Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy ustalić datę ślubu?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 13:03    Temat postu: Kiedy ustalić datę ślubu? Odpowiedz z cytatem

Niedawno się zaręczyliśmy i po mojej głowie krążą dziwne myśli oczko
tzn.kiedy się zaklepuje datę ślubu w kościele (na pewno to będzie konkordatowy)? Czy jeżeli chcielibyśmy za 1,5 roku - 2 lata się pobrać to można to już zrobić teraz? (nikt mi nie podkradnie dnia hihi).

A druga sprawa - koleżanka mnie nastraszyła, że 2 lata się czeka na salę, więc nie wiem, czy datę ustawiać pod salę, czy odwrotnie Very Happy
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emi0112
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 763
Skąd: za górami za lasami.....

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć ślub w kościele zapisuje się nie wcześniej niż rok wcześniej bo księża maja swoje księgi np od maja 2010 do maja 2011.
a z salami to różnie bywa ja swoją zaklepałam 1,5 roku wczesniej ale jak do tej pory jest wiele wolnych terminów. wszystko zależy od miesiąca:)
_________________

"Nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też załatwialiśmy salę 1.5 roku wcześniej, a i tak już były problemy i musieliśmy zmienić Nasz termin, więc radzę żebyście się już porozglądali za salą.
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od kościoła i od księdza. My termin zaklepaliśmy ponad rok przed ślubem.

Jeżeli chodzi o salę to nie ma reguły. Jedne są bardzo oblegane, drugie mniej. 2 lata wcześniej są zwykle pozajmowane te tańsze lokale. Jest też różnica czy bierzesz pod uwagę tylko sale weselne, czy również restauracje, te drugie mają często krótsze terminy oczekiwania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle, ze nic nie stoi na przeszkodzie, żeby datę wybrać już teraz. Z salami bywa różnie, ale tak jak powiedziały dziewczyny, to dobry moment, żeby coś powybierac. To samo dotyczy również orkiestry. Plus tego niewątpliwie jest taki, że mozna załatwić tańszą ofertę (cennik w 2012 może się już znacznie różnic).
Nie jest to tez jednak musem, czy regułą, w przyszłym roku tez na pewno znajdziecie odpowiednie miejsce i orkiestrę czy DJ-a.
Co zaś się tyczy wizyty w kościele zostawilabym ją na przyszły rok.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

date w kosciele w zasadzie ustala sie na sam koniec. Hmm, zle sie wyrazilam, Nie ustala, ale zatwierdza. Wczesniej jednak zaczelabym rozgladac sie za sala i zespolem/DJ'em. Mozesz nawet fotografem czy kamerzysta, ale z tak duzym wyprzedzeniem Ci drudzy moga Ci jeszcze powiedziec, ze nie wiedza jak bedzie i czy beda wogole dzialac. Ja np. takie odpowiedzi slyszalam uśmiech

w miedzyczasie mozesz zaczac szukac sukni, obraczek... porozgladac sie w internecie co Ci sie podoba uśmiech gust jeszcze moze Ci sie zmienic do czasu slubu, ale nie ma nic przyjemniejszego, niz szukac, szperac i po cichu wybierac, przebierac... Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie trzeba zacząć od sali, bo ich nie jest tak dużo jak kamerzystów czy fotografów, a w kościele zawsze można się dogadać z księdzem, żeby zrobił kilka ślubów w jeden dzień lub coś w tym stylu.
Ale myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie abyś już zaczęła szukać, możesz podzwonić w parę miejsc, zapytać na kiedy mają najbliższe wolne terminy, wtedy dowiesz się kiedy musisz cokolwiek zaklepywać, przy okazji dowiesz się tez jakie pieniądze musisz sobie uszykować... Przecież organizacja wesela to baaardzo przyjemne zajęcie:) Osobiście robię to aktualnie dla przyjaciółki i nie mogę się doczekać, kiedy będę robiła to dla siebie i mojego lubego uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wszystko to jest bardzo przyjemne, ale, żeby była równowaga w przyrodzie, ma też swoje ciemne strony uśmiech Przy rezerwacjach (nawet tych bardzo wstępnych) mogą żądać zaliczki. Owszem, jest pewien margines, żeby było wszystko wstępnie tylko zarezerwowane, a pieniądze do... Jednak jak pojawi się inna para, która będzie miała pieniądze, być może ktoś postawi Was przed sytuacją - teraz, albo przepada.
Ja na same zaliczki wydałam 3,5 tys. złotych, chcąc nie chcąc trzeba się liczyć również z faktem wydatków teraz, mimo, że do naszego ślubu pozostało niecałe 14 miesięcy.
Na pytanie co jeżeli - zawsze będzie można salę odstąpić innej parze, mnogość takich ogłoszeń w internecie świadczy tylko o tym, że jest to proceder normalny, żeby nie powiedzieć nagminny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej zacząć od sali,orkiestry itd... bo data w kościele zawsze się znajdzie uśmiech no i obdzwońcie sobie sale weselne żeby wiedzieć jak mają z terminami i popytajcie ile wcześniej trzeba datę zaklepać,wtedy możecie sobie ustalić czy lepiej iść najpierw do księdza czy zająć się organizacją innych rzeczy uśmiech

my zaczęliśmy od sali. Rezerwowaliśmy ją 18 m-cy wcześniej,więc prawie dwa lata i były wolne tylko 4 terminy na rok 2010. Jeden w maju i trzy w październiku uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja salę załatwiłam 2 lata przed weselem.

polecam najpierw rozejrzeć się za salami, popytać, i ustalić termin i zaklepać salę.
sporo sal w naszym rejonie ma już pozajmowane terminy na 2011
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group