Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Idę do przedszkola
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aśka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 20:17    Temat postu: Idę do przedszkola Odpowiedz z cytatem

Mój Synek idzie teraz od września do przedszkola, chodził już od lutego te 5 miesięcy, ale teraz trafi do grupy dzieci, które będą pierwszy raz. Poszedł mając 2,5, teraz skończył w lipcu 3. Nie wiem do końca czy dawać go od samego początku czy poczekać kilka dni jak dzieci "nowe" przestaną płakaćpytajnikpytajnik Musi zostać od września w 1 grupie bo w lutym trafił do dzieci rocznikowo starszych bo mających 4.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PaniW
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym dała od początku września. Na mojego synka atmosfera "płaczących dzieci" nie wpływa. Potrafi rozpłakać się, gdy wszystkie dzieci bawią się w najlepsze (bo np. się nie wyspał i chce być z mamą cały dzień) i potrafi "olać" płaczące wokół dzieci i iść się bawić ulubionymi klockami. Poza tym mój synek rok temu jak szedł do przedszkola to pocieszał inne dzieciaki jak któreś się za mamą rozpłakało. A i u niego w grupie było trzech chłopców, którzy codziennie rano płakali za rodzicami aż do wakacji, więc byś musiała długo czekać oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 407
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 14 Sie 2010, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też myślę, że od początku. Mój brat też poszedł do przedszkola jak miał 2,5 roku i mieliśmy taką samą sytuację. Myślę, że lepiej jak trafi do grupy wtedy kiedy jeszcze nikt się "nie zna" i każdy poznaje się w tym samym czasie niż wtedy kiedy dzieci stworzą już jakąś grupę i może się czuć nie swojo i tęsknić za swoją dawna grupą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sob 14 Sie 2010, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aśka, ja sie zgodze z dziewczynami uśmiech
Jeszcze dobrze pamietam czasy swojego pierwszego dnia w przedszkolu...ale nieco mgliscie. Ja w ramach protestu przeciw odejsciu mojej mamy do pracy i zostawieniu mnie wsrod obcych, z premedytacja na srodku dywanu zsikalam sie w majty. Mama nie dala paniom zapasowych majtek i rajstop i ledwo doszla do pracy juz musiala po mnie wracac (miala 5 minut piechotka Cool ). Dzieciaki płakały a ja kombinowalam po swojemu oczko

A 4 lata temu bylam na praktykach w przedszkolu i pamietam taką chudziutka drobna dziewczynke ktora strasznie szlochala za tatą jak ją zostawiał (to był 2 tydzien wrzesnia bodajze). Reszta dzieci raczej sie nie przejmowala, czasem ktores odwazniejsze podeszlo zapytac "cemu dziewcynko płaces? jak masz na imie?" i pod koniec moich praktyk mała bawila sie z reszta grupy uśmiech
Mysle ze lepiej jesli nawiaze z nimi kontakt juz od poczatku niz dzieciaki poznaja sie nieco a Twoje dziecko trafi troche pozniej, zupelnie obce..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia4012
gaduła
gaduła


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sob 9 Maj 2015, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby dziecko nabrało śmiałości warto rzucić je na głęboką wodę i zapewniać mu stały kontakt z rówieśnikami. Dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka równocześnie do przedszkola oraz na np. zajęcia sportowe dla dzieci . Dziecko ma stały kontakt z rówieśnikami i szybciej zaczyna akceptować sytuacje, w których nie ma rodziców pod ręką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dariuszkowalczyk11
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro 1 Lip 2015, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dobrym pomysłem będzie zapisanie dziecka do przedszkola w normalnym terminie, wydaję mi się że takie opóźnianie nie jest potrzebne. Ważne też żeby dziecko osiągnęło odpowiedni wiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Moona
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 22

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za miesiąc mój synek wyrusza do przedszkola. Zajęcia adaptacyjne mieliśmy w czerwcu, uwielbiał na nie chodzić, no ale od tamtego czasu do września upłynie sporo czasu. Ciekawa jestem jak się zaaklimatyzuje. Czy któreś dzieciaczki forumowiczek też rozpoczynają w tym roku przedszkole?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda12
Gość





PostWysłany: Nie 2 Sie 2015, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że mały będzie cię bardzo cieszyl po jakimś czasie, że chodzi do przedszkola. Moje pierwsze dziecko zawsze lubiło, a drugie jest na tyle małe... że dopiero niedawno się urodziło. Udało nam się w końcu wszystko skompletować z ...Edit....Mam nadzieję, że też będzie lubił przedszkole uśmiech
Powrót do góry
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 3 Sie 2015, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moona napisał:
Za miesiąc mój synek wyrusza do przedszkola. Zajęcia adaptacyjne mieliśmy w czerwcu, uwielbiał na nie chodzić, no ale od tamtego czasu do września upłynie sporo czasu. Ciekawa jestem jak się zaaklimatyzuje. Czy któreś dzieciaczki forumowiczek też rozpoczynają w tym roku przedszkole?


Moja w tym roku kończy przedszkole. Myślę że dacie radę.

Amanda12 a ja myślę że za tą reklamę powinnaś zapłacić
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Sro 5 Sie 2015, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moona moja córa od września zaczyna przygodę z przedszkolem, boję się trochę bo my nie mieliśmy okazji chodzić na zajęcia adaptacyjne , bo takowych nie było. Zobaczymy jak to będzie mam nadzieję że tylko nie potrzebnie się denerwuję ,a mała sie szybciutko zaaklimatyzuje uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group