Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Umowa z orkiestrą
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 16:41    Temat postu: Umowa z orkiestrą Odpowiedz z cytatem

Opowiem Wam, czym się martwię. Mamy zarezerwowaną orkiestrę. Działają od niedawna i są młodziutcy. Grają pięknie, ale w biznesie większego doświadczenia nie mają. Chcieliśmy z nimi podpisać umowę, a oni, że praktykują umowy ustne ;/ . No , ale ja nie praktykuję... Musimy się jakoś zabezpieczyć w razie czego. Chciałabym podpisać konkretną umowę, ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami. Czy któraś z Was miałaby wzór takiej umowy?
A jak to jest u Was z umowami? Podpisujecie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MARTON
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że należy podpisać umowę. My jako zespół zawsze podpisujemy umowę, aby później nie było niejasności co do wykonanej usługi. A zaliczkę na jakiej podstawie wziął zespół? Też "na gębę"? Wzory umów można znaleźć w internecie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie w ogóle nie wzięli zaliczki... Ja mówiłam, że im wpłacimy zaliczkę, ale się nie odzywają co do tego. Muszę ich koniecznie przycisnąć, bo mnie to bardzo niepokoi. Ale pieniędzy na pewno nie dam "na gębę"...
Wiem, że umowy są na necie, ale myślałam, że zwrócicie mi na coś uwagę. Chciałabym np. żeby było tam określone w jakich blokach czasowych będą grać, żeby nie było tak, że grają 3-4 piosenki i schodzą, kiedy goście zaczynają się bawić...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mapia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 504

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm my na umowie z naszym zespołem nie mamy napisane ile piosenek będą grać w blokach... i jakie będą przerwy (chociaż wydaje mi się teraz że to całkiem dobra sprawa z tymi umownymi przerwami)
Mamy tylko napisane ile godzin zespół ma grać i ile będą kosztować ewentualne dodatkowe godziny grania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mapia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 504

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wesele.plock.pl/mn-1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam kiedyś taką umowę, która zespół proponował, ale gdzieś mi zginęła w sieci i nie mogę jej odnaleźć. W każdym razie grali długo, chyba 45-50 min i 10-15 minut przerwy i pisali, że jeśli towarzystwo dobrze się bawi, to robią tzw bloki "do upadłego" , które trwają ok 1,5 godz Very Happy Fajna sprawa uśmiech
Kiedyś jedna orkiestra nam proponowała granie 20 minut i 20 minut przerwy. Dla mnie to za mało grania i za dużo przerw.


mapia, dziękuję Ci bardzo!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy podpisaną ogólna umowę. Kto gdzie kiedy i za ile uśmiech , nic nie było w niej na temat przerw, liczby piosenek, jedzenia dla orkiestry itd Orkiestra wzbudziła w nas zaufanie i nie dopisywaliśmy szczegółów, choć powinniśmy. Różnie bywa, ale z tego co szukaliśmy rzadko orkiestra, fotograf czy też sala mają naprawdę dobre umowy dla obu stron i często działają też na takiej zasadzie jak ci sie nie podoba to spa..j bo my i tam mamy już kogoś innego na twoje miejsce.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Czw 29 Lip 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam Wam powiedzieć, jak załatwiłam tą sprawę. Omówiliśmy z orkiestrą wszystkie warunki, po czym spisałam to wszystko w formie umowy, dokładnie opisując nasze uzgodnienia. Obie strony zaakceptowały i formalności stało się zadość. Także mamy autorską umowęuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pią 30 Lip 2010, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze zrobiłaś uśmiech Na gebe to najwyżej okład mozna zrobić język

Powiem Ci jeszcze, że my w umowie mamy dopisane, że w gdyby coś sie stało, to zespół ma nam znaleźć zastępstwo. Tak na wszelki wypadek, bo wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Pią 30 Lip 2010, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też to napisałam. Napisałam też, że ma być 5 osób i wymieniłam wszystkie instrumenty, na których mają grać. I napisałam, że dedykacje są bezpłatne, a cokolwiek goście będą chcieli wrzucać (jeśli będą się bardzo upierali, bo orkiestra ma informować gości, że dedykacje są bezpłatne), to będą wrzucać do skarbonki i te pieniądze odliczymy później od ich wynagrodzenia. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group