Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Goscie na diecie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 12:27    Temat postu: Goscie na diecie Odpowiedz z cytatem

Nie mysle tu o diecie odchudzajacej bo na okazje wesela chyba kazdy z takowej rezygnuje.
Chodzi mi o diety podyktowane religia czy zdrowiem np. bezglutenowa.
U nas bedzie kilka osob ktore ze wzgledu na wyznanie nie spozywaja miesa ani jajek. Ser odpada bo smierdzi i im nie smakuje.
Co podac? Kogo pytac? Jak byc pewnym ze to z nazwy wegetarianskie jest naprawde wegetarianskie?
Macie pomysly?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiewka na weselu mojego brata (25.10.2008r.) było przygotowane osobne menu dla gości, którzy są wegetarianami uśmiech Nie pamietam jakie dokładnie podano dania (przygotowane je tylko dla 10 osób), wiem, że goście byli w szoku, że ktoś o nich pomyślał. Mój Brat z zoną wybierali dania wspólnie z właścicielką restauracji. Ona im doradzała, co wybrać.

Myśle, że to bardzo ładnie o Tobie świadczy, że troszczysz się o wszystkich gości i nie idziesz na łatwiznę. uśmiech

A jeśli chodzi o propozycje dań:
Czy te osoby jedzą ryby? To wtedy moga być dania z rybami. Może też być ryż lub kasza z warzywami, brokuły zapiekane w beszamelu, makarony w warzywnych lub śmietanowych sosach. Ja osobiście uwielbiam tartę z brokułami i tagliatelle w smietanowym sosie z suszonymi pomidorami. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi goscie nie jadaja niczego ''co ma twarz''. Nawet jajka odpadaja ''bo z nich powstaje zycie''.
Bylismy kiedys w restauracji. Ona zapytala kelnerke czy oby napewno w tym ketchupie nie ma sproszkowanych jaj. Kelnerka nie wiedziala. Pobiegla do kuchni a po chwili wrocila z odpowiedzia ze producent nie wymienil ich w skladzie.
Ketchup zostal nieruszony bo ona nie miala pewnosci czy to prawda.

Juz wiem ze bede miala nie lada problem z nimi.

Na wstepie sa wlasnie szaszlyki z warzyw, tarta z brokulami, kolonich bedzie wiecej roznych warzyw a zamiast tortu ( bo go nie tkna )najprawdopodobniej dostana po pucharku salatki owocowej z bita smietana. Galaretka odpada bo zelatyna, lody bo jajka - moze jakis sorbet do tego?pytajnik
Sama gubie sie w tym wszystkim. Oczywiscie wlascicielka hotelu bedzie miala pomysly bo podono '' to zaden problem'', wole jednak byc przygotowana.

Osobiscie to nie wiem czy umiala bym tak zyc Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie mysle ze jesli sie nie zatroszczymy choc troszke o naszych gosci to oni nie beda sie dobrze bawic. A przeciez ma byc milo oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, bedziesz sie miała nad czym głowić. A co do zycia - to ja też bym tak nie chciała, ale cóż, oni jakoś zyją. Jakoś...

Kiewka zjedzą owoce z bita śmietaną? Śmietana jest z mleka, jeśli są tak restrykcyjni, to moga tego też nie ruszyć.

Czekoladę jedzą? To może jakiś mus czekoladowy na deser?
A na dania gorące - może kotlety z soczewicy, zupę z boczniaków (jadałam ją w restauracji wegetariańskiej - rewelacyjna!). Pamiętam, że strasznie lubiłam taki deser z mleka sojowego, rodzynek, ananasa. Był niemożliwie słodki (przepadałam za nim). Ale jak się nazywał - to pojęcia nie mam, no i składu, tez dokładnie nie znam. Ja uwielbiam naleśniki z kuskusem, ananasem i mleczkiem sojowym.

Kiewka uważam, że postępujesz bardzo rozsądnie. Bardzo mi sie podoba, że starasz sie troszczyć wszystkich gości. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cale szczescie mleko smietane twarozek jadaja.
Jadlam nawet biszkopt na slono w ich wykonaniu bez jajek.
Nie mam pojecia jak to jest mozliwe ale autentycznie bylo smaczne i biszkoptowe podany z curry. Osssstre jak pierun ale pycha.

Mus szekoladowy albo poprostu budyn na to kapka bitej semietanki i wisienka .............. sama mam juz jezyk do pasa
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol lol lol
Ja niby po obiedzie, ale deserek by sie przydał, nie powiem uśmiech
Jeśli coś do jedzenia mi sie przypomni, to oczywiście napisze. Ale chyba wszytko co znam juz wymieniłam uśmiech
A teraz lece na spacer, bo u nas pokazało sie słońce ! W końcu !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tez pieknie swieci.
Niestety w weekend znow ma padac.... co za kulawe szczescie.

Milego spacerowania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Czw 3 Cze 2010, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o jaaaa... nie zazdroszczę Kiewka
nie wiem,co ja bym zrobiła... ale wiem,że goście napewno docenią starania..bo w końcu to nie jest twój obowiązek
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Pią 4 Cze 2010, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam zrobila bys pewnie to samo.
Ci goscie akurat malo wiedza o polskich obyczajach i kulturze.
Mysle ze uznaja to za norme.
Ale skoro sie prosilam to mam co chcialam.
Mam nadzieje ze bedzie im sie podobac a zarelko smakowac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group