Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Formalności PRZED ślubem konkordatowym/cywilnym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 15 Lut 2011, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi ma obowiązek głosić własny proboszcz narzeczonych, czyli proboszcz stałego lub tymczasowego zamieszkania każdej ze stron, według następujących zasad. Jeżeli obydwoje narzeczeni mieszkają w parafii własnego proboszcza przynajmniej przez sześć miesięcy, nie wymaga się głoszenia zapowiedzi w poprzednich miejscach pobytu narzeczonych. Jeżeli narzeczeni nie przebywają w parafii własnego proboszcza jeszcze sześciu miesięcy, należy głosić zapowiedzi także w parafii bezpośredniego poprzedniego miejsca stałego, względnie tymczasowego zamieszkania, z pominięciem dawniejszych miejsc pobytu.


W takim razie Twój narzeczony powinien dać na zapowiedzi w Warszawie z tego co się w tym doczytałam uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 15 Lut 2011, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie, bo się autentycznie pogubiłam w tym. uśmiech
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 15 Lut 2011, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jeszcze musicie się dowiedzieć co z aktem chrztu bo to chyba musi wziąć z parafii z której był ochrzczony Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 16 Lut 2011, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, akt chrztu na bank z parafii chrztu.
Ja już swój mam.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 5:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny przed ślubem konkordatowym wystarczy sie przejśc do kancelarii i zaklepując termin spojrzeć na tablicę informacyjną.... w mojej parafii było wszystko wypisane, a także inf o spowiedzi, godziny przyjęć w poradni itp....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytałam post o zapowiedziach i troszkę się przestraszyłam.. mój mąż dopiero od grudnia jest "zapisany" do mojej parafii, w której będzie ślub.. a ksiądz wpisując nas do zeszytu na zapowiedzi nic nie mówił, że w poprzedniej parafii Ł. też muszą być zapowiedzi.. i co teraz? uśmiech
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Sob 2 Kwi 2011, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam kilka pytań. Czy w przypadku ślubu konkordatowego musimy iść razem do każdego z USC po zaświadczenie? Mieszkamy daleko od siebie i każde z nas chciało iść osobno do swojego urzędu.
Drugi problem, który się pojawił. Mój T. miał bierzmowanie i chrzest w innym parafiach. W kościele, gdzie miał chrzest, dostał akt chrztu, ale bez informacji o bierzmowaniu, a ponoć parafie przesyłają te informacje między sobą i taka informacja powinna być na jednym papierku.
Co jeszcze trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w przypadku ślubu konkordatowego?
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Sob 2 Kwi 2011, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiniac na akcie chrztu powinna być informacja o bierzmowaniu i o niezawarciu związku małżeńskiego.. na moim akcie chrztu nie mam notatki o bierzmowaniu bo moja obecna parafia nie wyslala informacji do parafii gdzie mialam chrzest.. ale wystarczylo to zglosic w kancelarii, oni w ksiegach sobie posprawdzali i dali to zaswiadczenie o bierzmowaniu uśmiech
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Sob 2 Kwi 2011, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie mój Tomek tego nie ma na akcie chrztu. A gdzie to zgłaszałaś w kancelarii parafii, w której miałaś chrzest, czy poszłaś do kancelarii parafii, w ktorej miałaś bierzmowanie i tam Ci to dopisali?
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Sob 2 Kwi 2011, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiniac napisał:
No właśnie mój Tomek tego nie ma na akcie chrztu. A gdzie to zgłaszałaś w kancelarii parafii, w której miałaś chrzest, czy poszłaś do kancelarii parafii, w ktorej miałaś bierzmowanie i tam Ci to dopisali?
poszłam do kancelarii w ktorej byłam bierzmowana, dostałam zaświadczenie o bierzmowaniu, które zawiozłam do parafii chrztu, żeby w dokumentach się już wszystko zgadzało uśmiech ale na szczęście ślub biorę w parafii, w której byłam bierzmowana więc nie było żadnych problemówuśmiech
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Następny
Strona 3 z 39

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group