Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Formalności PRZED ślubem konkordatowym/cywilnym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Sro 23 Lip 2014, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja miałam w parafii w miejscu zameldowania mimo, że tam nie mieszkałam oczko i problemów nie było uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga88
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 278
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 21 Paź 2014, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może takie pytanie już padło ale nie znalazłam odpowiedzi.
Chodzi o nauki przedślubne. Przedmałżeńskie już mamy każde z nas robiło w swojej parafii indywidualnie lata temu a czy te nauki przedślubne tzn. poradnie można zrobić wcześniej?? To zaświadczenie ma jakiś termin "ważności" coś kiedyś słyszałam o 3 miesiącach ale nie bardzo wiem o co chodzi??
Czy mogę spotkania w poradni załatwić nawet 10 miesięcy przed ślubem??
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Wto 21 Paź 2014, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas to się nazywa poradnia dla narzeczonych i też słyszałam że trzeba na to iść nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem ale ile w tym prawdy to nie wiem uśmiech Najlepiej zapytaj osobę prowadzącą takie spotkania (u nas katecheta) bo z forumowego doświadczenia wiem że co parafia to inne zwyczaje uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 21 Paź 2014, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę co parafia to obyczaj. Nasze nauki i poradnia nie miały terminu ważności. Robiliśmy je na rok przed ślubem uśmiech

Dlatego najlepiej zapytać się prowadzącego i proboszcza w Waszej ślubnej parafii - bo jeśli robicie nauki gdzie indziej, to żeby potem nie było jakichś niespodzianek.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okolicznik
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pon 12 Sty 2015, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Trochę dużo rozbieżnych informacji przeczytałem w internecie i mam kilka pytań. Biorę ślub z narzeczoną w innej parafii u innego księdza niż parafialnego. Załatwiłem pozwolenie od proboszcza na ślub w innej parafii o od razu wziąłem akt chrztu. Czy ono nie jest ważne 3 miesiące? czy dotyczy tylko aktu urodzenia (z USC?). Jeżeli jest ważne więcej niż 3 miesiące to czy możemy z narzeczoną złożyć 2x akt chrztu + pozwolenie na ślub czy czekać aż ukończymy nauki przedmałżeńskie?

Z jakimi dokumentami mam się udać do USC? (Tu już wiem że do USC mamy iść min. 3 miesiące przed ślubem i papiery mam zanieść do parafii gdzie będzie ślub).

Z góry dzięki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adaś Stówa
Gość





PostWysłany: Wto 20 Sty 2015, 22:52    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie konkordatowy jest cenniejszy, aślub cywilny czegoś takiego nie ma. To tylko urzędowa procedura
Powrót do góry
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 23:25    Temat postu: Re: hej Odpowiedz z cytatem

Adaś Stówa napisał:
Jak dla mnie konkordatowy jest cenniejszy, aślub cywilny czegoś takiego nie ma. To tylko urzędowa procedura

Rozumiem, że ślub kościelny jest dla Ciebie ważny ze względów religijnych, ale w świecie prawa nie ma on żadnego znaczenia. Tylko ślub cywilny lub tzw konkordatowy sprawia, że jesteście małżeństwem na papieże i oficjalnie figurujecie jako mąż i żona.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Pon 2 Lut 2015, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okolicznik napisał:
Witam,

Trochę dużo rozbieżnych informacji przeczytałem w internecie i mam kilka pytań. Biorę ślub z narzeczoną w innej parafii u innego księdza niż parafialnego. Załatwiłem pozwolenie od proboszcza na ślub w innej parafii o od razu wziąłem akt chrztu. Czy ono nie jest ważne 3 miesiące? czy dotyczy tylko aktu urodzenia (z USC?). Jeżeli jest ważne więcej niż 3 miesiące to czy możemy z narzeczoną złożyć 2x akt chrztu + pozwolenie na ślub czy czekać aż ukończymy nauki przedmałżeńskie?

Z jakimi dokumentami mam się udać do USC? (Tu już wiem że do USC mamy iść min. 3 miesiące przed ślubem i papiery mam zanieść do parafii gdzie będzie ślub).

Z góry dzięki.


Z reguły wszystkie te dokumenty/ zaświadczenia są ważne 3 miesiące. Jednakże u nas ksiądz powiedział nam, że zaświadczenie o chrzcie i bierzmowaniu może być wydane nawet 5 miesięcy przed ślubem i jemu to nie przeszkadza. Jednak odpis aktu urodzenia jest ważny tylko 3 miesiące - tutaj mają już zastosowanie przepisy o terminach ważności dokumentów i zaświadczeń.

To czy iść do księdza z częściowym kompletem dokumentów zależy tylko od niego samego. Nam powiedział, że mamy się z nim umówić dopiero jak będziemy mieć komplet, żeby mu głowy nie zawracać milion razy.

Do urzędu SC potrzebujecie tylko wasze dowody i skrócone odpisy aktu urodzenia i pieniądze do wniesienia opłaty za sporządzenie aktu małżeństwa - 84 zł.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SanKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: Okolice Warszawy

PostWysłany: Sro 7 Paź 2015, 14:33    Temat postu: Pomoc przed ślubem konkordatowym Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem nowa na tym forum, przeczytam ten temat ponieważ, zauważyłam, że post dla mnie ważne są sprzed kilku lat. Dlatego postanowiłam napisać tutaj z prośbą o pomoc w przedstawieniu mi najważniejszych punktów "jaki formalności muszę załatwić" przed ślubem konkordatowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Czw 8 Paź 2015, 8:54    Temat postu: Re: Pomoc przed ślubem konkordatowym Odpowiedz z cytatem

SanKam napisał:
Witam,
Jestem nowa na tym forum, przeczytam ten temat ponieważ, zauważyłam, że post dla mnie ważne są sprzed kilku lat. Dlatego postanowiłam napisać tutaj z prośbą o pomoc w przedstawieniu mi najważniejszych punktów "jaki formalności muszę załatwić" przed ślubem konkordatowym.

Proponuję w wyszukiwarce google wpisać "jakie formalności muszę załatwić" i naprawdę będzie szybciej i łatwiej. Nie mówię tego złośliwie, ale wyszukiwarka jest o wiele łatwiejszym rozwiązaniem niż proszenie kogoś o skonstruowanie punktów.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
Strona 37 z 39

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group