Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nasze przygotowania
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Pią 18 Cze 2010, 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najwiekszym problemem chyba będzie to jedzonko. bo jednak przydałoby sie coś poza jednym ciepłym posiłkiem.
a z dj'em to dobra opcja uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 18 Cze 2010, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, ale sałatki, przystawki robione dwa dni wcześniej? Shocked To nie będzie miała ani wyglądu, ani smaku, nie mówiąc o tym że nieświeże jedzenie może komuś zaszkodzić Confused

Gdybym ja miała mały budżet to wolałabym zrobić tylko obiad dla najbliższych i do wszystko. Skromnie, ale zrobione na tip top.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Pią 18 Cze 2010, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdybym ja miała mały budżet to wolałabym zrobić tylko obiad dla najbliższych i do wszystko. Skromnie, ale zrobione na tip top.


Też tak uważam. Jak już coś robić to porządnie. Jeślibym już zapraszała więcej gości i myślała o weselu, to chciałabym, żeby wszyscy byli z niego zadowoleni, a nie żeby pomyśleli, że żałowałam na podstawowe rzeczy.
Dokładnie przeliczyliśmy z Ukochanym koszty wesela, które poniesiemy (wiadomo, że pewnie coś jeszcze wpadnie). I dopiero zdając sobie z tego sprawę i wiedząc, że jesteśmy w stanie tyle odłożyć i zrobić fajną imprezę, zdecydowaliśmy se na wesele. Pierwszy pomysł to był obiad na 20 osób. I tutaj za 10 000 zrobisz naprawdę imprezkę na tip top, jak mówi Juliette.
Ale to już oczywiście Wasz wybór uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolinaN
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 26

PostWysłany: Pią 18 Cze 2010, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie- szczerze?pytajnik
Ja bym chciała wziąć ślub, zjeść obiad w gronie najbliższych osób z rodziny- a to przecież kosztuje niewiele.
I zafundować sobie podróż poślubną- marzę o czymś takim!wykrzyknik
Moja rodzina by to zrozumiała, ale rodzina Piuotrka i on sam- chcą wesela, ja go w jakimś sensie rozumiem- większośc ludzi bierze ślub raz w życiu, więc skoro on ma taką potrzebę i pragnienie, no to trudno.

Tylko ja nie widzę takiej opcji,żeby np zaciągać teraz i spłacać 2 lata kredyt na 1dniową imprezę.

Zreszta, jak będę lepiej w kosztach zorientowana, to coś więcej napiszę.....
Ja nie widze problemu w tym,że dzień przed zrobiłabym trochę sałatek, z tymi 2 dniami to może rzeczywiście przesada......

Jak dla mnie 10tys to przecież bardzo dużo pieniędzy. Musimy się w tym zmieścić i koniec.


Zresztą , naszych rodzinach nigdy się nie przelewało, każdy zrozumie,że się staraliśmy, a że nie wszystko będzie takie jak na weselach za dwa razy większą kasę.
Może z koleżanek znajdą się ze dwie osoby, które zapewne potem obgadają, ale trudno.

Dziewczyny- rok oszczędzamy, udało się zebrać 7000, ale ja studiuję, dojazdy i studia to 1200zł MIESIĘCZNIE, czyli ponad 70% moich miesięcznych zarobków a jeszcze rok został. Nie jestem w stanie więcej odłożyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 18 Cze 2010, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wam życzę jak najlepiej, ale widać, że chyba nie jesteście do końca zorientowani w kosztach. Najpierw się zorientujcie ile co kosztuje, bo trudno mi sobie wyobrazić, żeby kucharki wzięły 800 zł, żeby sala kosztowała 1000 zł, a na jedzenie i wódkę wystarczyło 2500 zł. Za obrączki z żółtego złota też nie dacie 400 zł tylko ok. 200 zł więcej, nawet najprostsze i cieniutkie. Chociaż akurat na tym można zaoszczędzić, bo można wybrać tytan, albo srebro, zależy co kto lubi. Przykro mi, ale mało realne te wasze kalkulacje. Poza tym nie bierzecie pod uwagę innych kosztów - "co łaska" za ślub, zapowiedzi, akty chrztu, opłata za kościelnego i organistę, ok. 100 zł kosztując formalności u urzędzie, bukiet ślubny - taki najtańszy 100-150 zł, fryzura i makijaż?, zaproszenie... Wiele jest drobniejszych opłat, które się składają na niezłą sumkę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pią 18 Cze 2010, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewnych rzeczach z pewnością da się zaoszczędzić metodą kombinacyjną. Suknię kupić wizytową, nie klasyczną ślubną, może znajdzie się po rodzinie trochę złota do przetopienia na obrączki? Znaleźć zręczne koleżanki, które mają smykałkę w palcach i wyczucie estetyki, żeby pomalowały i ufryzowały. Pożyczyć biżuterię. Zaproszenia zrobić własnym sumptem. Znaleźć fotografa, który buduje portfolio i zdjęcia zrobi pół darmo albo i za darmo. Na bukiet kupić po prostu bukiet, nie bukiet ślubny. Pojechać własnym samochodem, przystroić go minimalnie albo i wcale. I tak ziarnko do ziarnka, tu parę złotych, tam parę złotych, i już coś jest. Szukać promocji, konkursów, rabatów... Najgorzej jednak z salą i jedzeniem, bo tu już nie ma siły, gości nakarmić trzeba i to tak, żeby nie narzekali. Może nie robić wesela całonocnego, ale na przykład do drugiej-trzeciej? Odpadnie jeden posiłek albo i dwa. Ciasta też popiec w rodzinie, a może jakaś ciocia jest zdolniacha i upiecze nawet weselny tort?
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group