Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cena ślubu i wesela na Wyspach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anetix
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sob 17 Lip 2010, 15:18    Temat postu: Cena ślubu i wesela na Wyspach Odpowiedz z cytatem

Wydatki ślubne i weselne są wysokie niezależnie od szerokości geograficznej. W UK są relatywnie wyższe niż w Polsce. Więcej na ten temat

http://londynek.net/czytelnia/article?jdnews_id=2774212&cat_id=50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 17 Lip 2010, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wysokość zarobków przeciętnego Polaka i Brytyjczyka to wychodzi podobna kwota, a prawdopodobnie nawet wyższa w Polsce.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sob 17 Lip 2010, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tak samo...albo i taniej. my płacimy w tyś zł... a tu w tyś euro.. czy też funtów.

My zarabiamy w euro...więc taki sam jest to wydatek jak dla innych w zł .. przeliczając wychodzi kosmiczna suma...ale nie powinno się przeliczać.. Ja bym sobie ciastek nie kupila.. Bo to np. 5 euro..i ktoś może powiedzieć że 20 zł..i szkoda.. ale dla mnie to tak jak 5 zł...

A i jeszcze jedno. nie wiem jak jest w Anglii ale Tu w Irlandii.. Po obiedzie już goście sami placą za drinki, tak samo jak za noclegi na przyklad. Naprawdę nie wychodzi to więc drożej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 18 Lip 2010, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Dorotam nie możemy przeliczać ponieważ my zarabiamy w Polsce w złotówkach o oni w funtach czy też w euro uśmiech ale jest tu jeszcze w Irlandii jeden myk (przynajmniej w tym rejonie w którym ja jestem) para młoda zaprasza gości po ślubie w kościele na kanapki do baru dopiero potem jadą na obiad a później jak juz Dororam napisała goście płacą sobie np za alkohol Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agadka
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 96

PostWysłany: Sro 4 Sie 2010, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wesele to tylko w Polsce...

Nie wyobrażam sobie jak goście mieliby płacić za alokohole (nie przyjęło by się)...za dojazdy...za samoloty...itd. a gdybyśmy my musieli za to płacić to wyjdzie dużo drożej niż w Polsce...

Pozatym wesele do 12 pytajnik i para mloda sobie jedzie odrazu...hmm

Czy ktoraś miała takie wesele??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mayathebee
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 9
Skąd: Zielona Wyspa

PostWysłany: Sro 4 Sie 2010, 21:22    Temat postu: zdecydowanie Polska Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze tradycyjne wesele jest w miejscu zamieszkania panny mlodej.

W Polsce zdecydowanie taniej nawet jak sie zapłaci za noclegi gości, na Wyspach nie ma takiego zwyczaju i dostaje się tylko obiad a potem kanapki. Dla gości z Wysp wesele w Polsce to weekendowy wypad a wydadzą na niego tyle co na wesele tutaj. Niestety gdybyśmy się pobierali tutaj moja rodzina i przyjaciele by nie dojechali bo za drogo.

Bez porównania drożej tutaj. Nominalnie może kwota ta sama ale koszt faktyczny mniejszy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokładnie ja nie wyobrażam sobie ślubu na wyspach, ponieważ moja rodzinę nie stac na to zeby przyjechać tu na ślub. A nawet gdyby ktoś przyjechał to ślub tutaj a w Polsce bedzie całkiem inny wydaje mi sie ze tu jednak nie ma tego klimatu.
A jeśli chodzi o koszta to wydaje mi się że na wyspach wyjdzie drożej ale biorę pod uwagę ze taj jak w Polsce za wszystko płaca młodzi lub ich rodzice.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group