Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Najbardziej na świecie denerwuje mnie...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 11 Sty 2013, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja piszę z dużej, ale tylko w przypadku bezpośrednich zwrotów w 2 os. l.poj. i w 2 os. l. mn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 9 Mar 2013, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierdołowatość mojego przyszłego męża Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EwaK
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 2816
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob 9 Mar 2013, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deina napisał:
Ogromnie denerwuje mnie ogólnointernetowa tendencja zaimkowa. Wszystko jak leci dużą literą, Mu, Jemu, My, Ona, Jego...


A ja nie lubię jak ktoś nie używa wielkich liter Confused Uważam, że to jest forma grzecznościowa i powinno się ją stosować uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 10 Mar 2013, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deina napisał:
Ogromnie denerwuje mnie ogólnointernetowa tendencja zaimkowa. Wszystko jak leci dużą literą, Mu, Jemu, My, Ona, Jego...

Jeszcze bardziej nie lubię jak ktoś pisze "Ci" z wielkiej litery, nie mając na myśli "Tobie", tylko np. w takim kontekście: "wszyscy Ci, którzy przyjdą", "denerwują mnie Ci, którzy..." Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 10 Mar 2013, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EwaK napisał:
deina napisał:
Ogromnie denerwuje mnie ogólnointernetowa tendencja zaimkowa. Wszystko jak leci dużą literą, Mu, Jemu, My, Ona, Jego...


A ja nie lubię jak ktoś nie używa wielkich liter Confused Uważam, że to jest forma grzecznościowa i powinno się ją stosować uśmiech

Formy grzecznościowej używamy- pisząc "Tobie/Ci" lub w liczbie mnogiej . Pisanie "My" to bardziej na megalomanię zakrawa język .

Zostając przy językowych meandrach - jak mnie wkur.... , że taki żenujący błąd językowy upowszechnia się coraz bardziej " ubrałam sukienkę", "ubrałam buty".
k...., w co te buty ubrałaś pytajnik To, że ludzie używają, to jeden pies, ale w mniej wysublimowanych intelektualnie portalach typu Onet, czy w RMF - normalnie dziennikarze walą takie byki.
Świat naprawdę schodzi na psy. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EwaK
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 2816
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie 10 Mar 2013, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
EwaK napisał:
deina napisał:
Ogromnie denerwuje mnie ogólnointernetowa tendencja zaimkowa. Wszystko jak leci dużą literą, Mu, Jemu, My, Ona, Jego...


A ja nie lubię jak ktoś nie używa wielkich liter Confused Uważam, że to jest forma grzecznościowa i powinno się ją stosować uśmiech

Formy grzecznościowej używamy- pisząc "Tobie/Ci" lub w liczbie mnogiej . Pisanie "My" to bardziej na megalomanię zakrawa język .

Zostając przy językowych meandrach - jak mnie wkur.... , że taki żenujący błąd językowy upowszechnia się coraz bardziej " ubrałam sukienkę", "ubrałam buty".
k...., w co te buty ubrałaś pytajnik To, że ludzie używają, to jeden pies, ale w mniej wysublimowanych intelektualnie portalach typu Onet, czy w RMF - normalnie dziennikarze walą takie byki.
Świat naprawdę schodzi na psy. Rolling Eyes


Ja nie miałam na mysli pisania "My" z wielkiej litery, lecz odniosłam się do ogólnego stosowania form grzecznościowych uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sob 24 Sie 2013, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zakłamanie ludzi, kiedy w obecności danej osoby udają, że ją lubią, natomiast za plecami obgadują na całego. Poza tym żerowanie na słabszych i zarozumialstwo. No i pewnie pare innych rzeczy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy:
-moja przyszła teściowa
-'bezproblemowe' podejście do życia Młodego, któremu mamusia i koledzy coś bąkną a on to już robi - nie bacząc na moje zdanie i nie mając własnego... masakra.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kitka90
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 30
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 1 Sie 2017, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej denerwują na świecie 3 rzeczy:

-teściowa
-bałagan, który produkuje mój luby
-chrapanie męża którego nie znoszęwykrzyknikwykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nasturcja111
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 18
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią 4 Sie 2017, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znosisz męża czy chrapania? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następny
Strona 33 z 34

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group