic nawet tydzień przed ślubem, te wszystkie 3 miesiące przed , ostatnia pieczatka miesiąc przed to wymysły księży i małżeństw które robi takie nauki. Nam powiedziął tak: no zróbcie szybko będzie z głowy... a jak czegoś nie zrobicie to doniesiecie przed nie??

A ksiądz z którym mieliśmy nauki przez pierwszy dzień powiedział na wejsciu tak:
Ale bez sensu te nauki, nie wiem po co one sa przeciez jak się czegoś nie nauczyliście do dzisiaj to ja nic nie wniosę, no nic zrobimy tak żeby było miło i przyjemnie, no i było, cały czas smialiśmy się do łez.
No i na koniec mówi tak: heh teraz to będzie Was małżeństwo uczyć dzieci robić moje dzieci drogie, no i tu teoretycznie nie mielisci mozliwości się wcześniej tego nauczyć język buhahah i smiech księdza oczko
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 856
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro 18 Sty 2012, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Cholera........szukam wyjazdowych rekolekcji weekendowych- i nic nie umiem znaleźć w okolicach Lodzi.........
POMOCY wykrzyknik


Karolina, a ewentualnie warszawa lub okolice? (ale okolice nie w kierunku łodzi niestety)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 18 Sty 2012, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martita, właśnie o to chodzi, że wszystko zalezy od tego, na jakiego księdza się trafi... Bo teoira sobie, a praktyka sobie - może być bardzo różnie. Ty akurat miałaś fuksa, ale wiele z nas musi swoje przeżyć.... A tak by było miło, gdyby te wszystkie formalności były łatwiejsze do ogarnięcia i do przejścia. Bo rzeczywiście, małżeństwa chyba nie da się nauczyć inaczej, niż przez doświadczenie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 25 Sty 2012, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sobotę prosto z poiągu jadę na zapisy na nauki- boję się strasznie, bo od przyjazdu pociągu do spotkania są 24 minuty - jak będziemy ostatni, to miejsc pewnie już dla nas nie będzie :/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jo_anna_89
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: mieścina

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 ja razem z narzeczonym w następny weekend jadę na nauki do Łodzi do Dominikanów.
Jakbyś szukała jakiś informacji to wejdź: http://www.lodz.dominikanie.pl/PageResult,58,PageIndex,263,kurs_przedmalzenski.html

narzlodz@dominikanie.pl
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ika_1985
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pią 17 Sty 2014, 10:03    Temat postu: Re: katechezy przedmałżeńskie Odpowiedz z cytatem

nunka_ napisał:
Hej. Jesteśmy 2 miesiące przed ślubem. Odbyliśmy już jedno spotkanie w poradni dla Narzeczonych i tam okazało się to czego się obawiałam, że oprócz poradni dla Narzeczonych i świstka o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego w 3 klasie LO musimy jeszcze zrobić jakieś katechezy przedmałżeńskie. Czy ktoś wie gdzie takie coś można zrobić (w tej chwili, w okresie wakacyjnym!!) w Poznaniu? byłabym bardzo wdzięczna za wiadomość
jak dla mnie największa głupota z tymi katechezami po co to i w ogóle komu to potrzebne?
ja co prawa=da nabyłam takie jeszcze w technikum uczęszczając na religie, ale i tak nie widze sensu w ich wyrabianiu. To jest następny pomysł kościoła, żeby kasę wyciągnąć od ludzi...Prawda jest taka, że takie nauki są nie potrzebne. Takie jest moje osobiste zdanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angela27.06.2015
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 271
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Czw 23 Sty 2014, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 5 lutego zaczynamy nauki przedmałżeńskie w Katedrze w P-ślu. Także wszystkiego dowiem się tam na miejscu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slubbek2
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 4

PostWysłany: Czw 23 Sty 2014, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde... a tak poważnie, to czy uważacie że te nauki są rzeczywiście potrzebne?
_________________
natrysk piany poliuretanowej Oleśnica
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 23 Sty 2014, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slubbek2 napisał:
Kurde... a tak poważnie, to czy uważacie że te nauki są rzeczywiście potrzebne?


Moim zdaniem są bardzo potrzebne, jeśli wybierzecie naprawdę wartościowe, nie pierwsze lepsze uśmiech Nauki mogą naprawdę wiele Was nauczyć uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 24 Sty 2014, 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slubbek2 napisał:
Kurde... a tak poważnie, to czy uważacie że te nauki są rzeczywiście potrzebne?


Ja uważam, że niepotrzebne.

Te nauki są chyba dla młodych ludzi bez większej ilości doświadczeń.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Strona 19 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group