Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

czy da sie odwołać ślub cywilny zanim powie sie tak??
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyfra92
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 2

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 18:49    Temat postu: czy da sie odwołać ślub cywilny zanim powie sie tak?? Odpowiedz z cytatem

witam
zawsze marzył mi sie ślub cywilny w dzień naszego poznania i tak sie okazało ze to wypada w tym roku. chciałam zeby moj narzeczony wzioł skrócony akt urodzenia i ale wczesniej go pytałam czy chce wziąść ze mną ślub mówił żę jeszcze nie mieszkamy ze sobą i takie tam ale wkońcu poszedł do akt i ja też poszłam i ustaliliśmy date ślubu cywilnego i teraz mam wielki problem razem z narzeczonym bo teraz nagle mi wmawia ze to ja tylko chciałam i takie tam ,że mam robić jak chce bo jest wszystko po mojemu. i mam teraz pytanie CZY MOGE ODWOŁAĆ ŚLUB CYWILNY Z TEGO POWODU?pytajnik bardzo proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście , że tak

musisz napisac pismo do Kierownika USC

podaje link :

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4060167
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cyfra92
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 2

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki mam podać powód ze jestesmy niezdecydowani?? troche sie wstydze bo to miał być cichy ślub a jeszcze tą babke co u niej załatwialiśmy to jest znajoma mojej mamy i głupio teraz tak odwołać slub.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Juleeeczka
gaduła
gaduła


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 418

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyfra92 moim zdaniem nie ma sie czego wstydzic.Nie bylo by Ci bardziej wstyd gdybyscie za pol roku z tego powodu sie rozwodzili ??rozumiem, że sie kochacie i Ty bardzo pragniesz tego ślubu, ale jeśli Twoj narzeczony jeszcze tego nie chce to moim zdaniem nie powinnaś go zmuszac.Ślub to nie tylko podpisanie papierkow.Nawet ten cywilny.To poważna decyzja.Powinna być wspólna.Nie ma sensu niczego robić na siłę.Poczekajcie aż oboje będziecie na to gotowi i tak samo będziecie tego pragnąć.Wtedy wspólne przeżywanie przyniesię wam radośc a nie nerwy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóz, ja nie wiem na ile oni wnikają w te powody, ale np te 30 dni wyczekania to jest własnie czas do namysłu dla ludzi, wiec chyba nie powinni robić takich przeszkód, jesli ludzie skorzystają z tego i się namyślą.
znam historię, że para odwołała ślub cywilny, bo zdobyli kasę i nie musieli brać ślubu tylko po to by dostać kredyt dla mlodych małżeństw (czy coś takiego)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze nie ma obowiazku podawania z jakiego powodu slub sie nie odbedzie. To jest bardzo osobiste, i jesli nawet kierowniczka/znajoma zapyta, mozna delikatnie dac do zrozumienia ze to prywatna sprawa. Dla urzedu to nie jest wazne.
Zawsze mozna sie tez nie stawic i slub sie nie odbedzie, akt nie zostanie podpisany i nie bedzie wazny.
Nie wiem jak jest z oplatami, te chyba przepadaja..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie przepadają, a również sądzę, że nie musicie się tłumaczyć. Odwołujecie i już
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pisz dlaczego ( jak nie chcesz) , to jest woja osobista sprawa czemu odwołujesz ślub
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz ze zupa była za słona oczko

ja nei podałabym powodu. odwołuje i koniec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariana
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: Wto 6 Lip 2010, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie zaczęłam załatwiać formalności, więc od tej strony Ci nie pomogę. Ale myślę, że odwołać zawsze możesz i radzę Ci to zrobić nie oglądając się na znajomą urzędniczkę itp.
Warto poczekać na ślub, aż Twój chłopak będzie zdecydowany na pewno. Z takiego ślubu branego w pośpiechu z wątpliwościami niestety nic dobrego najprawdopodobniej nie wyjdzie... Zawsze możecie wziąć za rok, jak już będziecie pewni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group