Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Goscie na diecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 13 Kwi 2012, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli bliska osoba- można poprosić o przygotowanie specjalnie I i II dania oddzielnie dla niej a dalej już sobie poradzi oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 13 Kwi 2012, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie to jest siostra cioteczna P. ale często się z nimi spotykamy i bardzo dobre stosunki, więc nie wiem co robić :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 13 Kwi 2012, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale do rosołu (który podaje się zazwyczaj) raczej nikt mąki nie daje. Podobnie do jakiegoś pieczonego mięsa.. Surówki, sałatki też bezpieczne..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 13 Kwi 2012, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinka, jasne wiem uśmiech Kwestia wiedzy i odpowiedzialności osoby gotującej.

Przykład jak można się pomylić:

-> pieczywo kukurydziano-ryżowe (z założenie bezglutenowe), a jest sporo ponad normą (20 ppm)
-> mąka kukurydziana - to już naprawdę dużo za dużo.

To już generalnie nie chodzi o menu weselne, wiadomo, ze PM nie będzie stawać na uszach, nakreślam tylko z grubsza, że celiakia nie jest taką łatwą chorobą jakby się wydawało. A często można się spotkać ze słowami - "tylko troszkę opanieruję tego kotleta, nie zaszkodzi przecież taka odrobinka".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 13 Kwi 2012, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W codziennym życiu to musi być naprawdę męczące.. Ale w takich pojedynczych przypadkach sięgnięcie po to co bezpiecznie raczej nie powinno sprawić problemu osobie borykającej się z taką chorobą.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 13 Kwi 2012, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nikt nie stworzy całego menu bezglutenowego tylko ze względu na jedną osobę, ale myślę że miło byłoby wziąć ją pod uwagę chociażby przy głównym daniu. Do rosołu raczej nie dodaje się mąki, ale w talerzu pływa makaron, a nie wiem czy gluten z niego nie "przeniknie" co samej zupy. Można zrezygnować z panierowanych kotletów na rzecz grillowanego mięsa lub ryby. Przynajmniej podczas tego jednego dania zrezygnować z zagęszczanych mąką sosów. Dla pozostałych gości nie sprawi to raczej różnicy, a ta jedna osoba pewnie doceniłaby, że może spokojnie się najeść, a nie siedzieć głodna wybierając tylko bezpieczne warzywka. Dieta wynikająca z choroby to jednak coś innego, niż odchudzanie czy dobrowolny wybór niejedzenia jakichś potraw.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 13 Kwi 2012, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się chyba nie powinnam wypowiadać, po prostu jestem przewrażliwiona na punkcie celiakii itp uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam koleżankę, która ma celiakię. Jej dieta to głównie surówki warzywne, ryż, pieczywo ryżowe (z przekreślonym kłosem), surowe owoce, jaja, ser żółty, twaróg, śmietana. Chleb, wędliny czy mięsa robi sama. Stosuje podstawowe przyprawy, żadnych mieszanek typu: "przyprawa do kurczaka", "przyprawa do mielonego mięsa". Rezygnuje z produktów zawierających mąkę. Napoje to przede wszystkim herbata i kawa. Zup jakoś nie jada.
Uważam, że można poprosić o przygotowanie dania głównego (przede wszystkim drugiego) pod kątem tej osoby, czyli ziemniaczki solone, bez żadnych dodatków, mięso oprószone solą i pieprzem bez panierek, surówka warzywna, przyprawiona podstawowymi przyprawami i ziołami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U teściowej na sali też czasem zdarza się, że młodzi przy ustalaniu menu mówią o tym, że będzie ktoś, komu trzeba przygotować jakąś inną porcję, czy to bez glutenu, czy potrawę (danie główne) dla wegetarian. Zazwyczaj nie ma problemu, przecież to klient ma być zadowolony. Najważniejsze to własnie danie główne, bo wszyscy jedzą w jednym czasie, a ta jedna osoba nic? Z resztą można sobie jakoś poradzić - jakaś sałatka, ryby, itp., więc trzeba jakoś wybrnąć. uśmiech
Wiadomo, że nikt nie będzie całego menu ustalał pod kątem jednej osoby, ale zaproaszając taką osobę, myślę, że nie można o niej zapomnieć. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalkap
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 96

PostWysłany: Pon 24 Mar 2014, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też będzie z bliskiej rodziny dziewczynka z celiakią i też planuje zapytać catering czy mogą zrobić dla niej inne dania.
Jak była w tamtym roku na weselu to biedna nic nie zjadła, taka głodna była. Choć Młodzi zamówili osobne dla niej jedzenie, ale okazało się że nie do końca się dostosowali do ich prośby:/

Myślę, że każda profesjonalna firma w dzisiejszych czasach powinna być przygotowana na jakieś wyjątkowe zamówienie. Mam nadzieję, że nasi taką się okażą i może nie pełny obiad bo to i tak dziewczynka 8 letnia nie zje wszystkiego, ale żeby jakieś jedzenie konkretne, deser dla niej zrobią.

Jak wszyscy byliśmy we Włoszech na weselu to tam nie było problemu, miała osobne dania, tort taki mały był specjalnie dla niej. A w sklepach na co dzień można kupić jedzenie bez glutenu. U nas jeszcze jest z tym problem.
_________________




Aniołek smutny październik 2014... Kocham i nie zapomnę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 9 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group