Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

odpis aktu urodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Nie Kathy, akt małżeństwa możesz mieć i sprzed dwóch lat, byleby był tam stempel o pobranej opłacie w wys. 22zł.
Zgoda, którą otrzymujesz z USC jest ważna trzy miesiące oczko


Dokładnie - 3 miesięczny termin dotyczy zaświadczenia o braku przeciwwskazań.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jo_anna_89
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: mieścina

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Męczyłam narzeczonego, żeby pojechał do swojego USC po odpis skróconego aktu urodzenia, a dzisiaj wyciągając swój okazuje się że sama będę musiała się po takowy udać. Wydany został w 2000 roku, a więc 12 lat temu. Niby znaczek skarbowy ( i na nim kwota 10 zł) jest, ale obawiam się że nie spełni wymogu "aktualności" :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znalazłam akt urodzenia mojego narzeczonego z 1983roku (w tym roku się urodził), na którym są znaczki skarbowe o wartości 100zł. Myślę, że i tak trzeba będzie świeży wyjąć z urzędu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KathyLaPoz napisał:
Ja znalazłam akt urodzenia mojego narzeczonego z 1983roku (w tym roku się urodził), na którym są znaczki skarbowe o wartości 100zł. Myślę, że i tak trzeba będzie świeży wyjąć z urzędu.


Ja miałam z 87 roku i był oki. Jeśli masz opłatę skarbową i papierek jest czytelny, to może być uśmiech Ja sobie podeszłam wcześniej żeby pokazać i upewnić się, że może być uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jo_anna_89
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: mieścina

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja też dzisiaj podejdę i się upewnię zanim wydam 22 zł oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja musiałabym jechac do innego miasta po odpis, a do tego znów płacić uśmiech Ale na szczęście odpisy nie tracą na czasie uśmiech nawet jak były wydane w PRL-u uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to się nic na nich nie zmienia, dane są aktualne. No chyba tylko w jakiś ekstremalnych sytuacjach.

EDIT: Dziś zajrzeliśmy do urzędu, a dokładnie filii, którą mamy pod domem. Są tu jakieś śladowe komórki USC - do zmiany nazwisk itp. Pani powiedziała, że uznałaby odpis aktu urodzenia, bo dokument jest czytelny, a dane się nie zmieniły, poza rubryką województwo. Dała nam do zrozumienia, że jak trafimy na służbistę, to może przyczepić się tego województwa i zażyczyć sobie świeższego odpisu. Co urzędnik, to inna interpertacja. Zobaczymy w przyszłym tygodniu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Wto 12 Cze 2012, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Właśnie odpis skrócony jest potrzebny. (Jeśli natomiast ślub jest w miejscu, gdzie któreś z Was ma już akt nie musicie go pobierać).


a ja chłopu powiedziałam, że mamy załatwiać hihi a teraz dotarłam do tego, że nie musimy (bo oboje z K. i w K.ślub) język oj tam oj tam Very Happy
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 18 Cze 2012, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my nie braliśmy żadnego odpisu. Poszliśmy do usc, jak wypełnialiśmy dokumenty to pani miała nas zarejestrowanych w systemie i tylko wydrukowała akt urodzenia, nic wcześniej, żadnych odpisów nie braliśmy.
Do odbioru dokumentów mamy się zgłosić jutro i zapłacić 84 zł.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak się bierze ślub w tej samej miejscowości w ktorej się urodziło to nie trzeba wyciągać odpisów, wszystko jest w bazie.
my musieliśmy mieć nowe odpisy- mają one leżeć sto lat więc jak jest stary to u nas w urzędzie takiego nie przyjmują, chociaż byłby oklejony znaczkami skarbowymi- co urząd to inna praktyka.
my nie jechaliśym po odpisy, opłaciliśmy tylko opłatę skarbową i wysłalam podanie. po tygodniu dostaliśmy odpisy i nawet zaadresowaną i oklejoną znaczkami kopertę zwrotną nam odeslali
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group