Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czy orkiestrze płaci sie za jedznie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anderson napisał:
a co robi ten twój monsz przez te 12h - biega z plecakiem i aparatem na szyi ? Czy siedzi wygodnie za biurkiem ? I wydał 80 tysięcy na to, że może pracować te 12h ? uśmiech No właśnie. Więc nie porównuj tego.

Podajesz przykłady dentysty, warsztatu, itd - a czy ty wydałaś tyle kasy na swoje miejsce pracy że tak mówisz ?

"Miałam się nie wypowiadać już w tym temacie, ale nie potrafiłam przejść obojętnie obok Twojego burackiego tonu wypowiedzi." - prostaczka pełną gębą wychodzi z twojej odpowiedzi na wyrwane z całości moje słowa.


A co za różnica? Może jest na etacie, a może ma własną działalność. Jedno jest pewne - nikt go do tego nie zmusił, tak jak Ciebie. Każda praca ma jakieś plusy i minusy. Każdy przedsiębiorca musi włożyć w swój interes dużo pieniędzy, usługodawcy weselni nie są wyjątkiem oczko

Ps. A czy siedząc za biurkiem obrabiając zdjęcia masz niższą stawkę, niż za bieganie z aparatem? Chętnie zobaczyłabym zafakturowane godziny. Ile się należy za pracę fizyczną, a ile za umysłową oczko

Cytat:
a czy ty wydałaś tyle kasy na swoje miejsce pracy że tak mówisz ?


Powtarzam - wynajęcie lokalu usługowego to kilka tysięcy miesięcznie (koszta stałe, na zawsze). Wyposażenie - kilkadziesiąt (myślę, że lekką ręką) tysięcy. Nie, jestem przekonana, że ze wszystkich zawodów tylko fotograf musi zainwestować w siebie oczko


Marga, oczywiście, że nic nie wskóramy. Ale w mojej małej główce nie mieści się ta krótkowzroczność.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anderson napisał:
a co robi ten twój monsz przez te 12h - biega z plecakiem i aparatem na szyi ? Czy siedzi wygodnie za biurkiem ? I wydał 80 tysięcy na to, że może pracować te 12h ? uśmiech No właśnie. Więc nie porównuj tego.

Podajesz przykłady dentysty, warsztatu, itd - a czy ty wydałaś tyle kasy na swoje miejsce pracy że tak mówisz ?

"Miałam się nie wypowiadać już w tym temacie, ale nie potrafiłam przejść obojętnie obok Twojego burackiego tonu wypowiedzi." - prostaczka pełną gębą wychodzi z twojej odpowiedzi na wyrwane z całości moje słowa.


Jak ta praca taka beznadziejna, te ludzie takie niewdzięczne, skąpią na papu, nawet śniadania przez nich zjeść nie możesz, to po co się, kotek, pchasz do takiej roboty, co? Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ula_la
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 13

PostWysłany: Sro 7 Maj 2014, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za zespół płaci się za jedzenie, więc pomyślcie zanim weżmiecie np. 6 osobowy zespoł. Może ten 3 osobowy wystarczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 7 Maj 2014, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płaci się za wyżywienie fotografa, kamerzysty i zespołu po to by nie musieli robić sobie przerw na wyprawę do pobliskiego baru albo sklepu nocnego.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Sro 7 Maj 2014, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie nie wyobrażam żeby nie zapewnić jedzenia dla obsługi foto-video czy zespołu, to co wszędzie na stołach będzie jedzenie a u nich nie? Pewnie, niech sobie popatrzą jak inni jedzą Twisted Evil albo niech swoje kanapki z plecaka wyciągną kawę w termosie na stół postawią,, A co!

A co do płatności za jedzenie to zależy od miejsca gdzie robi się wesele. U nas np. było tak że opłacaliśmy za jedzenie tylko dla zespołu, jedzenie dla fotografa i kamerzysty mieliśmy w cenie.

Zespół muzyczny wybiera się chyba przez pryzmat tego jak grają i śpiewają a nie ile osób trzeba będzie wykarmić Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Sro 7 Maj 2014, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież nie zostawię 5 osobowego zespołu i fotografa o suchym pysku! To nawet wstyd byłby wśród gości że poskąpiliśmy na jedzenie dla zespołu i fotografa. Trzeba dać jedzenie i picie. Bo przecież będą grać te 12 godzin. Nie wyobrażam sobie zostawić ich głodnych.
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Czw 8 Maj 2014, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. To raczej oczywiste że dla orkiestry, fotografa i kamerzysty trzeba zapewnić posiłek Rolling Eyes (my chyba nawet mamy taki zapis w umowie z orkiestrą). Mamy wesele w restauracji i płacimy 50% ceny "za talerzyk"
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te same sprawy są w temacie ,,Jak traktować zespół itd....''
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=2154
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 13 Paź 2014, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz zespół zapytał nas, czy zapewnimy im posiłek na weselu czy muszą mieć go we własnym zakresie. W sumie sama nie wiem... z jednej strony oni są w pracy! Wynajęliśmy ich i za to dostaną pieniądze, 3700 zł! Podobnie sprawa tyczy się foto-video. Mnie nigdy pracodawca nie zapewnił wyżywienia...
Ale z drugiej strony... 12-14 godzin tylko o kromkach i wodzie... trochę ich żal Very Happy Goście będą uraczeni tyloma smakołykami, pysznymi potrawami Very Happy, więc zdecydowaliśmy, że jakieś tam dania i zakąskę też dostaną. BEZ ALKOHOLU.
Musimy tylko z restauracją ustalić cenę, bo chyba nie będzie liczyć, jak za normalnych gości?
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia_sylwia87
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 65
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 13 Paź 2014, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasza restauracja z góry zakłada, że DJ, zespół, fotograf, kamerzysta są traktowani jako goście. Płatne jak za normalnego gościa.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 20 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group