Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ceny Złota
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PaniW
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Wto 10 Sie 2010, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my od początku chcieliśmy kupić złote, klasyczne, półokrągłe obrączki. W sklepach takie kosztowały od 1200 zł wzwyż, a potem się okazało, że rodzice mojego M dadzą nam złoto i tak płacimy 150 zł za pare u złotnika. W poniedziałek odbieramy uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smkttwmm
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nas na szczęście ten wzrost cen złota nie dotknął, ale mało brakowało. Planowaliśmy zamawiać obrączki pod koniec maja, jednak wyszło jakoś tak, że zdecydowaliśmy się na to już na początku marca. Byliśmy zdecydowani na konkretny wzór, mieliśmy własne złoto i chcieliśmy przetopić je na obrączki. Ponieważ żaden z jubilerów w moim mieście nie chciał się podjąć zrobienia tych obrączek z własnego złota, znaleźliśmy jubilera przez internet i tą drogą zamawialiśmy obrączki. Bez własnego złota zapłacilibyśmy około 1800 zł, natomiast sama robocizna ( po odliczeniu tego złota, które zostało) wyszła nas 413 zł, więc bardzo tanio. W maju weszłam na tę stronę i okazało się, że obrączki te kosztują 2400, a sama robocizna 950! Gdybyśmy czekali z zakupem, pewnie zamówilibyśmy całkiem inne obrączki, klasyczne półokrągłe, a tak to przynajmniej mamy wymarzone.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My pierwszy raz poszliśmy wybierać obrączki w lutym, ale wtedy ich nie zamówiliśmy uśmiech Ostatecznie zamówiliśmy obrączki w czerwcu, ale ich cena była dokładnie taka sama jak w lutym uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justii
maniak
maniak


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1117

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smkttwmm to świetnie, że zdecydowaliście się na obrączki wcześniej. Rzadko kiedy jest tak, że cena złota nie zmienia się przez kilka miesięcy więc czasami warto kupić wcześniej:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy zobaczyłam ten temat trochę się przeraziłam. Kusiło mnie, by kupic obrączki zaraz po zaręczynach, ale jednak tego nie zrobiłam. Postanowiłam po zobaczeniu z waszych relacji jak te ceny obrączek wzrosły ostatnio, spytać mojego narzeczonego, ktory zna się na tym bo jest ekonomistą, jak stoi złoto. On powiedział ze nie ma się c o spieszyć bo ceny złota się ostatnio nie zmieniają. Ale mozliwe ze jubilerzy podnieśli ceny nie ze względu na cenę złota, tylko na wzrost cen innych dobra, na ktore tym złote zarabiają, np jedzenie, prąd, gaz, woda, lokal itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 7:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też możliwe goognight... niestety z tego co widziałam to w Pl wszystko idzie w górę...jak jeszcze podniosą progi podatkowe to będą kolejne podwyżki. a co do cen złota... to może jeszcze niemały wkład ma w to po prostu sezon ślubny Rolling Eyes popyt jest... to czemu nie zarobić trochę więcej ? Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Wam pisałam - oglądaliśmy obrączki w lutym, zamówiliśmy w czerwcu, a cena była taka sama uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mówiłam, że oglądaliśmy te jakieś wykresy cen złota na stronie w stylu giełda kruszcu czy coś takiego i tam momentami złoto miało tendencję spadkową...a ceny muszą chyba podnosić jubilerzy tylko nie wiem czy to jest zgodne z prawem. To tak samo jakby w kantorach sprzedawali dużo droższą lub dużo tańszą walutę. A my też kupiliśmy po tej samej cenie co była w listpadzie czy październiku...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jubiler ma prawo zażądać ceny, jaka mu się podoba.. Jak samo jak, np. p.Iza w mięsnym. Co z tego, że kupiła świniaka taniej, skoro kupują za taką cenę, to ich sprawa.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w podnoszeniu cen nie ma chyba nic niezgodnego z prawem. one nie skaczą tylko wtedy jak cena złota się zmienia. w końcu z cenę wyrobów wchodzi i cena złota, i robocizna i nawet to, na ile dany wyrób jest popularny. nie mówiąc już o marketingu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group