Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

katechezy przedmałżeńskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
I dodaję prosbę również jeśli chodzi o wszelkie kościelne i nie-kościelne papiery. Jak, kiedy, co.
Najlepiej w punktach, by mój chaotyczny umysł ogarnął Cool

Jest cały temat formalnościom poświęcony, nie ma sensu powielać

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5059

A dni skupienia chyba w niektórych parafiach (diecezjach?) są obowiązkowe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W diecezji łomżyńskiej, warszawskiej i warszawsko-praskiej w takim razie nie są uśmiech. W sumie nie dziwię się, że dziewczyny dopytują - bo skoro diecezje różnią się wymogami, trudno uzyskać wiarygodne info... strony internetowe parafii są na ogół bardzo ubogie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie dzień skupienia jest od kiedy pamiętam (odbywa się w mojej parafii więc często słyszałam podczas ogłoszeń). Tylko nie wiem na czym on polega, gdzie się odbywa (w kościele?)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 856
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw 8 Gru 2011, 5:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
U mnie dzień skupienia jest od kiedy pamiętam (odbywa się w mojej parafii więc często słyszałam podczas ogłoszeń). Tylko nie wiem na czym on polega, gdzie się odbywa (w kościele?)


z czystej ciekawości podłączam się do pytania uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, co do nauk, okazuje się,że u nas jednak się nie odbywają. Najbliższe będą w kwietniu. Prowadzi znajomy P, więc niby i z naukami i z poradnią nie będzie problemu, ale boję się,że będzie tak, jak teraz- okaże się,że wszystkie pary miały nauki w liceum i znów grupa się rozpadnie.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
U mnie dzień skupienia jest od kiedy pamiętam (odbywa się w mojej parafii więc często słyszałam podczas ogłoszeń). Tylko nie wiem na czym on polega, gdzie się odbywa (w kościele?)


Może nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale co nieco wiem i to głównie zależy od organizatora:
Są DNI skupienia. Wtedy przejeżdża się do jakiegoś klasztoru na przykład, tam się nocuje, zakonnicy zapewniają jakieś rozrywki typu ognisko, dostajesz nocleg, posiłki itd... ale czas głównie spędza się na różnego rodzaju konferencjach, wykładach, czuwaniach, adoracjach, modlitwach, rozważaniach pisma świętego, czasami zapraszają małżonków, którzy opowiadają jak to jest być mężem i żoną, albo mówią o swoich jakichś tam trudnościach, które przezwyciężyli. Chyba stałym elementem takich dni jest spowiedź święta.

ale czasami jest organizowany DZIEŃ skupienia i wtedy wszystko to jest skurczone do jednego dnia, a czasami popołudnia. Wtedy jest zawsze jakiś wykład, adoracja, jakaś modlitwa, np. różaniec, albo koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź, msza święta. Zależy od parafii, albo klasztoru, które organizują coś takiego. Z tym, że za te pierwsze pewnie trzeba zapłacić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że istnieją takie dni skupienia, które opisujesz. Ale wydaje mi się, że taki "zwykłe" dni skupienia odbywają się w niedzielę w kościele i trwa z godzinkę, dwie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i dlatego pisałam o tych drugich, które trwają dzień czasami pół... uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem u nas dzień skupienia jest o 14 a o 16 jest kolejna msza język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra była na dniu skupienia od 14 do 19. Tak jak pisałam- chyba zależy od organizatora uśmiech

A skoro tak krótko, to pewnie będzie jakaś adoracja, modlitwa, spowiedź, msza i tyle uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 17 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group