Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak wybrać fotografa?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdradzisz jakie eliminacje trzeba przejść by dostać się do wspomnianych organizacji? Oczywiście oprócz opłaty składki.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wysłać formularz zgłoszeniowy, swoją stronę ze zdjęciami ślubnymi, sędziowie oceniają i decydują. Każdy może spróbować Wink W Polsce jest chyba kilkuset jak nie kilka tysięcy profesjonalnych fotografów ślubnych. W WPJA jest ich tylko 59 a w AGWPJA 40. A opłaty za członkostwo nie są duże, więc myślę, że nie jeden próbował ale się nie spodobał Wink
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AGWPJA - $240 rocznie.
WPJA - $300 rocznie.

Wcale nie mało za możliwość reklamowania ich towarzystwa na własnej stronie, czyli za umieszczenie małego znaczka... z którego raczej niewiele wynika...
Ostatnio trafiłam na artykuł polskiego fotografa, który zrobił eksperyment, pokazując ten znaczek swoim klientom, pytał ich czy to coś zmienia w ich wyborze... Zdecydowana większość prosiła o wyjaśnienie, czym ten znaczek jest oczko Niewielu klientów orientuje się w tych znaczkach oraz skutkach przynależności. Natomiast coraz więcej fotografów twierdzi, że poziom akceptacji zdjęć spadł na łeb, na szyję.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczek znaczkiem ale Młodzi dzięki tym organizacjom mają możliwość zobaczenia jak wyglądają prawdziwe zdjęcia ślubne. Nie powiecie mi, że fotografowie z pierwszej dajmy na to 50 to dziadoki. Warto się od nich uczyć i uświadamiać narzeczonych. A co do kasy, to po pierwsze jest trochę taniej a po drugie, reklama na polskich portalach jak je zsumujesz wychodzi podobnie. I jeszcze jedno, nasze zdjęcia oglądali sędziowie z NY, Norwegii, Francji, Włoch, więc to chyba nie jest tak, że płacisz i jesteś oczko Ale co ja tam będę smęciła, każdy decyduje sam, czy chce się poddać ocenie i przystąpić gdziekolwiek.
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnoliafoto napisał:
A co do kasy, to po pierwsze jest trochę taniej a po drugie, reklama na polskich portalach jak je zsumujesz wychodzi podobnie.

W moim przypadku nie wychodzi podobnie, bardzo straciłabym, gdybym miała płacić 1.000zł rocznie za znaczek stowarzyszenia oczko Te pieniążki wolę przeznaczyć na niespodzianki dla klientów.
No ale, tak jak piszesz, każdy ma swoje widzimisie i albo się dopisuje do takich grup, albo działa sam na własną rękę uśmiech
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze tak sobie pomyślałam. Kiedyś fotografowie musieli należeć do CECHu, za to też się płaciło, ale dzięki temu klient wiedział, że przyszedł do fotografa a nie do szewca. Teraz nie wiadomo kim jest fotograf, ma aparat, jakąś stronę ale czy na tej stronie są jego zdjęcia, może tak, a może nie. Młodzi mają ruletkę, albo trafią na fotografa, albo na cudaka. Myślę, że mimo waszej niechęci do jakichkolwiek organizacji Młodzi powinni brać je pod uwagę i sprawdzać, czy fotograf nie jest krawcem.

Ariene najlepszym prezentem dla Młodych są świetne zdjęcia w pięknym albumie język
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnoliafoto napisał:
Myślę, że mimo waszej niechęci do jakichkolwiek organizacji Młodzi powinni brać je pod uwagę i sprawdzać, czy fotograf nie jest krawcem...
Ariene najlepszym prezentem dla Młodych są świetne zdjęcia w pięknym albumie język

Zgadza się, dlatego też sporo dopłacam od siebie, by klient miał najlepszy towar jakościowy, jaki tylko znajduję na rynku. Inna sprawa, że lubię niespodzianki, nawet te najmniejsze i domyślam się, że moi klienci także je lubią... a te zwykle są wydatkiem, więc zamiast płacić portalom, gdzie moja reklama ginie wśród tysięcy ofert innych foterów, wolę zadbać o klienta, który przyszedł do mnie z polecenia i poleca mnie dalej. Sama przyznasz, że w takim wypadku nie ma mowy o obawach ze strony klientów uśmiech (Często widzieli jak pracowałam na weselu, gdzie byli gośćmi, lub tylko oglądając album Pary nasłuchali się...)
W innym wątku mówiłam już, że zarówno wysoka pozycja w google na dobre frazy, jak i reklamy na portalach nie dają mi tylu klientów, co coraz liczniejsze osobiste kontakty uśmiech

W takim przypadku reklama na stronie stowarzyszenia po prostu nie opłaca się foterom uśmiech
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta osoba była jeszcze w ubiegłym roku w WPJA
Jaki poziom reprezentuje?
http://www.fotojacek.pl/zdjecia_plenerowe_sa_fajne.html
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest odosobniony przypadek oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotojacek już od dawna nie działa w fotografii ślubnej a ten przykład krąży po necie jak bumerang. Polecam oglądanie zdjęć innych fotografów np. Anny Kuperberg oczko

Zastanawiam się jeszcze, czemu ma służyć ta cała dyskusja. Młodzi mają nie wiedzieć, że istnieje WPJA? Chyba mają prawo pooglądać fajne zdjęcia, czy może mają ufać że najlepsi fotografowie są tylko na forum...?
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl


Ostatnio zmieniony przez magnoliafoto dnia Sro 16 Maj 2012, 14:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group