Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Badania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 69, 70, 71  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ginekolog zleca jeszcze badanie nia obecność wirusa HIV, chociaż to pacjentka podejmuje decyzję czy chce je wykonać.
Standartowo w ciąży powinny byc wykonane min 3 badanie usg - w tym pomiędzy 11-14 tygodniem życia usg genetyczne i później między 18 a 22 tygodniem usg oceniające narządy dziecka, a szczególnie układ krążenia.
Tak jak napisałyście wszystko zależy od ginekologa, jedni zlecają mniej badań inni więcej. Ja np. co wizytę mam robione usg i sprawdzaną szyjkę macicy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Lizii nie zawiodłaś mnie uśmiech właśnie o to mi chodziło, teraz te mniej doświadczone medycznie dziewczyny będą wiedziały o jakie badania pytać i prosić lekarza uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyraznie napisalam ze nie wszystkie badania sie wykonuje napewno ale dobrze by bylo je wykonac. Wiekszosc lekarzy zleci mniej niz polowe tego, niektorzy nie beda chcieli badania moczu co wizyte - co lekarz to inny pomysl na prowadzenie ciaży.

Co do rozyczki to coz.. Lekarz sobie a fakty sobie. Jesli kobieta byla zaszczepiona w dziecinstwie ale nie przeszla rozyczki to powinna zrobic dawke przypominającą, dlatego, ze szczepionka jest na okolo 10 lat. Wiadomo ze mniejsza jest szansa zachorowania po jakimkolwiek szczepieniu - ale zauwazcie ze na tezec takze robi sie dawki przypominające jesli istnieje zagrozenie dla jednostki (np rozciela palec pzy pracach w ogrodku).
Rozyczka w 1 trymestrze deformuje płód i uszkadza go nawet bardzo mocno (dziecko moze urodzic sie bez rączek, nozek lub ze zdeformowanymi konczynami, o rozwoju intelektualnym nie wspomne). Nie ma obowiązku ale jesli planuje sie ciąże np za rok czy dwa ,to dobry moment by pojsc do lekarza i zapytac co z tą rozyczką.
Inna kwestia - jak dobry jest lekarz Wink

Podczas całej ciąży robi się badania przesiewowe, ktorych wyniki mogą poinformowac lekarza o jakichs wadach lub potencjalnych wadach płodu. Jesli istnieje podejrzenie wad chromosomalnych, np trisomii 21 czy 18 (zespol Downa, Edwardsa) wykonuje sie badania inwacyjne czyli np amniopunkcję. Myszka ma racje - to czesciej dotyczy kobiet po 35rż. bo ryzyko wtedy wzrasta.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszyskie badania lekarz zleca. Ja np. nie byłam na badaniach wątroby, i nie robiłam testów na HIV .
Szczepienia na różyczkę też nie robiłam bo mniałam jak byłam mała.
Glukoze zrobiłam dopiero w 7 miesiącu. natomiast USG miałam na każdej wizycie . lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liz wiem, że to bolesne, ale czy wiesz jak wyszły Ci badania laboratoryjne ? Napisałaś, że sobie robiłaś, a że niedługo zaczniecie starania ponownie, to bardzo jestem ciekawa co Ci wyszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewciu, jesli pytasz o morfologie etc to wyszly mi bardzo dobre wyniki jak na moją osobe (bo zwykle zawsze mam cos ponizej/powyzej normy). Wszystko mialam w normie, zelazo wyzsze niz zazwyczaj choc tylko 60 ug/dL (norma kobiet to 50-175) ale w maju mialam 53... a zwykle mam okolo 40.

Jedyne co wyszlo niefajne, to bakterie w moczu - ale ginekolog nie stwierdzil zeby bylo to cos niezwyklego. Mialam powtorzyc badania ale jakos tak zeszlo a potem byl szpital... tak czy siak nic niepokojącego dla gina (jedyne tesciowa nie wiedziala czy to juz zle dla ciezarnej czy norma).

Cytomegalie mialam >500,000 co oznacza wynik dodatni ale jednoczesnie swiadczy o tym ze chorobe przebylam i nie jest juz grozna dla plodu (zakazenie dawno temu). Toksoplazmoza ujemna - nie jestem ani nosicielem ani nie chorowalam.


Nie moge znalezc jedynie wynikow badan hormonow tarczycy wiec nie podam liczb ale tesciowa mowila ze jak na mnie i moja niemal niedoczynnosc, to rewwelacyjne mam wyniki. I nie grozne dla dziecka (bo im blizej niedoczynnosci tym wieksze ryzyko niedonoszenia ciazy, poronienia lub wad). Bylo na tyle dobrze ze nie musialam brac jodu ktory zwykle musze lykac od czasu do czasu.


Do grudnia zamierzam zrobic cytologie i moze wr (choroby weneryczne). U nas sie na takie nie zanosi bo nie mamy takich problemow, poza tym nie mamy i nie mielismy innych parnerow, wiec klopot z glowy. Ale szpitale wiem ze czasem zycza sobie, zwlaszcza przy porodzie, aktualny wynik takich badan. Ja zrobie na poczatku, zeby dmuchac na zimne.

I pamietajcie ze do szpitala trzeba miec wyniki grupy krwi nie uwierza Wam na slowo, musza miec to na papierze. Jesli macie ksiazeczke honorowego dawcy to tam jest grupa i odczynnik i to wystarczy. Jesli nie - trzeba zrobic badanie na grupe krwi 0 - wtedy mozna sobie zaoszczedzic badan w szpitalu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przynajmniej wiesz co i jak uśmiech 3 msc miną jak z bata strzelił uśmiech I znowu bedziecie z mężem "zarobieni" oczko lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Nie 21 Lis 2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale świetny wątek uśmiech właśnie go znalazłam u przeczytałam dzielnie wszystkie wpisy Very Happy

dziwiło mnie wcześniej że ginka żąda ode mnie na każdą wizytę badań moczu, ale po pierwsze teraz wiem że to norma oczko choć u mnie są dodatkowe wskazania ze względu na kamicę nerkową i nawracające się odmiedniczkowe zapalenia pęcherza Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnesi
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 259
Skąd: z daaaleka

PostWysłany: Sro 16 Mar 2011, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś rano byłam zrobić badania które zlecił lekarz po południu mam mieć wyniki mam nadzieje że wszystko ok i że coś z nich odczytam
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 16 Mar 2011, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie badania?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 69, 70, 71  Następny
Strona 2 z 71

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group