Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

katechezy przedmałżeńskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 4 Sie 2010, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w takim razie takiego kursu nie miałam. Nie pamiętam nic takiego.
Za to miałam poważną pracę do napisania..
I jeszcze oddzielny przedmiot prawie cały o NPRze - "Przysposobienie do życia w rodzinie". (Uroki liceum nazaretanek Rolling Eyes )
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 4 Sie 2010, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

były w niektórych liceach takie kursy i to nie tylko kiedyś. niekiedy jest wydawany na to świstek, że ukończyło się kurs przedmałżeński, ale nie zawsze (ja miałam w liceum taki kurs na lekcjach religii, ale papierka nie dostałam) i w nie każdej parafii się je uznaje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nunka_
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 17

PostWysłany: Czw 5 Sie 2010, 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja liczę na to, że u nas uznają i nie będziemy musieli chodzić na jakieś dodatkowe nauki, bo w przeciwnym razie chyba ślubu nie weźmiemy, bo niestety wakacyjnych kursów nigdzie nie mogę znaleźć :/ :/ smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magda120
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1

PostWysłany: Sob 5 Mar 2011, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Miałam przyjemność uczestniczenia w wyjątkowych naukach przedmałżeńskich organizowanych przez Fundacje Pomoc Rodzinie (Łomianki). Oczywiście na koniec otrzymuje się zaświadczenie, takie jak w przypadku nauk w organizowanych w parafiach. Wyjątkowość kursu polega na tym, że jest on weekendowo-internetowy. Narzeczeni spotykają się z księdzem i małżeństwami prowadzącymi jednorazowo w systemie weekendowym (piątek wieczór - sobota - niedziela). Przez następne 10 tygodni wykonują zadania (po jednym zadaniu na każdy tydzień). W programie jest również możliwość odbycia trzech spotkań z doradcą życia rodzinnego oraz dodatkowych - w razie potrzeby - spotkań z księdzem. Co należy zaznaczyć, kurs ten nie opiera się wyłącznie na wykładach ale jest prowadzony także w formie pracy w parach i grupach tj. części warsztatowej. Dowiedziałam się, że następna edycja organizowana jest już 8-10.04.2011r. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem kursy@fpr.pl Kurs jest płatny ale jako osoba zajmująca się zawodowo tego typu sprawami gorąco polecam.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 5 Mar 2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza reklamą w czym owe kursy były takie wyjątkowe? Konkretnie, bo forma wykładowa nie jest jakąś innowacją.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Nie 6 Mar 2011, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam takie zaświadczenie z liceum, tj. dyplom ukończenia kursu czy jakoś tak, ale mój P. nie ma. Poza tym z tego, co wiem, to on i tak nie zwalnia ani mnie ani nas z odbycia nauk przedmałżeńskich. Powiedzcie mi tylko, bo tego nie pamiętam, na ilu spotkaniach trzeba być?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 6 Mar 2011, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od księdza lub samych prowadzących, raz będzie pięć, raz dziesięć. Osobiście poleciłabym Ci weekendowe, sobota-niedziela i wszystko odhaczone, potem tylko poradnia zostaje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gwiazdka
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam weekendowe nauki przedmałżeńskie- Warszawa Ursynów (Parafia Ofiarowania Pańskiego). Szybko i na temat. Wykładowcy byli otwarci na wszelkie dyskusje na tematy" trudne" dla młodych ludzi. Nauki odbyliśmy 5-6 luty, została nam jeszcze poradnia rodzinna.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 23 Mar 2011, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwiazdka dzięki za info uśmiech Wysłałam maila ze zgłoszeniem, może w końcu gdzieś uda się nam zapisać oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 24 Mar 2011, 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i lipa. Brak wolnych miejsc. Ksiadz zaprosil nas na nauki, ktore odbywaja sie w tygodniu, ale my nie mozemy, bo moj N pracuje wieczorami i tylko weekendy nam zostaja. Coraz bardziej sie stresuje tym, ze nadal nie mamy nauk smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
Strona 2 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group