Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomysły, porady, plany...
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 17:42    Temat postu: Pomysły, porady, plany... Odpowiedz z cytatem

Macie juz jakis zamysł na "bycie" po ciązy? Zostajecie w domu, wracacie do pracy a moze rozpoczynacie jej poszukiwanie?
Dzieckiem zajmiecie sie na zmiane z mężem, samodzielnie (bo mąz w pracy), oddacie rodzicom pod opieke, dziadkom, a moze złobek lub niania?
Co sądzicie o gotowych posiłkach dla dzieci, kaszkach, deserkach etc? Bedziecie same gotowały zupki i przeciery dla maluszków czy wolicie kupic gotowe, zbilansowane danie?
Pieluszki - tetrowe czy pampersy? Jakies konkretne zabawki, łozeczka, kosmetyki...?
Tyle pytan, taki okromny wybor - podzielmy sie opiniami i doswiadczeniami, moze któras z was juz wybrała, przetestowała rozne "wyprawki" i pomoze przyszłym mamom dokonac najlepszego wyboru?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liziii kocham Cie normalnie. No super się forum zmieniło.
Zarąbiście lol
Już nie mogę się doczekać aż zaczniemy, my mamy, gadać o tych wszystkich rzeczach. Odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży to uwielbiam gadać o dzieciowych sprawach oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia zawstydzony rozpieszczasz mnie tymi pochwałami uśmiech

Forum rozrosło się dzięki naszym administratorom. A skoro są nowe moderatorki, to łatwiej to wszystko ogarnąc i nie spada to juz jedynie na Miss ktora i tak dzielnie sobie ze wszystkim radziła oklaski

Ale do rzeczy - jako młoda mama, juz z pewnym doświadczeniem, moze bedziesz z nami bywala czesciej i podzielisz sie swoimi spostrzezeniami, obserwacjami etc?
Jak miewa sie Dianka? Co najbardziej lub wcinas - mamine mleczko czy mleko zastępcze? Jak spedzacie czas we trójke? Co sie w Twoim przypadku sprawdzilo, a co zupelnie nie z rzeczy ktore kupiłas, przygotowalas w czasie ciązy? Wiesz ze chetnie skorzystamy z Twoich rad uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaa, ale jestem podekscytowana. Oczywiście oczywiście będę bardzo chętnie dzieliła się z Wami swoimi doświadczeniami.

To może podpowiem czego nie warto kupować- dużo małych ciuszków. Diana ma 2,5 miesiąca a już połowa tego co kupiłam nie jest na nią dobre. Diana urodziła się późną wiosną wiec śpiochy, pajace, długie koszulki przydały się tylko na początku, bo później zaczęła chodzić w samych bodach z krótkim rękawkiem, bo było tak ciepło. Więc nie warto z tym przesadzać. Warto zwrócić uwagę kiedy dzidziuś m się urodzić.

Diana przeszła już prawie całkowicie na butelkę, nad czym strasznie boleję, ale niestety, cyce odmówiły współpracy i nic na to nie poradzę. Cycem udaje mi się ją wykarmić nad ranem, kiedy wybudza się na karmienie (nie wiem czy się chwaliłam, ale Diana Przesypia mi już całą noc, kładzie się o 21 i budzi dopiero tak o 4-6).

Co do spędzania razem czasu, to M ma wakacje, więc siedzimy razem z Małą i patrzymy jak szybko się rozwija. Ja nie planuję na razie podjęcia pracy- marzy mi się wychowywanie dzieci (których planuję trójkę) i zajmowanie się domem i mężem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jedna z dwóch karier tak na dobrą sprawe uśmiech A przy trójce maluszków miałabys co robic - opieka, sprzatanie, ogarniecie domku, obiad dla męza.. i dzien mija. Wazne to spełniac sie kazdego dnia (bo niektore kobiety ciagnie do pracy kilka miesiecy po porodzie).

Dla odmiany od Twojej sytuacji - mama mi opowiedziała o córce kolezanki z pracy. Karmiła swojego synka przez 2 lata i 3 miesiące piersią. Oczywiscie najpierw kazdy posiłek i tylko mleczko, pozniej jako jeden z wielu, a na koniec tylko do snu. Ale bez cysia dziecko nie zasypiało... Odstawienie bylo ponoc koszmarem.

Moja kuzynka znów po 2 miesiacach stwierdziła ze nie bedzie dalej karmic bo jej sie "cycki rozwleką" Rolling Eyes Ale jej bobas ani nie jest chorowity ani niedozywiony wiec moze nie byla to bardzo zla decyzja.
Ja chcialabym karmic dopoki maluszkowi nie wyjdą ząbki (lub nie bede musiala isc do pracy).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalio- tylko pozazdrościć, jeśli macie taka możliwość byś Ty nie musiała pracować a mogła zajmować się dziec mi i domem Smile Patrząc ekonomicznie- ciekawe ile w Polsce musi zarabiac mężczyzna, zeby taka sytuacja była możliwa.
Albo np. ile musi zarabiać matka i ojciec, żeby spokojnie móc sobie pozwolić na dziecko? Wiem, ze to bywa różnie (dla jednego tysiak to morze pieniędzy, dla innego nie starczy na parę porządnych butów), ale takie spokojne minimum- ile by to mogło np. być.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja możliwe,że zmienię zdanie ...ale na dzień dzisiejszy jak już postaramy się o dzidzię,to najpierw 4 miesiące macieżyńskiego,, potem może jeszcze zostanę na 3 miesiące na bezpłatny i wróce do pracy... ale na pewno nie na cały etat .jakoś nie wyobrażam sobie siedzenia w domu cały czas .... sama po przyjeździe tu pilnowałam takiej 7 miesięcznej niuni i wiem,że to dobre rozwiązanie.
u Nas jest troszkę bardziej komfortowa sytuacja... to mój Mężulek nie pracuje codziennie..w szpitalu mają dyżury po 12 h i bywa tak,że czasem 3 dni w tygodniu ma wolne.. ja bym miała wolne weekendy więc dzidzuś nie spędzał by całych dni z opiekunkami. pewnie jakbyśmy pracowali oboje od rana do wieczora to bym zrezygnowała..bo jednak na całe dnie bym obcej osobie nie chciała oddać dziecka.

no to narazie tak sobie to planujemy z moim skarbem. nawet mam już oko na jedną opiekunkę do dziecka oczko ale jeszcze wszystko przed nami.. i jak przyjdzie czas na dzidzię to pewnie los zweryfikuje nasze założenia uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to dziwnie zabrzmi, ale ja uwielbiam siedzieć w domu, robić porządki, obiady, bawić się z Małą i czekać na męża. Moj tata mówi że jestem prawdziwą matką Polką.
Marcinowi został ostatni rok na polibudzie, obroni magistra i pójdzie do pracy na stałe (ciężko jest pracować na stałe na dziennych studiach). Obcenie pracuje dorywczo- w domu. Dostaje zlecenia które musi zrobić w określonym terminie- głównie naprawianie komputerów i pisanie programów. To co zarobi starcza nam na życie i drobne przyjemności. Poza tym (niestety jeszcze rok) mieszkamy u teściów, na ich pomoc również możemy liczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też planuje po porodzie 20 tygodni siedzieć w domu . Potem wrócę do pracy. Mój mąż też pracuje po 12 godzin. Jeszcze trochę i wybiera się na emeryture.
Ja będę wozić Patrycję do mojej mamy przed pracą i po pracy będę ją zabierać. Mam o tyle dobrze że moi rodzice mieszkają na osiedlu na którym pracuje więc mam po drodze. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć nie mam swojego bobasa i póki co jeszcze nie nastąpiła wpadka to podzielę się swoim doświadczeniem jakie zdobyłam opiekując się bratem i obserwując co robiła mama.
Ogólnie w domu panuje u nas taki system,że tata pracuje i zarabia na dom/dzieci/rodzinę,a mama zajmuje się domem/gotowaniem i wszystkim co się z tym wiąże.
Mama po urodzeniu mnie była na urlopie,więc nie pracowała,potem za 3 lata trafił jej się mój brat i też nie pracowała,ale kiedy troszkę go odchowała i żyła jeszcze babcia to poszła do pracy i tak przepracowała jakieś 10 lat. Akurat miała przerwę w tabletkach i tak jakoś rodzice nie uważali i sobie wpadli Very Happy Tak oto przytrafiło się trzecie maleństwo,po którym już do pracy nie wróciła,bo niestety nie miałby kto z dzieckiem zostać,a tata ma kiepskie zmiany w pracy.
Michał-bo tak ma na imię ten najmłodszy szkrab,był karmiony piersią około 2 lata (bo chciał),oczywiście mama próbowała dawać mu te wszystkie zupki mielone i soczki,ale bratu to nie smakowało. Jedynie co to oprócz cyca dostawał to mleko zmodyfikowane Bebiko. Potem w odstawkę poszedł cyc, zostało mleko i zaczęło się próbowanie normalnego jedzenia uśmiech
Michał urodził się w lutym,zaraz po porodzie został wpakowany w pampersy,ale żeby za często w nich nie chodził i żeby nie daj Boże nie odparzyła mu się pupa to mama używała pieluchy tetrowe. W lecie częściej stosowała tetrowe,bo dziecku było przewiewniej i chłodniej uśmiech I jednak mimo wszystko nie miał takich obtarć jak po pampersach kiedy się spocił. No i jednak w takie pieluchy tetrowe trzeba się zaopatrzyć w większą ilość. W przeliczeniu wyjdą dużo tanie niż pampersy-no hmm ekonomia uśmiech Ale w tym temacie oczywiście każdy robi jak mu wygodniej. Pewno sama będę dziecko częściej pakować w pampersy niż w tetrę Very Happy

no i póki co to tyle na dziś uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group