Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Najbardziej na świecie denerwuje mnie...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Cieszę się, że więcej jest takich niepoprawnych idealistów jak ja uśmiech. Odcinam się jak mogę od otaczających mnie oparów absurdu - masz rację, lepiej robić swoje i starać się budować przyjazne sobie środowisko, w jakimkolwiek miejscu na świecie. Wiele więcej i tak nie możemy uśmiech.


tak jest najrozsądniej i najmniej depresyjnie , bo narzekanie i analizowanie absurdów i tak ich nie zmieni , zawsze bedzie coś co bedzie mało logiczne i mało przyjazne , nie na wszystko mozna miec wplyw, chocby sie chciało.

ja bym wyjechala tylko jakbym nie miala czym dzieci nakarmic, ale nie na zawsze

wole tu zarabiac mniej , niz jechac za granice i zarabiac 5 razy tyle ale nie byc u siebie ( moja siostra co roku wyjezdza na ok 3 miesiace i oprocz walizek zakupow/ kosztow utrzymania, przywozi tyle co ja w ponad pol roku miesiac w miesiac wytyram)

tak samo jak z wyjazdami- fajnie jest gdzies tam byc, ale za domem sie teskni, fajnie jest byc gdzies gosciem przez jakis czas, ale jak sie wraca do wlasnego domu to odczuwam takie " uff w koncu na swoich grtach "

Juliette- no ja bym na prawo nie poszła własnie z tego względu , mam znajomych którzy jak doszli do etapu aplikacji to tylko płacz i zgrzytanie zębów, bo znajomości brak
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 29 Lut 2012, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest kolejna rzecz, od której robi mi się niedobrze.
wszystko załatwiane przez rodziców, babcie, ciocie i Bóg sam wie kogo jeszcze. A taki "szary" człowiek bez znajomości może tylko pomarzyć, mimo iż ma wielką wiedzę.
Wkurz mnie to niesamowicie, bo spotkałam się z bardzo wieloma osobami, które miały i dryg, i wiedzę, i umiejętności. nie miły tylko jednego - znajomości. I tak naprawdę nie wiadomo ilu dobrych sędziów, prawników czy lekarzy poszło się ... bo nie dostali się na staż czy aplikację.
Ale na to chyba nie ma rady (no chyba, że zmieniłaby się mentalność Polaków - a w cuda nie wierzę)

Co do ustroju politycznego:
cały nasz system jest do bani, ale nie sam w sobie. on jest do bani bo rządzą nami ludzie dla których liczy się tylko kasa a nie dobro społeczeństwa. i to się nie zmieni, bo nawet jak ktoś z ideą, nowym lepszym spojrzeniem na świat, dostanie się do rządu - to Ci którzy tam już są, prawdopodobnie go stłamszą albo co gorsza przerobią na takich jakimi sami są...
U nas ciężko będzie coś zmienić, nawet przez wybory. bo na kogo tak naprawdę głosować?
na Pana, który karze nam pracować prawie do 70, na Pana, który żyje pewnym nieszczęśliwym wypadkiem, który podnosi do rangi tragedii narodowej wywołanej zamachem, czy Pana, który propaguje trawkępytajnik
nie ma na kogo. jak jeden dostał szansę na skończenie swoich rozpoczętych pomysłów i zmian to już po 100 dniach zrobił takie "bagno", że ciężko mu będzie odzyskać jako takie zaufanie społeczeństwa.. chociaż zaufanie to tu bardzo duże słowo...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Sro 29 Lut 2012, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest na co narzekać i zawsze będzie. Utopia pod hasłem "ta druga kolejka zawsze jest krótsza" to jednak zazwyczaj efekt jednostkowych i wyrwanych z kontekstu porównań. Akurat jakiś element życia jest lepiej rozwiązany i sprawniejszy zagranicą niż u nas i to łatwo prowadzi do uznania, że w innych dziedzinach też musi być lepiej. A nigdzie nie ma ideału. Żyjąc w Anglii narzeka się na służbę zdrowia, żyjąc we Włoszech na koszmarnie zorganizowany ruch uliczny, i tak dalej, to tylko przykłady. W zasadzie więc wszystko sprowadza się do odpowiedzi na jedno pytanie - gdzie czujesz się sobą i u siebie i gdzie w związku z tym chcesz żyć. Odpowiedź zaś jest inna dla każdego, bo wypływa z innych przesłanek.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 19 Mar 2012, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio zdenerwowałam się po rozmowie z rodzicami dobrej koleżanki spotkanymi przypadkiem

pytali o ślub i o to , czy rodzice ( moi i przyszłego męża)
już się poznali itd

mówię, że spotkanie dopiero będzie , a ci prychnęli, że aaa tam , 1 spotkanie, każdy wykłada kasę na stół i tyle Shocked

to ,że ich dzieci tak zrobiły x lat temu to cóż,

nikt nie wierzy,że płacimy sami Shocked

i uciułamy pieniądze i i tak będę słyszeć , że ładne wesele rodzice nam zrobili a ja się niczym nie musiałam martwić Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 19 Mar 2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tacy są ludzie, ale nie warto się nimi przejmować
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 3 Sie 2012, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
Co do ustroju politycznego:
cały nasz system jest do bani, ale nie sam w sobie. on jest do bani bo rządzą nami ludzie dla których liczy się tylko kasa a nie dobro społeczeństwa. i to się nie zmieni, bo nawet jak ktoś z ideą, nowym lepszym spojrzeniem na świat, dostanie się do rządu - to Ci którzy tam już są, prawdopodobnie go stłamszą albo co gorsza przerobią na takich jakimi sami są...
U nas ciężko będzie coś zmienić, nawet przez wybory. bo na kogo tak naprawdę głosować?
Na Pana, który karze nam pracować prawie do 70, na Pana, który żyje pewnym nieszczęśliwym wypadkiem, który podnosi do rangi tragedii narodowej wywołanej zamachem, czy Pana, który propaguje trawkę
nie ma na kogo. jak jeden dostał szansę na skończenie swoich rozpoczętych pomysłów i zmian to już po 100 dniach zrobił takie "bagno", że ciężko mu będzie odzyskać jako takie zaufanie społeczeństwa.. chociaż zaufanie to tu bardzo duże słowo...

Wiele racji masz w tym, co piszesz. Ja jeszcze dodam, a właściwie spytam, czy my jako Polacy w naszym kraju, w naszym ojczystym domu mamy coś jeszcze do powiedzenia? Będąc w strukturach unijnych już nie jesteśmy państwem samodzielnym i suwerennym. Kiedyś byliśmy w RWPG i Układzie Warszawskim, ale pod Moskwą, teraz jesteśmy w Unii i NATO - rządzi nami Bruksela i USA. I co mamy?

Wcześniej ktoś pisze, że po wydziale prawa nie ma stażu i pracy. Takich wydziałów można jeszcze wyliczać więcej. Dla przykładu w Lublinie mamy 2 duże uczelnie z wydziałem prawa i administarcji tj. UMCS i KUL. Chyba jeszcze te komercyjne uczelnie mają podobne kierunki WSPiA i WSEiI. Co roku z tych uczelni wychodzi iluś tam absolwentów. Kto ma wejścia i znajomości i kolesi, prace ma, kto nie ma - wiadomo- jedzie zmywać gary do Anglii.

Ja jeszcze napiszę na temat urzędów pracy podległych pod UM. Po co właściwie są te urzędy? Pracuje tam kupa urzędników. Przewracają jakieś papiery z kąta w kąt i tyle. A pracy jak nie ma tak nie ma. Biorą bardzo wysokie pobory. Faktem jest, że obecnie żaden pracodawca nie ma obowiązku podawania do urzędów pracy potrzeb o zatrudnieniu jak było za tej ,,niedobrej'' komuny. Czyli właściwie ci urzędnicy nie mają czym dysponować. I to takie błędne koło. Nad dalszym losem biur pracy ktoś powinien się mocno zastanowić, czy dalej warto utrzymywać taką rzeszę, powiedzmy, nierobów. A zasiłki dla bezrobotnych? Zasiłki może wypłacić np. ZUS lub Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Powiem na zakończenie moich wywodów, że ciekawe sprawy omawiacie.

Popr. cyt. i interp. / Mod J.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pią 3 Sie 2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłoby czytelniej, gdybyś używał opcji "cytuj" Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sedlex
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 128
Skąd: Swindon - Kraków

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też wkurza kilka rzeczy okropnie, denerwuje mnie ewidentna niesprawiedliwość dotykającego szarego człowieka, którym akurat jestem.
No bo chociażby: na studiach poznałam koleżankę, z którą potem się zaprzyjaźniłyśmy. Córka profesora pracującego na tej samej uczelni
i starszej kustosz w uczelnianej bibliotece. Po studiach szybciutko rodzice załatwili jej posadę w bibliotece u mamy (w tym przypadku graniczy z cudem, żeby zaraz po studiach dostać taką pracę, jeszcze na uczelni i ze stwierdzoną dysleksją!), po czym przyjaciółka rozpoczęła drugie studia, które niby miały być płatne - ale jak to ona stwierdziła - jako córka profesora płacę tylko minimum (w sensie chyba - tata płaci).
W tym samym czasie rodzice kupili jej i urządzili piękne mieszkanie na strzeżonym osiedlu. Rachunki, jej dentystę i lekarzy - opłacają rodzice. Ona tylko wydaje na siebie i swojego kota, kupuje coś do mieszkania itp.
Zapragnęła pracować jako psychoterapeuta (zaraz po drugich studiach!) w ośrodku pomocy, gdzie też trudno dostać pracę - mama skontaktowała ją ze swoją znajomą, praca jest - od razu, z polecenia.
Denerwuje mnie, że ona tak bardzo narzeka...
A z drugiej strony mówi wprost - mnie jest o wiele łatwiej, bo mi większość załatwiają rodzice, bo mam znajomości, bo to, bo tamto...
Eh, niesprawiedliwość.
Czasami jak z nią rozmawiam, milczę o swoich problemach z pracą, życiem, rachunkami itp.
_________________
Dura lex, sed lex.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 1 Lis 2012, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie wkurza niesprawiedliwosc w pracy... wczoraj miarka sie przebrala, powiedzialam do P. a niech mnie wywala, gdzies to mam. Ci starsi stazem, ale tak samo zatrudnieni mysla ze beda wykorzstywac tych ''mlodszych''. Na pewno nie dam soba pomiatac. Taka jedna z pracy do mnie wczoraj takim glupim tonem, to ja do niej tez takim glupim tonem! Zero pomocy od innych ! Nawet jak nie maja nic do roboty i przynajmniej by sie ruszyli, zeby czas im minall, co tam... beda stali. Najchetniej bym rzucila ´ta prace zeby tych ludzi wiecej nie widziec wykrzyknik
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sedlex
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 128
Skąd: Swindon - Kraków

PostWysłany: Czw 1 Lis 2012, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oli, i jak sytuacja w pracy?
_________________
Dura lex, sed lex.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następny
Strona 31 z 34

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group