Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

WESELE W RESTAURACJI CZY NA SALI??
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aneczkaaa90
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Lip 2010, 20:46    Temat postu: WESELE W RESTAURACJI CZY NA SALI?? Odpowiedz z cytatem

WITAM,
mam takie pytanie.. co się bardziej opłaca rezerwacja sali na wesele w restauracji czy w hotelu jakimś, czy zrobienie wesela na sali zamówienie kucharek i wszystkich innych potrzebnych produktów do skomponowania menu..
Podzielcie się swoimi opiniami, doświadczeniami.
Ja jestem nowa na forum, i wraz z narzeczonym zastanawiamy się nad zorganizowaniem wesela, tylko że to dość duży wydatek. A na razie pytam tak orientacyjnie..
Pozdrawiam. oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 19 Lip 2010, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ja liczyłam to zależy od ilości osób. Jeżeli planujesz wesele na 150-200 osób...to sala i kucharka, jeżeli koło 60-80 to restauracja gdzie ołacisz za talerzyk. Tak wynika z moich obserwacji, aczkolwiek nie wiem czy to nie zależy od regionu.

Na naszym forum z tego co zauwazyłam to większość chyba jednak płaci od osoby...nie bawią się w kucharkę (więcej z tym zachodu, jeżdżenia, załatwiania).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pon 19 Lip 2010, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat był również co nieco omawiany tu:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5131
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emi0112
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 763
Skąd: za górami za lasami.....

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z nimfą to zależy gdzie mieszkasz i ile osób zapraszasz na wesele. u nas będzie około 200 osób więc mamy sale i kucharki i wszystko sami załatwiamy (po części to też tradycja w moich stronach) uśmiech
_________________

"Nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczkaaa90
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 8

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my chcemy zrobić wesele na ok 80 osób z poprawinami. i z tego co liczyliśmy to wesele ze wszystkim wyszłoby nas ok 30tys. a to trochę dużo jak na taką liczbę gości.. dlatego rozważałabym wesele na sali, ale z drugiej str. to te wielkie zakupy, przygotowania i późniejsze sprzątanie.. nie wiem..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emi0112
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 763
Skąd: za górami za lasami.....

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja liczyłam ze wszystko (kucharki, sala, zakupy, poprawiny) wyniosą nas jakieś 12 tys.
więc różnica jest duża. Sprzatanie i zakupy (w hurtowni) jak jest pare osób do pomocy nie jest takie straszne. Tylko trzeba pamiętać ze jak robisz w resauracji to płacisz i masz spokój a na sali trzeba zadbać np. o mydło w łazience, papier toaletowy, ręczniki, i o uzupełnianie tego w trakcie wesela.
jak wszystko sie wcześniej ustali to nie jest to takie straszne uśmiech
_________________

"Nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie wesela na 60 osób bez poprawin wychodzi jak narazie koło 19000. Liczę wszytsko...podwiązke, pończochy, strojenie bramy, biżuterię itd.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczkaaa90
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 8

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do nimfa
a ile płacicie od osoby za samo wesele?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

160zł (w ceniu ciasta, napoje, paczki dla gości, owoce, cukierki, fonatanna czekoladowa...no i normalne jedzenie) zawozimy tort i alkohol Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczkaaa90
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 8

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha.. to dobra cena. uśmiech
mój A. znalazł restauracje a właściwie sale w hotelu która bardzo mu się spodobała tylko że wg mnie trochę drogo tam jest.. bo 170 zł od osoby ale bez napojów (nie mowie o alkoholu) bez ciast, owoców i innych dodatków.. i oczywiście alkohol i tort samemu załatwiać trzeba ale to normalne. uśmiech
trochę drogo.. prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group