Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

odpis aktu urodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akt urodzenia musisz mieć gdy idziesz do USC po tzw. konkordat, który podpisujesz w trakcie ślubu konkordatowego. konkordat ten u nas kosztuje 84 zł. i musicie po to iść razem z narzeczonym bo potrzebne są wasze dowody i akty urodzenia właśnie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia23
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 44

PostWysłany: Pon 20 Wrz 2010, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety odbierzesz go w miejscowości,gdzie się urodziłaś ja tez tak miałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane, proszę podpowiedzcie. Jeśli mam w domu skrócony odpis aktu urodzenia sprzed iluś tam lat to czy on wystarczy, czy mam się zgłosić do urzędu po nowy? A jeśli już nowy to ile się czeka na jego wydanie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Kochane, proszę podpowiedzcie. Jeśli mam w domu skrócony odpis aktu urodzenia sprzed iluś tam lat to czy on wystarczy, czy mam się zgłosić do urzędu po nowy? A jeśli już nowy to ile się czeka na jego wydanie?


Byliśmy w 3 urzędach i w każdym było napisane, że aktualny. Co to oznacza nikt nie potrafił mi wytłumaczyć, czyli najlepiej iść/zadzwonić do USC i spytać. Pewnie w jednym by przyjęli, a w innym wyszłaby nasza biurokracja.. U mnie np. sobie wymyślili, że zapewnienia można złożyć nie wcześniej niż 6 m-cy przed ślubem, a z PASC żadne takie ograniczenie nie wynika i w innych urzędach można wcześniej.. Czeka się kilka minut;p


Ostatnio zmieniony przez ewelinka89 dnia Nie 13 Mar 2011, 18:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Kochane, proszę podpowiedzcie. Jeśli mam w domu skrócony odpis aktu urodzenia sprzed iluś tam lat to czy on wystarczy, czy mam się zgłosić do urzędu po nowy? A jeśli już nowy to ile się czeka na jego wydanie?


Damo, jeśli ślub będzie na terenie urzędu,w którym był wydany ten akt urodzenia ( ten zaraz po urodzeniu) to nie trzeba innego,bo mają dane w swoich aktach. jeśli jest to urząd inny,to z tego w którym byłaś zgłaszana po urodzeniu ( czy też narzeczony) musisz takowy odebrać. mój D dostał taki od ręki praktycznie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 18:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Damo - są 2 rodzaje aktów jeden właśnie do ślubów i do notariuszy i drugi jakiś inny - nie pamiętam czym się różnią, możliwe że opłatą, ale lepiej sobie świeży załatwić uśmiech


Do ślubu jest potrzebny skrócony, a są jeszcze pełne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie oboje urodziliśmy się na terenie Warszawy i tu do obojętne jakiego urzędu pójdziemy tam nas obsłużą. Ja mam chyba skrócony, M. pełny. Podpowiedzcie mi jeszcze, czy w razie czego takie akty wydają od ręki? Ewentualnie ile trzeba czekać i czy wniosek o wydanie trzeba składać osobiście czy może złożyć np. członek rodziny?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 18:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi uśmiech Mam jeszcze jedno pytanie, ale to już w oddzielnym wątku.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group