Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Formalności PRZED ślubem konkordatowym/cywilnym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 12 Paź 2013, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuję serdecznie za odpowiedź uśmiech
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panna_na_niedźwiedziu
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 155
Skąd: Lbn

PostWysłany: Nie 13 Paź 2013, 3:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia - nie pamiętam, czy bierzesz ślub kościelny czy cywilny (a to może robić różnicę), ale przy ślubie cywilnym ten papier o braku przeszkód to po prostu kwitek na którym podpisujesz, że nie istnieją żadne przeszkody - można go podpisać gdziekolwiek. Oboje z narzeczonym jesteśmy urodzeni i zameldowani na Śląsku, a papier podpisywaliśmy w Lublinie - bez żadnego problemu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 13 Paź 2013, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę konkordatowy, czyli ten papierek muszę potem zanieść księdzu razem z resztą papierologii. I właśnie czytałam, że to powinno być w miejscu gdzie jest się zameldowanym (ale nie pisało czy chodzi o meldunek stały czy tymczasowy) więc wolałam się dopytać, bo w urzędzie czasem powiedzą jedno a czasem drugie (jak się na jakąś panią Halinkę trafi...)
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oliwka2014
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 2

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny! Wygląda na to, że już dawno się w tym wątku nic nie działo, ale mam nadzieję, że ktoś się skusi na odpowiedź na moje pytanie uśmiech

Otóż na wiosnę przyszłego roku mamy termin ślubu. I również wybraliśmy obcą parafię. Mamy już tam zaklepaną datę. Poczytałam trochę na temat różnych formalności itd, ale mam jeszcze dodatkowy "kłopot". Otóż mój przyszły mąż nie jest Polakiem i nie mieszkamy w Polsce. Czy w takim wypadku też wystarczy tylko zgoda jego proboszcza na pobranie się w innej parafii niż moja i jego? Czy jednak w tym wypadku zgoda tylko jednej ze stron nie wystarczy? Co do dokumentów - czy ich tłumaczenie leży po naszej stronie? Czy w tym wypadku to parafia mojego przyszłego męża po prostu wysyła je do tej, w której się pobierzemy?

I jeśli chodzi o formalności w USC - rozumiem, że mój narzeczony musi w swoim mieście załatwić te same formalności, które ja muszę załatwić w Polsce? Czy w tym wypadku wymagane jest tłumaczenie? A może tłumaczenie przysięgłe?

Może któraś z Was była lub jest w podobnej sytuacji i mi trochę podpowie?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki uśmiech Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zgodę na ślub w innej parafii to musi ona być z parafii narzeczonel ALBO narzeczonego. Czyli jeśli przyniesiesz zgodę od swojego proboszcza to wystarczy.

Tłumaczenie dokumentów powinno być wykonane przez tłumacza przysięgłego. Szczególnie jeśli chodzi o dokumenty dla USC.

Pewnie dziewczyny, które mają podobną sytuację się odezwą i lepiej Ci wszystko opiszą uśmiech
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Ja mam takie pytanie:

Bierzemy ślub w Gdańsku i tutaj też jesteśmy zameldowani tymczasowo. Każde z nas jest oczywiście zameldowane na pobyt stały u swoich rodziców. Czy po papier o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa możemy się zgłosić do USC w Gdańsku, czy musimy po to pojechać do któregoś z naszych urzędów?

Czy któraś z Was miała taką sytuację?

W internecie znalazłam, że po papier musimy się zgłosić w miejscu zameldowania, ale nie było wyszczególnione czy chodzi o pobyt stały czy tymczasowy... Confused



Widzę, że już dawno o tym pisałaś, ale Martyldzie zapewne chodziło o odpis aktu urodzenia, bo to może być jedyny problem, trzeba odebrać go tam, gdzie się zgłosiło urodzenia. Samo załatwienie formalności (złożenie zapewnień, czy też otrzymanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań) nie stanowi problemu. My braliśmy ślub w miejscu zamieszkania, oboje zameldowani jesteśmy gdzie indziej i nie było problemu.. No pomijając to, że musieliśmy zdobyć odpisy aktów urodzenia;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi w USC jak dzwoniłam powiedzieli, że skoro mają mój akt urodzenia w systemie - nie muszę przynosić, bez sensu by to było, wybierać i przynosić do tego samego miejsca...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sro 18 Gru 2013, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś mnie tknęło i zadzwoniłam raz jeszcze - okazuje się że będąc zameldowaną w innym mieście muszę wybrac akt urodzenia... jakie to bez sensu, by złożyc w tym samym miejscu... język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula239_13
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 19:29    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

A ja mam jeszcze takie pytanie: ja i narzeczony pochodzimy z różnych miejsc i z tego co zrozumiałam to ksiądz powiedział nam że ja mam iść do swojego USC a narzeczony do swojego... czy moze tak byc? przecież musimy ustalić to wszystko w sprawie nazwiska itd, tzn ze musimy i tu i tu razem iść czy jak? i pozniej te papiery do księdza zanieść czy do jednego z USC?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do swoich USC po akty urodzenia, a spisać i ustalić w USC tam gdzie bierzecie ślub
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następny
Strona 35 z 39

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group