Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cena wynajmu sali.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agusia_89_19
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 63
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 11:31    Temat postu: Cena wynajmu sali. Odpowiedz z cytatem

Cześć. jestem tu nowa i mam takie pytanie. Planuje ślub na przyszły rok, staramy się zorganizować wesele na ok 100 osób tak aby nie wyszło za drogo no i mamy dwie propozycje sali:

1. 140zł od osoby, do tego musimy mieć swoje napoje, alkohole, owoce, ciasta, dzika i ryby wędzone

2. 10 tys zł za sale z kucharka, w tym wliczony jest prąd, wszystkie opłaty i kelnerki. musimy kupić własne produkty.

i teraz mam taki dylemat czy sala za 10 tys faktycznie wyjdzie nas taniej? czy warto robić sobie zachód z załatwianiem i kupowaniem?

byłabym wdzięczna gdyby ktoś podzielił się ze mną swoimi doświadczeniami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co sie orientuje, to moja koleżanka za kucharke z obsługa płaci 2500zł i oczywiście wszystko kupuje sama. Za wynajęcie sali + media zapłaci 5500zł.

Mi osobiście nie chciałoby się jeździć za wszystkim i robić takich wielkich zakupów. Dlatego płacimy od talerzyka i tylko alkohol kupujemy oraz ciasta wstawiamy swoje uśmiech

Tyle moge Ci powiedzieć. Mam nadzieję, że pomogłam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karola40sz
Gość





PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to macie jakiś taki zwyczaj że się dzika daje i ryby ? Tak z ciekawości pytam.
Ja tez płacę jak Ewa i mam z głowy.Menu jest bogate i różnorodne więc nie narzekam uśmiech Trochę dużo za tą salę 10 tysięcy ,bo tak jak Ewa pisze to dziewczyny faktycznie mniej płacą
Powrót do góry
kwiatus
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 681
Skąd: małopolska

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mają rację, robiąc np w restauracji gdzie płaci się tylko od talerzyka jest o wiele łatwiej. Ja nie wyobrażam sobie robić w remizie gdzie dosłownie o wszystkim trzeba pamiętać i wszystkiego pilnować nawet papieru toaletowego w ubikacji. Ja płacę 175 zł za osobę w tym mam pełne menu, napoje, owoce, tort, lody a jedynie co muszę kopić to placki i alkohol (nawet nie ma u nas tzw korkowego uśmiech )
Moja koleżanka organizowała sama wesele(tzn w remizie gdzie płaciła tylko za sale i musiała znaleźć kucharkę, kelnerki, kupić cały towar na menu itp) i pamiętam, że miała bardzo intensywne 2 tygodnie przed weselem a potem tydzień sprzątania sali.... a jeśli chodzi o cenę wesela to niewiele zapłaciła mniej a stresu miała przy tym bardzo dużo...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robię takie wesele,za wynajem sali płacę 1550 zł + opłaty za prąd,wodę po weselu. Kucharka z obsługą bierze 5000zł. Produkty kupujemy sami,wszystko dostarczamy kucharce. Przez cały tydzień będą jej pomagać ciotki itp. U nas będzie koło 150-180 osób,więc jak dla nas dużo taniej wyjdzie nas taka forma wesela,niż płacenie za talerzyk.

A papierem toaletowym ma się zająć obsługa,która co jakiś czas do toalet będzie zaglądać... Więc ja o tym nie będę musiała pamiętać. Jedynie co to trzeba wszystko kupić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płacę 180 zł i nie muszę martwić się absolutnie niczym z wyjątkiem alkoholu. Zdecydowanie tak wolę, niech raz ktoś te zakupy zrobi za mnie;)
Należy jednak dodać, że my mamy wesele na 50 osób, także nieduże.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kwiatus
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 681
Skąd: małopolska

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S. faktycznie w waszym przypadku lepiej organizować samemu wesele, przynajmniej zaoszczędzicie więcej kasy, ponieważ macie dużą liczbę gości, a przy dobrej organizacji i pomocy rodziny sprawnie Wam pójdą wszystkie przygotowania uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak. Im większe wesele tym bardziej opłaca się wynajęcie sali i samodzielne szykowanie wszystkiego.

Ja jestem już zbyt leniwa na takie przedsięwzięcia język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do cen, to moim zdaniem 10 000 za salę to b. dużo. W moich okolicach (małopolskie) wynajęcie sali kosztuje ok 1300 zł +media (tak płaci moja koleżanka).
Ja też się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem, ale jak przeliczyłam wszystko i pomyślałam o wydatkach, których nie jestem w stanie przewidzieć, to zwątpiłam. Sama dekoracja sali sporo kosztuje i i tak remiza nie będzie nigdy wyglądać jak lokal. Chociaż może czasami się zdarzają takie piękne:)
W sumie może nastawiałabym się do takiego pomysłu bardziej entuzjastycznie, gdyby nie to, że:
1. Moja koleżanka robiła w tamtym roku takie wesele w remizie i kiedy wszystko przeliczyła wyszło jej dokładnie tak samo, jakby płaciła w restauracji.
2. Moja starsza siostra miała wesele na takiej wynajmowanej sali. I wspominają to wszyscy strasznie. Tygodnie pieczenia placków, przygotowywania mięs, organizowania rodziny do pomocy itd. Wszyscy na imprezie byli tak wymęczeni, że marzyli, żeby już się skończyła;/ Moja Mama rozradzała mi z całego serca takie rozwiązanie. Mówiła, że po tamtym weselu upychali wszystkim jedzenie, a i tak zostało go więcej niż dwie pełne zamrażarki (naprawdę wielkie).

I wesele będziemy mieć w restauracji:) Cena naprawdę nam się udała - 139 zł od osoby (4 gorące dania, ciasta, owoce, napoje, tort i zupełnie nowa restauracja:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agusia_89_19
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 63
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do ryb i dzika... właściwie nie wiem czy to tradycja uśmiech mamy ryby, mamy dziki wiec są zazwyczaj na weselach

a sala jest naprawde piekna. to nie remiza. miejsce jest ładne, w świetnym położeniu z noclegami dla gości. na weselu napewno nie bede musiala sie o nic martwic, tylko wlaśnie boje się tych całych zakupów i zastanawiam się czy lepiej wyjde wynajmując salę czy płacąc za tależyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group