Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

odpis aktu urodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Dzięki za podpowiedzi uśmiech Mam jeszcze jedno pytanie, ale to już w oddzielnym wątku.


Teraz odbierałam osobiście, ale pamiętam, że kilka lat temu robiła to za mnie mama. Nie wiem, czy pełny przyjmą - teoretycznie jest w nim więcej informacji, ale jak skrócony to raczej skrócony.

Skoro można na terenie Warszawy można odbierać w obojętnie którym, to jest on potrzebny? Normalnie nie trzeba mieć aktu, jeżeli się tam rejestrowało urodzenie dziecka (znaczy Ciebie;p), więc może jest to zbędne? Nie wiem jak funkcjonują USC w stolicy;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iss
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanko,,, urodziłam sie w X mój przyszły Mąż w Y a mieszkamy w Z. Czy musimy jechać do X i Y po odpis aktu urodzenia, i mój TŻ dodatkowo skrócony odpis aktu małżeństwa, z adnotacją o rozwodzie? Czy jak już pójdziemy do USC w Z to oni wszystko "załatwią" jak nie ma już teraz rejonizacji? Czy może wystarczy napisać lub zadzwonić do X i Y, opłacić odpisy i przyślą? miasta X i Y są ok 700 km od Z smutny i nie mamy jak tam jechać,,,
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 29 Kwi 2011, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam jak mój kuzyn załatwiał swój odpis to mój tata poszedł do urzędu (w miejscu urodzenia kuzyna, bo on nie miał jak), ale nie chcieli mu oczywiście wydać i pani powiedziała, że może wysłać do urzędu w miejscu ślubu także możesz spróbować zadzwonić tam i się jakoś dogadać uśmiech
Bo na to, że urząd sam cokolwiek załatwi bym nie liczyła uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pią 29 Kwi 2011, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iss, sytuację z miejscem zamieszkania macie identyczną, jak ja i mój narzeczony. Ja nie miałam czasu jechać do swojego rodzinnego miasta, on również, tylko po to, żeby odebrać odpis aktu urodzenia i załatwiono to poprzez urzędy. Ale, jak napisała marta, nie ma co liczyć, że ktoś zrobi to za Was. Musicie poprosić o wysłanie do właściwego, dla Waszego ślubu urzędu papierów i po pewnym czasie sprawdzić, na wszelki wypadek, czy dotarły. Pocztą, Wam do domu, nikt nie wyśle, jedynie wysyłają do swojego odpowiednika w innym mieście.
Co do rozwodu to potrzebny jest na pewno wyrok rozwodowy lub adnotacja o rozwodzie w akcie z poprzedniego małżeństwa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iss
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 7

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi uśmiech
gdzieś wyczytałam, że najbliższa Rodzina (Rodzice, Rodzeństwo, Dzieci) mogą te odpisy odebrać w danym USC. Jeżeli jutro będzie czynny USC to mój Brat tam podjedzie i zobaczymy czy tak da radę, bo moje USC milczy jak na razie na mojego @ (...) a USC mojego Narzeczonego odpisało Nam tak:

"Szanowna Pani,

odpis aktu urodzenia otrzymuje się w USC miejsca urodzenia, a odpis aktu małżeństwa w USC miejsca zawarcia związku małżeńskiego. Jeżeli oba zdarzenia miały miejsce w USC w Ś., narzeczony przesyła (pocztą) podanie na adres USC, w podaniu należy podać daty zdarzeń, dane osobowe i dołączyć potwierdzenie opłaty skarbowej dokonanej na konto Urzędu Miasta Ś. Opłata skarbowa za każdy odpis 22 zł.

Z poważaniem(...) "

Czyli chyba jednak wysyłają pocztą ?
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 18:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iss
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 7

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Mój M. załatwiał odpis przez pocztę - zadzwonił do USC, Pani podała dane do przelewu (opłata za wydanie odpisu), zapłacił, wysłał podanie i po kilku dniach akt przyszedł pocztą uśmiech


a jak takie podanie powinno być napisane? to tak w razie czego jakby Bratu się nie udało odebrać?
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 18:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 11 Maj 2011, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.





Ostatnio zmieniony przez Pralinka dnia Wto 20 Lis 2012, 12:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 11 Maj 2011, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze znalazłam informację, że jeśli bierzemy ślub w mieście odpowiednim do miejsca urodzenia, to jeśli zaznaczymy, że odpis jest potrzebny do zawarcia małżeństwa, to otrzymujemy go za darmo - szczerze mówiąc na ile to prawda, to nie wiem. Może któraś spotkała się z czymś takim? Osobiście wątpie w dobre intencje naszych urzędów Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group