Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nasze osobiste doświadczenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
słonecznik
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 30
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 25 Paź 2012, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oboje jesteśmy jedynakami. Nigdy mi to nie przeszkadzało i mężowi. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego. Teraz taką pustkę odczuwamy, bo nie ma się z kim spotkać, pogadać itp. Dlatego chcemy w przyszłości minimum 2kę Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jenny_nonstop
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 1

PostWysłany: Pią 30 Sie 2013, 10:31    Temat postu: nasza trójka Odpowiedz z cytatem

Jestem środkowym dzieckiem. Mam starszego brata i młodszą siostrę, mniej więcej po równo, a różnica miedzy nami jest niewielka. Kontakty z rodzeństwem układały się różnie, z reguły trzymałam się z bratem. Bardzo mocno jednak odczuwałam syndrom środkowego dziecka. Skoro ten temat jest stworzony z myślą o zapobieganiu błędom - jeśli decydujecie się na trójkę dzieci, zapoznajcie się z tym syndromem. Nawet jeśli nie jest udowodniony naukowo - wiele w nim niestety prawdy:C
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 13 Wrz 2013, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mojego kuzynostwa ich trójka i to akurat ten najstarszy jest najczęściej niedostrzegany, ale już kilka razy słyszałam i np. u koleżanek widziałam, że syndrom środkowego dziecka "działa".

Ja mam młodszą siostrę, która właśnie poszła na studia uśmiech Jak byłyśmy małe to dobrze się dogadywałyśmy, potem jak ja miałam tak 14/15 lat, to się popsuło, bo miałyśmy trochę inne myślenie. Ona jeszcze dziecko, ja w swoim mniemaniu prawie dorosła. Ale później znowu sytuacja wróciła do normy i teraz się bardzo dobrze dogadujemy. Tylko rzadziej ją teraz będę widywać, bo tak jak i mnie wywiało ją z domu do innego miasta na studia.

Jeśli chodzi o coś co poszło nie tak w wychowaniu, to to, że rodzice zawsze stawiali mi wysokie wymagania jeśli chodzi o naukę i wbrew pozorom odbiło się to na... mojej siostrze. Obserwując np. nasze awantury o tróję z matmy robiła wszystko, żeby samej tych awantur w przyszłości uniknąć i strasznie przeżywała jak jej coś nie wyszło.
Np. ja z matmy nigdy dobra nie byłam, ale jakoś do szczęścia bardzo dobry z matematyki nie był mi potrzebny i faktycznie rodzice często się ze mną kłócili o to, że mam niezadowalające ich oceny z tego przedmiotu. Moja siostra jest z matematyki świetna, ale patrząc na mnie była przekonana, że jak dostanie trójkę, to też jej rodzice zrobią awanturę. Więc jak coś jej nie poszło i dostawała tą tróję to się bała powiedzieć rodzicom. W efekcie zrobiła się strasznie nerwowa, jak po wyjściu z matury odkryła, że zrobiła błąd w jednym zadaniu to płakała pół dnia.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 20 Paź 2013, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm a ja zawsze myślałam, że głównie z dwójką dzieci jest problem tzn.rywalizacja itd. Zawsze chciałam miec trójkę dzieci i na to nastawiliśmy się z mężem, ale teraz mnie trochę zaskoczyłyście tym środkowym dzieckiem... Muszę zapoznac się z tematem bardziej. Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że to może w dużej mierze zależy od różnicy wieku między dziecmi no i płcią?!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 14 Lis 2013, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 12 lat młodszego brata - ma w tej chwili 16 lat i jest walnięty język z oczkiem przez hormony. Ale ogólnie mamy super relację uśmiech
Miałam jeszcze siostrę 3 lata młodsza, ale jak miała 7 lat, to samochód ją przejechał na przejsciu dla pieszych.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Pią 15 Lis 2013, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
Ja mam 12 lat młodszego brata - ma w tej chwili 16 lat i jest walnięty język z oczkiem przez hormony. Ale ogólnie mamy super relację uśmiech
Miałam jeszcze siostrę 3 lata młodsza, ale jak miała 7 lat, to samochód ją przejechał na przejsciu dla pieszych.


Boże jakie to przykre smutny

Ja mam brata 7 lat starszego w dzieciństwie wiadomo wojny były ale teraz jest ok i to ja go bardziej drażnie niż on mnie język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
april06
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 959
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 15 Lis 2013, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż, ja mam brata 2 lata starszego ale czuję się jedynaczką, już się do tego przyzwyczaiłam. jako dzieci jeszcze się ze sobą bawiliśmy, ale potem coś się wydarzyło i od wielu lat nie rozmawiamy ze sobą. na mój ślub też nie przyszedł. bywa i tak...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 15 Lis 2013, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za to mam trzy siostry.
Pierwsza jest prawie 3 lata młodsza. Dogadujemy się doskonale.
Potem jest 9 lat młodsza.
To jest dopiero agentka.
Ale to pewnie okres dojrzewania i hormony jej buzują.
Najmłodsza jest 17 lat za mną.
Ta ma najlepiej oczko
Ukochana i niańczona przez wszystkich.

Ja osobiście uważam że to duże różnice wieku i takich mieć nie chcę oczko
Te 2-5 lat jest wystarczająca.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pią 15 Lis 2013, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam młodszego brata o 18 miesięcy i drugiego o 8 lat. Wszyscy troje super się dogadujemy, najmłodszy wiadomo-najbardziej rozpieszczony uśmiech Osobiście preferuję 2-3 lata różnicy język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 15 Lis 2013, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dwóch braci uśmiech jeden jest 11 lat starszy i gra rolę tatusia uśmiech Jest bardzo rygorystyczny ale wiem że to przez jego opiekuńczość wobec mnie oczko i drugi jest o 8 lat starszy i on zawsze był moją kochaną nianią oczko zawsze stał za mną murem uśmiech ale oboje są cudowni uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group