Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Formalności PRZED ślubem konkordatowym/cywilnym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Wto 19 Paź 2010, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne sprostowanie:

Liziii napisał:
Ślub cywilny:

Niezbedne jest stawienie się na 3 miesiace przed wybraną datą ślubu w USC.
(...)
Termin 3 miesiecy jest bardzo ważny, bo z tego co zrozumialam, tyle sa wazne jakies dokumenty (vioolinist mowi ze nie chodzi o odpisy aktu urodzenia, wiec moze to przeciwskazanie do slubu? anyway jakies dokumenty maja tylko 3 miesiace waznosci)


Ten "ważny termin", nie jest wcale taki ważny, my na przykład załatwialismy to dwa miesiące przed ślubem.
Pewnie masz na myśli termin maksymalny: "nie wcześniej niż 3 mies. przed ślubem", a znaczenie ma chyba tylko przy ślubie konkordatowym, bo akurat trzy miesiące od daty wydania jest ważne zaświadczenie wydane przez USC do ślubu wyznaniowego.

Jeśli ktoś bierze tylko cywilniak, i takowe zaświadczenie mu niepotrzebne, to spokojnie może iść w niemal dowolnym czasie (wiadomo, że nie rok wcześniej), ustawowo minimum miesiąc przed ślubem, chociaz i to mozna przyspieszyć z ważnych przyczyn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 6 Lut 2011, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 17:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 6 Lut 2011, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl, nie wiem na ile jest to możliwe, ale ja bym poszła nawet zaraz. Przez telefon to nie to samo co w urzędzie, jeśli nie możecie we dwoje, idź sama i dowiedz się kiedy możecie zapisać się na wybraną datę. Naprawdę trudno stwierdzić czy od poniedziałku do piątku coś się zmieni, gorzej, jak przyjdzie jakaś para tydzień wcześniej. Choć z drugiej strony to nie będzie chyba tak, że jeden urzędnik będzie wyznaczony na cały dzień, tym bardziej idź i zapytaj. Tu ile osób, tyle odpowiedzi możesz uzyskać, a przecież żadna z nas nie pracuje w tym urzędzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Nie 6 Lut 2011, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram! Idźcie nawet jutro! Ja jak nie miałam pewności czy jakiś ksiądz się zgodzi zadzwoniłam pierw do urzędu i bardzo miła pani zarezerwowała mi termin telefonicznie a przyjść osobiście kazała właśnie 6 miesięcy przed uśmiech

Widzę że koleżanka ma tę samą datę co ja Very Happy oby tylko pogoda była Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Wto 8 Lut 2011, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 17:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 12 Lut 2011, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żabka pyta o formalności przed ślubem - wklejam wypunktowany plan działania:


1. Zaklepać datę w kościele, zapytać księdza kiedy trzeba spisać protokół.
2. Na trzy miesiące przed ślubem bierzecie zaświadczenie ze swojej parafii dotyczące chrztu, powinna tam też być wzmianka o bierzmowaniu.
3. Idziecie do USC i załatwiacie formalności cywilno- prawne, podpisanie dokumentów na temat przyszłych nazwisk, nazwisk dzieci, itp. Otrzymujecie jednocześnie zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego.
-> w USC wymagają skróconego aktu urodzenia, ale nie wiem czy trzeba mieć swój, czy ewentualnie można u nich "wyrobić". Opłata skarbowa to coś około 85 zł (tyle, że teraz nie wiem czy za ten akt, czy za wszystko co się wypełniało).
4. Z kompletem dokumentów idziecie do księdza, spisujecie z nim protokół przedślubny, przedstawiacie zaświadczenie z USC, potwierdzenia chrztu i bierzmowania, zaświadczenia o ukończonych naukach przedmałżeńskich i poradni rodzinnej.
-> Czasem ksiądz spisuje wcześniej sam protokół, a resztę dokumentów donosicie.

Co do ślubu w innej parafii, potrzebna jest licencja - pisały na ten temat dziewczyny na początku wątku.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie 13 Lut 2011, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję CI bardzo Straszna Damo buziak
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 14 Lut 2011, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kiedy zapowiedzi i w której parafii (parafii zameldowania, zamieszkania, czy tej, w której będzie ślub)?
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 15 Lut 2011, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W parafiach z których się pochodzi uśmiech
Co do aktu urodzenia płaci się osobno, a za akt małżeństwa osobno (to ta opłata przy spisywaniu tego jakie nazwisko po ślubie i takie tam, no a przy okazji dostaje się ten papierek o braku przeciwwskazań)

No i jeszcze dostaniecie karteczkę o wygłoszenie zapowiedzi np. my mieliśmy u mnie to mąż dostał a po wygłoszeniu musiał ją przynieść do księdza z mojej parafii z zapiskiem od swojego księdza że nikt nie zgłosił sprzeciwów co do zawarcia małżeństwa przez nas i oczywiście z zapiskiem że zapowiedzi poszły uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 15 Lut 2011, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to znaczy, w parafiach, z których się pochodzi?
Mój mąż pochodzi z miejscowości pod Ostrołęką, ale od 10 lat tam nie mieszka. Mieszkał w Białymstoku, w Anglii, a teraz w Warszawie od 2,5 roku.
Mamy pod Ostrołęką dawać na zapowiedzi, tak?
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Następny
Strona 2 z 39

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group