Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Umowa z orkiestrą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daria
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 407
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy zaprzyjaźniony zespół,ale mimo wszystko podpisaliśmy umowę i daliśmy zaliczkę. W umowie było mi.in do której godz mają grać. Jaki utwór na pierwszy taniec, jaki na podziękowania dla rodziców. Ile i jakie zabawy. I ewentualnie gdybyśmy mieli jakieś specjalne życzenia co do piosenek. Tyle pamiętam.

Natomiast z kamerzystą nie podpisywaliśmy żadnej umowy ani zaliczki też nie chciał. jednak jakoś tak mu dobrze z oczu patrzyło, że zaufaliśmy mu i odwalił kawał dobrej roboty(opisywałam w innym wątku).

Ale nie to jest najlepsze! na sali nie podpisywaliśmy żadnej umowy!wykrzyknik
Wpłaciliśmy zaliczkę(dostaliśmy pokwitowanie), i w swoim zeszycie właścicielka wpisała sobie wszystkie ważne informacji i wszystko co ustalaliście. Oczywiście na resztę kwoty umówiliśmy się po weselu. Podziwiam babkę, że tak ufa ludziom.. Bo gdyby to ona nas puściła z torbami to w najgorszym wypadku myslę, że zawsze coś można wymyślić, znależć jakąś salę. Gorzej jak kiedyś zrobi komuś wesele a ten ktoś przygarnie sobie jej kilkanaście tysiaków..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Czw 12 Sie 2010, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daria, no ja również podziwiam Was, w życiu bym tak nie zrobiła! Nie sądzę, że byłoby Wam łatwo znaleźć "jakąś" salę.. A jeszcze sobie wyobraź, gdyby to było niedługo przed ślubem - zaproszenia rozdane, goście powiadomieni...
My na umowie dot. sali mamy wpisane parę ważnych uwag- że napoje bez ograniczenia, ciasta, tort, dekoracja w cenie, a reszta jedzenia oddawana po weselu.Także czuję się bezpieczniej.
A odeślesz mnie do wątku o Waszym kamerzyście ? Bo przegapiłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 407
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 13 Sie 2010, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może gdyby to była jakaś sala gdzie trafilibyśmy przypadkiem to pewnie byśmy się nie zdecydowali na taki krok, ale wiecie jak to na wsiach jest każdy się zna i tam jest co tydzień praktycznie wesele(są tak organizowane od lat) tak,więc ludzie mają zaufajnie do niej. Pomijając to, że ma babka cholernie dobre serce! Poza tym wszystkim oczywiscie tez spisywała nam , że napoje bez ograniczeń i takie tam. Wszystko co ma być na weselu,tyle, że nie braliśmy żadnej kopii wszystko bylo u niej i nic nie podpisywaliśmy.

Już szukam wątku z kamerzystą uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agusia1217
bywalec
bywalec


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 249
Skąd: B-B

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasza orkiestra miała już gotową umowę, wpisane w niej był czas grania (od której do której), dedykacje (odliczają), że zapewniamy im jedzenie i napoje, kwota zaliczki i cała cena, jakie piosenki (pierwszy taniec, dla rodziców, zabawy, utwór na pierwszy taniec na poprawiny) i chyba tyle.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klasz
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 39
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 21:28    Temat postu: z umową czy bez Odpowiedz z cytatem

Umowa absolutnie być musi dla dobra obu stron, jak również zaliczka. Należy pamiętać, że mała zaliczka (np. 200zł) też nie jest dobra gdyż w razie rezygnacji zespołu musi on wypłacić klientowi tylko 400zł. Przy dużo lepiej płatnej innej imprezie opłaca się ponieść takie koszty. Mieliśmy klientów wyrolowanych w ten sposób. W naszej umowie standardowo jest podany tylko czas trwania imprezy. W uwagach natomiast można wpisać wszystko to co ustalimy na spotkaniu. Wesele weselu równe nie jest przecież.
_________________
muzyka umysł rozjaśnia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
djwarszawa
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 30 Sie 2012, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku zaliczki przysługuje zwrot tylko zaliczki.Jeśli jest to ZADATEK to sytuacji niemożności wykonania dzieła przysługuje zwrot dwukrotności zadatku.

Dwa różne pojęcia i warto znać ich znaczenie.

Warto w umowie spisać :

- Miejsce wykonywania dzieła
- Godzinę rozpoczęcia / zakończenia
- Ustalić z góry stawkę za przedłużenie (słyszałem o przypadkach gdy zespół za 8 godzin brał 3000 zł a za przedłużenie 500 zł za godzinę )
- Scenariusz wraz z listą najważniejszych utworów + ew. lista utworów
przy jakich najlepiej będziecie się bawić.
- Listę sprzętu - częsta praktyka, że na zdjęciach pokazuje się wypasione oświetlenie (czesto pożyczone) a w praktyce zespół / dj ma 1 kolorofonik.

popr.pisownię/mod/
_________________
DJ na wesele Warszawa

Mój profil na facebooku : http://www.facebook.com/djwesele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martyna.owca
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 3

PostWysłany: Nie 14 Paź 2012, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że martwi Cię brak umowy i zaliczki. Czasem jednak pisemna umowa podpisywana ponad rok przed ślubem wraz z zaliczką nie gwarantują bezpieczeństwa...My niestety padliśmy z mężem ofiarą czegoś takiego. Chodzi o zespół "Na Żywca" z Bydgoszczy. Można znaleźć mój post z kwietnia 2011 gdy zastanawiałam się, czy zespół 6-osobowy to nie za dużo na niezbyt wielu gości. Później sie zdecydowaliśmy, umowę podpisaliśmy, a w dzień wesele przyjechała zupełna inna ekipa oczywiście bez słowa wyjaśnienia...Oczywiście nie piszę tego, że zniechęcać Cię przed podpisywaniem umowy, jednak to pokazuje, że nawet gdy niby wszystko jest na piśmie, zaliczka wpłacona itd. później może czekać nas niemiła niespodzianka i niepotrzebnie dodatkowe mega nerwy w tym wyjątkowym dniu. Sama nie wiem co robić żeby zapewnić sobie 100% bezpieczeństwa...Może ktoś inny ma jakiś pomysł...
Pozdrawiam!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 14 Paź 2012, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martyna.owca napisał:
Sama nie wiem co robić żeby zapewnić sobie 100% bezpieczeństwa...Może ktoś inny ma jakiś pomysł...

Najlepsza rada to współpraca ze sprawdzonymi wcześniej firmami na weselach rodziny i znajomych. Ale nic nie daje 100% pewności.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pervinka
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 27
Skąd: Ełk

PostWysłany: Sro 24 Lip 2013, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba znalazłam dobry temat na swoje wątpliwości... Poszukiwania zespołu mają się ku końcowi, ale kiedy doszło do spisywania umowy, natknęliśmy się na kilka "kwiatków", których niestety do końca nie rozumiem.
Czy któraś z Was może spotkała się z takim zapisem w umowie?

"Od wynagrodzenia KONTRAHENT {czyli my} jako płatnik podatku, obliczy i pobierze zaliczkę na podatek dochodowy według zasad i w wysokości wynikających z obowiązujących przepisów."

Mam poszukać jaki jest podatek od wynagrodzenia z tytułu Umowy o dzieło i jeszcze szukać nie wiadomo gdzie i jak to zapłacić w jakimś urzędzie? Czyli zespół wcale nie bierze np. 4000zł tylko niestety więcej? Będę wdzięczna za pomoc uśmiech

Pozdrawiam, Pervinka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 25 Lip 2013, 6:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego nie bardzo rozumiem. To zespół ma odprowadzić podatek od wykonanej usuługi i dochodu. A dlaczego umowa zlecenie? Pewnie nie mają zarejestrowanej działalności usługowej. Sprawdź jeszcze sprawę ZAIXU.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group