Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

odpis aktu urodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję poczytać ustawy i dokumenty źródłowe, zanim zacznie się rozsiewać nieprawdziwe informacje.
Wszytkie czynności urzędowe objęte są opłatami skarbowymi, poza wyjątkami. Takim wyjątkiem jest np. uzyskanie aktu urodzenia do wydania dowodu osobistego, na potrzeby ubezpieczeń społecznych, edukacji, spraw alimentacyjnych itp.
Uzyskanie aktu urodzenia w celu załatwienia formalności ślubnych nie podlega zwolnieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawiłam post - zmieniałam jego treść i ucięłam fragment o dowodzie osobistym. Oczywiście, chodziło o to, że odpis do wyrobienia dowodu osobistego nie podlega opłacie. Stąd może wynikać drobna różnica między odpisem do ślubu, a odpisem do dowodu w postaci potwierdzenia płatności.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:

Uzyskanie aktu urodzenia w celu załatwienia formalności ślubnych nie podlega zwolnieniu.


Chyba, że załatwiasz wszystko w swoim urzędzie, bądź tak jak jest w Warszawie, nie ma rejonizacji i ślub bierzesz na terenie miasta (tutaj mowa o cywilnym, bo do kościelnego nie ma znaczenia, w którym usc podpisujesz zaświadczenie), wtedy taki dokument jest wydawany nieodpłatnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Betka napisał:

Uzyskanie aktu urodzenia w celu załatwienia formalności ślubnych nie podlega zwolnieniu.


Chyba, że załatwiasz wszystko w swoim urzędzie, bądź tak jak jest w Warszawie, nie ma rejonizacji i ślub bierzesz na terenie miasta (tutaj mowa o cywilnym, bo do kościelnego nie ma znaczenia, w którym usc podpisujesz zaświadczenie), wtedy taki dokument jest wydawany nieodpłatnie.


Ale wtedy wydają odpis aktu urodzenia, czy po prostu sprawdzają w systemie i dlatego nie pobiera się opłaty?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:

Ale wtedy wydają odpis aktu urodzenia, czy po prostu sprawdzają w systemie i dlatego nie pobiera się opłaty?


Nie wiem jak to jest w innych miastach ale nam wprowadzili w jednym usc do systemu, a w tym gdzie będziemy brali ślub wydrukowali odpisy i dołączyli do archiwum.

Na kartce raczej muszą mieć więc myślę, że opłata tak na prawdę jest za to, że to nie u nich podpisuje się papierki i nie u nich płaci za ślub lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pisałem wcześniej nie mam potrzeby dociekać teraz jakie są przepisy będę to robił jak już będę załatwiał formalności w USC.

Cytat:
Wszytkie czynności urzędowe objęte są opłatami skarbowymi, poza wyjątkami. Takim wyjątkiem jest np. uzyskanie aktu urodzenia do wydania dowodu osobistego, na potrzeby ubezpieczeń społecznych, edukacji, spraw alimentacyjnych itp.

Ok spoko. Nie twierdzę że tak nie jest. Może tak jest. I może przyjdzie mi zapłacić te 22zł. Ale dla mnie to zwykłe naciągaczko ze strony urzędu. Przecież akt jest aktem. Dane w nim zawarte nie zmieniają się. Więc wymóg nowego aktu to zwykłe wyciągnie kasy od podatników.

Ale nie jestem przekonany do tego że musi być ta pieczątka. Nie raz się spotkałem z nie wiedzą urzędasa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Ale wtedy wydają odpis aktu urodzenia, czy po prostu sprawdzają w systemie i dlatego nie pobiera się opłaty?

U mnie pani sprawdziła w systemie i na podstawie tego wypełniła dokumenty.

Krzysztof1988 napisał:
Jak pisałem wcześniej nie mam potrzeby dociekać teraz jakie są przepisy będę to robił jak już będę załatwiał formalności w USC.

Skoro nie znasz przepisów, to nie dyskutuj i nie upieraj się przy swoim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Betka napisał:

Uzyskanie aktu urodzenia w celu załatwienia formalności ślubnych nie podlega zwolnieniu.


Chyba, że załatwiasz wszystko w swoim urzędzie, bądź tak jak jest w Warszawie, nie ma rejonizacji i ślub bierzesz na terenie miasta (tutaj mowa o cywilnym, bo do kościelnego nie ma znaczenia, w którym usc podpisujesz zaświadczenie), wtedy taki dokument jest wydawany nieodpłatnie.

Mój mąż miał taką sytuację i otrzymał wydruk aktu, ale na zwykłej kartce, a nie na tym urzędowym papierze z zabezpieczeniami przeciw fałszerstwom.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już wszystko jasne. Akt urodzenia do ślubu 3 miesiące ważności, metryka chrztu 6 miesięcy. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Kathy, akt małżeństwa możesz mieć i sprzed dwóch lat, byleby był tam stempel o pobranej opłacie w wys. 22zł.
Zgoda, którą otrzymujesz z USC jest ważna trzy miesiące oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group