Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Idę do przedszkola
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 6 Sie 2015, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z własnego doświadczenia wiem że nie ma co się zamartwiać. Jeżeli mogę wam dać radę to nie przeciągajcie pożegnań z dziećmi , jeśli zacznie maluch płakać nie przytulajcie ich w nieskończoność. U nas się sprawdziło Patrycja dostawała buziaka, życzyłam jej miłego dnia i wychodziłam. Ważne jest też żeby dziecko mniej więcej wiedziało o której po nie przyjdziecie.
Może ta rada wam się przyda. Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Moona
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 22

PostWysłany: Czw 6 Sie 2015, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@gabi8_9
Oby tak było uśmiech Wiadomo, że początki "muszą" być trudne, ale gdy one miną powinno być już tylko lepiej. Tego się trzymajmy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sara
Gość





PostWysłany: Pią 28 Sie 2015, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja posłałam mojego synka do przedszkola gdy miał 3 latka, na początku wiadomo, płacz, a właściwie wycie, mały chyba myślał, że chcę go porzucić. Wiadomo, tłumaczyłam mu, że tam jest fajnie, są dzieci z którymi może się bawić tak jak robi to prawie codziennie na placu zabaw, będzie miła pani, będą śpiewać piosenki itd. Niby rozumiał, ale jak przyszło co do czego to pokazał na co go stać płacząc, że nie chce tam zostać. Postanowiłam, że nie dam mu satysfakcji i nie zabiorę go do domu bo będzie mnie szantażował tak cały czas. Dodam, że w tym okresie nie pracowałam więc dziecko miało tam przebywać na początku przez około 4 godziny. Gdy po niego przyjechałam był na mnie zły, widziałam, że nie za dobrze zniósł ten pierwszy dzień w nowym miejscu. Uświadomiłam go, że teraz będzie tam jeździł cały czas i że będę go odbierać codziennie o tej samej godzinie. Jeszcze parę dni marudził, ale potem zaczął się przyzwyczajać, zaprzyjaźnił się z innym chłopczykiem i razem się bawili, zaczęły podobać mu się grupowe zabawy, przedszkolanka mówiła, że nie bał się brać w nich udziału. Teraz jak przychodzę to widzę, że jest uśmiechnięty, żegna się z jego ulubioną opiekunką i opowiada z radością co ciekawego się wydarzyło. W wakacje również posyłałam dziecko żeby nie odzwyczaiło się i żeby nie powtarzać tej początkowej sytuacji. Nie wiem czy moja metoda była dobra, ale czytałam ostatnio artykuł http://www.parentingowo.com/blog/maluch-idzie-do-przedszkola.html którego autorka podobnie "załatwiła" kwestię przedszkola więc może coś w tym jest, że jak się już zaprowadziło dziecko do przedszkola to nie można potem go zabierać gdy tylko zacznie płakać
Powrót do góry
sandflower
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 13

PostWysłany: Pią 8 Sty 2016, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo strachu na poczatku ale potem jest już oswojenie z prywatnym przedszkolem i jest happy end i dzieciaczek nie chce za bardzo wracać do domu, przynajmniej mój...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 28 Lut 2016, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandflower napisał:
Dużo strachu na poczatku ale potem jest już oswojenie z prywatnym przedszkolem i jest happy end i dzieciaczek nie chce za bardzo wracać do domu, przynajmniej mój...



Za reklamę się płaci jak wszędzie , po to jest regulamin forum żeby przestrzegać czy się mylę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Vudankim
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 69

PostWysłany: Pią 8 Kwi 2016, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mogę polecić prywatne przedszkole jakim jest http://hocki-klocki.com.pl, uczęszcza tam moje dziecko i jest bardzo zadowolone z przeprowadzanych zajeć, a szczególnie tych dodatkowych oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu reklama porażka
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
mangorem
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 130

PostWysłany: Sob 31 Gru 2016, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z indywidualnym nauczaniem w przedszkolu? Czy to mit, czy coś realnego? Z tego co czytam tutaj: https://www.vulcan.edu.pl/razem/blog/show/czy-indywidualizacja-nauczania-w-przedszkolu-jest-mozliwa-cz-1-50 to teoretycznie da się to zrobić, pytanie jak to wygląda w praktyce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Nie 1 Sty 2017, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem jak to wygląda z nauczycielskiej strony uśmiech

Po pierwsze warto posłać od razu. Słuszna uwaga już padła - dzieci od początku tworzą więzi, ciężej się wkracza w grupę, która już się zna.
Po drugie, mądra rada buziak na koniec, mama wróci "po obiedzie" (dotrzymujemy słowa!wykrzyknik). Jasne sytuacje od początku. Nie obiecujemy niczego czego nie możemy spełnić. Jeśli wiem, że nie zdążę po obiedzie lepiej powiedzieć po podwieczorku. Warto podkreślać wiele razy, że "spóźnienia się zdarzają", aczkolwiek na początku poleca się punktualność.
Po trzecie - uwierzcie, że to mamy cierpią bardziej niż dzieci Smile

Teraz pracuję w szkole, ale wcześniej kilka lat w przedszkolu. Tak naprawdę to, co się dzieje to wypadkowa wielu czynników - nastroju, charakteru, a nawet i pogody oczko
Są dzieci, które odważnie bezproblemowo wejdą do przedszkolnej sali, ale są też takie, że pomimo zajęć adaptacyjnych będą specjalnie wymuszać wymioty. Uważam, że grunt to zdrowe podejście rodzica i sprytne Pani w przedszkolu uśmiech
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
illyrio
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 15 Lis 2017, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda sprawa posiłków w przedszkolach Waszych maluchów? Do przedszkola w którym zapisane jest mojej dziecko, jedzenie dowozi firma cateringowa - Zielona Kuchnia i muszę przyznać że jestem zachwycona. Dziecko zaczęło jeść wszystkie posiłki, mimo że wcześniej było bardzo wybredne.
_________________
May the force be with you.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group