Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak najszybciej udostępnić zdjęcia gościom??? [Rozwiązanie]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JubilerLublin
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto 19 Paź 2010, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można jeszcze tego samego dnia przed wyjściem na pendrive zgrać. Teraz pamięci bardzo potaniały. Inny pomysł to karty pamięci. Przy ilości 70par gości myślę, że spokojnie można zejść z ceny Allegro 9zł/2GB do 4-5zł czyli około 290zł z wysyłką.
_________________
Hi! Sylwester Lublin Suknie Ślubne Lublin Dom weselny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 24 Paź 2010, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla tych, którym fotograf nie udostępnia internetowego albumu polecam bardzo prosty, a do tego bezpłatny program z pakietu narzędzi Google - Picasa Web Album. Można umieścić w takim albumie dowolne zdjęcia z dysku komputera, a potem tylko nadać dostęp osobom, które chciałyby zobaczyć Wasze zdjęcia. Zresztą metoda rewelacyjna, można w ten sposób pokazać inne wszystkie zdjęcia jakie tylko chcemy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kathleen
maniak
maniak


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 1216

PostWysłany: Nie 24 Paź 2010, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł Damo... Chyba też tak zrobimy...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JanW
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 29
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 27 Paź 2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napisał:
... goście dostali specjalnie przygotowane przez naszego fotografa ślubnego wizytówki.. na jednej str było nasze zdjęcie z sesji narzeczeńskiej ( rózne były...goście mieli radochę oglądając i się wymieniając) a po drugiej podziękowania nasze i link do jego strony.


@dorotam - Bardzo fajny pomysl! Zdradzisz jaki dalas bonus?
_________________
uśmiech!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego, niemal identycznego. Po ostatnich rozmowach z Parami mam następujące pytanie - czy oddajecie gościom zdjęcia, a jeśli tak, to w jakiej formie najczęściej.
Jak już wiemy, wysłanie linka do zdjęć w galerii internetowej jest świetnym rozwiązaniem, ale czy poza tym goście są zainteresowani otrzymaniem od Młodych płyty. Kiedyś rozdawało się po rodzinie odbitki i o dziwo nadal mam sporo zapytań o dodatkowe odbitki przy oddawaniu albumów. Znam też Pary, które planowały nagrywać płyty dla wszystkich zainteresowanych ich ślubną pamiątką. Jeśli Młodzi mieliby traktować takie płyty w eleganckim opakowaniu jako podziękowania dla gości, to nawet ma to sens.

Jak to wyglądało po Waszym ślubie?

Ps. Doprecyzuję, bo raczej nikt nie odda gościom 1-2 tysięcy zdjęć, mam na myśli wybrane 50-200 zdjęć ze wszystkich etapów, także sesji plenerowej, w której goście nie mogli brać udziału oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego, niemal identycznego. Po ostatnich rozmowach z Parami mam następujące pytanie - czy oddajecie gościom zdjęcia, a jeśli tak, to w jakiej formie najczęściej.
Jak już wiemy, wysłanie linka do zdjęć w galerii internetowej jest świetnym rozwiązaniem, ale czy poza tym goście są zainteresowani otrzymaniem od Młodych płyty. Kiedyś rozdawało się po rodzinie odbitki i o dziwo nadal mam sporo zapytań o dodatkowe odbitki przy oddawaniu albumów. Znam też Pary, które planowały nagrywać płyty dla wszystkich zainteresowanych ich ślubną pamiątką. Jeśli Młodzi mieliby traktować takie płyty w eleganckim opakowaniu jako podziękowania dla gości, to nawet ma to sens.

Jak to wyglądało po Waszym ślubie?

Ps. Doprecyzuję, bo raczej nikt nie odda gościom 1-2 tysięcy zdjęć, mam na myśli wybrane 50-200 zdjęć ze wszystkich etapów, także sesji plenerowej, w której goście nie mogli brać udziału oczko


Wprawdzie jeszcze swoich nie przekazywałam, ale ostatnio znajomi przyszli do nas po otrzymaniu filmu i zdjęć.. Film wspólnie obejrzeliśmy, zdjęcia zgraliśmy sobie z płyty. Myślę, że dla wielu osób fajnym pomysłem będzie możliwość wybrania jakiejś ilości zdjęć do przekazania gościom.. Może nie wszystkim, ale bliskiej rodzinie i znajomym czemu nie? A z drugiej strony wiadomo, że musiałoby to być w racjonalnej cenie, bo przegranie na płytę to koszt płyty czyli (w przypadku dobrej jakości, dużej pojemności maks. kilka złotych) a tu dochodzi kwestia wizualna płyty i opakowania, a potem już tylko zgranie wyselekcjonowanych zdjęć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Może nie wszystkim, ale bliskiej rodzinie i znajomym czemu nie? A z drugiej strony wiadomo, że musiałoby to być w racjonalnej cenie, bo przegranie na płytę to koszt płyty czyli (w przypadku dobrej jakości, dużej pojemności maks. kilka złotych) a tu dochodzi kwestia wizualna płyty i opakowania, a potem już tylko zgranie wyselekcjonowanych zdjęć.

No właśnie kwestia podania się kłania, bo samo nagranie płytki i oddanie jej w papierowej kopercie, to drobniaki w porównaniu z kosztami płyty z nadrukiem i w opakowaniu. Ja oddaję płytkę z nadrukiem w etui z materiału identycznego jak album wybrany przez Pary, a to już jest niemały koszt. Dlatego też zastanawia mnie w jakich granicach wydatków Pary pozwolą sobie na taki "drobiazg" dla gości.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 2 Lip 2011, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o gości, to odbitki ok. 10 zdjęć w formacie 15x21 + zwykła płyta, na której było ok. 100 zdjęć, zapakowane w zamawiane, ręcznie robione papierowe "etui-podziękowania" wręczaliśmy najbliższej rodzinie, tzn. dziadkom, chrzestnym. Pozostałym gościom wysyłaliśmy płytki, które sami nagrywaliśmy. Na same zdjęcia dla rodziny wydaliśmy ok. 200 zł, bo postawiliśmy na wysoką jakość odbitek, więc pewnie na drogie oprawy płyt już byśmy się nie zdecydowali, bo i ile dla mnie takie "drobiazgi" są bardzo ważne i zwracam na nie uwagę, o tyle wiem, że dla większości gości zawartość jest najważniejsza, a samo opakowanie jest mało istotne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 2 Lip 2011, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
ewelinka89 napisał:
Może nie wszystkim, ale bliskiej rodzinie i znajomym czemu nie? A z drugiej strony wiadomo, że musiałoby to być w racjonalnej cenie, bo przegranie na płytę to koszt płyty czyli (w przypadku dobrej jakości, dużej pojemności maks. kilka złotych) a tu dochodzi kwestia wizualna płyty i opakowania, a potem już tylko zgranie wyselekcjonowanych zdjęć.

No właśnie kwestia podania się kłania, bo samo nagranie płytki i oddanie jej w papierowej kopercie, to drobniaki w porównaniu z kosztami płyty z nadrukiem i w opakowaniu. Ja oddaję płytkę z nadrukiem w etui z materiału identycznego jak album wybrany przez Pary, a to już jest niemały koszt. Dlatego też zastanawia mnie w jakich granicach wydatków Pary pozwolą sobie na taki "drobiazg" dla gości.


Widzisz.. W ofercie można mieć takie eleganckie oprawienie, zawsze może się ktoś skusić ale tak jak Juliette wydaje mi się, że ważniejsza jest zawartość. Dla młodych takie zdjęcia to bardzo ważna pamiątka, więc oprawa się liczy ale dla gości to zdjęcia jednego z wielu wesel.. A przy takich wydatkach takie mogą okazać się zbędne. oże kompromisem byłoby zwyczajne opakowanie z np. papierową personalizacją..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 2 Lip 2011, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
ewelinka89 napisał:
Może nie wszystkim, ale bliskiej rodzinie i znajomym czemu nie? A z drugiej strony wiadomo, że musiałoby to być w racjonalnej cenie, bo przegranie na płytę to koszt płyty czyli (w przypadku dobrej jakości, dużej pojemności maks. kilka złotych) a tu dochodzi kwestia wizualna płyty i opakowania, a potem już tylko zgranie wyselekcjonowanych zdjęć.

No właśnie kwestia podania się kłania, bo samo nagranie płytki i oddanie jej w papierowej kopercie, to drobniaki w porównaniu z kosztami płyty z nadrukiem i w opakowaniu. Ja oddaję płytkę z nadrukiem w etui z materiału identycznego jak album wybrany przez Pary, a to już jest niemały koszt. Dlatego też zastanawia mnie w jakich granicach wydatków Pary pozwolą sobie na taki "drobiazg" dla gości.


Widzisz.. W ofercie można mieć takie eleganckie oprawienie, zawsze może się ktoś skusić ale tak jak Juliette wydaje mi się, że ważniejsza jest zawartość. Dla młodych takie zdjęcia to bardzo ważna pamiątka, więc oprawa się liczy ale dla gości to zdjęcia jednego z wielu wesel.. A przy takich wydatkach takie mogą okazać się zbędne. oże kompromisem byłoby zwyczajne opakowanie z np. papierową personalizacją..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group