Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Płonący dzik jako atrakcja?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tylko pozazdorścić uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wrzos2012
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 130

PostWysłany: Sob 26 Lis 2011, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Wiesz Spasi, u nas takiego wydatku co do dzika nie będzie uśmiech P tata jest myśliwym jak już wcześniej pisałam a myśliwi mogą ustrzeloną zwierzynę brać na użytek własny bez ponoszenia kosztów uśmiech
Ale tak kupny to fakt pewnie drogi .. :/


Jesteś pewna, że bez ponoszenia kosztów? Mój połówek jest myśliwym i prowadzi też skup oraz jest skarbnikiem koła - i płacą za dzika - mniej niż ktokolwiek z zewnątrz, ale nie mają go za darmo. Chyba, że Twój tata do bogatego koła należy oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 26 Lis 2011, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrzos a ile kosztuje taki dzik dla zwykłego zjadacza chleba?pytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu kosztował w przedziale 1000-1500zł,ale pewnie zależy od przyrządzenia oraz regionu. Tak czy inaczej osobiście mi się to nie bardzo podoba uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas w lokalu proponują za 1500zł przyrządzenie takiego dzika, ale jeśli pytałaś o samego surowego dzika do zrobienia to nie mam pojęcia ile moze coś takiego kosztować
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wrzos2012
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 130

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie pytałam przez telefon mego Kota i powiedział, że za takiego dzika z 50kg za samo kupno to tak z 300-400 zł. Ale z przyrządzeniem to w 1000zł powinni się zamknąć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile teraz dokładniej, ale płaci się normalnie za kg tylko z jakąś zniżką.. Do tego dochodzi badanie weterynaryjne wykonane na własny koszt.

Nie mówiąc o: zebraniach koła łowieckiego - obowiązkowych; składkach - nie wiem ile teraz dokładnie wynoszą, ale to kilka stówek rocznie; broń i naboje; dojazdy na polowania, prace porządkowe (obowiązkowe spotkania, pilnowanie, dokarmanie zwierząt.. każdy myśli, że myśliwi to tylko strzelają). Koszty w skali roku są ogromne, a i tak w przypadku upolowania płaci się za takie mięso. Jakby przeliczyć ile tysięcy w skali roku idzie na takie 'hobby', a czasem zdarzy się, że nic nie ustrzelisz, to uwierz mi za te pieniądze kupiłabyś kilka takich dzików;p


Serduszko, w jakim kole jest ojciec? Wierzyć mi się nie chce, że gdzieś za to nie trzeba płacić.. No chyba, że np. koło ma dużo wyższe składki, mniej wydatków? Ale standardem jest, że normalnie się płaci mimo, że samodzielnie ustrzeli..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko jeśli tak już piszecie to sama nie jestem pewna co do tego płacenia Shocked lol Zapytam taty P jak będę u niego i napewno Was poinforumuję czego się dowiedziałam Very Happy
W kole jest jakimś szczecińskim/gryfińskim ale nazwy nie pamiętam Very Happy
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka, że w sumie może być za darmo.. Ale to są pieniądze na rzecz koła, a z czegoś utrzymywać się musi. Szczególnie, że te pieniądze nie są tylko na stricte działanie koła, a również na prace porządkowe, dokarmianie zwierzyny, odszkodowania dla rolników, więc potrzeby są duże. Wątpię, żeby jakieś koło z tego ot tak zrezygnowało.

W mojej rodzinie poluje się od pokoleń i niestety to bardzo droga zabawa. W sumie działa się przez rok aktywnie głównie na czyjąś korzyść i idą na to takie pieniądze..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wrzos2012
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 130

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 - Ja dopiero do takiej rodziny - myśliwskiej - wchodzę, ale z impetem, bo na drugiej randce byłam na polowaniu ;D Cieszę się, że przemawia przez Ciebie głos zrozumienia dla tej tradycji uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group