Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak zapraszać?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 8:20    Temat postu: Jak zapraszać? Odpowiedz z cytatem

Może trochu głupie pytanko ale jak powinno wyglądać zaproszenie?. Czyli jak się zachować co mówić ile spędzić czasu?

Wiadomo jesteśmy umówienie na konkretną godzinę, przychodzimy punktualnie. Rodzina wie po co przyszliśmy ale jak się powinno to odbyć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i w tym momęcie dziękuję Bogu,że my zaproszenia wysyłaliśmy pocztą Very Happy Twisted Evil

a tym pojedyńczym osobą którym daliśmy osobiście,to na początku spotkania,zaraz po wejściu już do pokoju wygłosiliśmy krótką formułkę,że zapraszamy serdecznie na nasz slub...itd..
i w sumie posiedzieliśmy w zalezności od tego na ile nam czas pozwalał. ale myślę że z pół h-h to tak będzie jak już tak oficjalnie to umówione było..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My praktycznie do samej rodziny idziemy. To pewnie nas będą wypytywać. Zwłaszcza pewnie Ci, z którymi się dawno nie widzieliśmy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a o co maja wypytywac? Oprocz daty, godz i miejsca slubu ktore z zaproszenia mozna wziac. Beda chcieli zebyscie im historie zycia skrocali?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leala_87
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 204

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie Kochana nie zdziw się...Pochodzę z małej miejscowości. Jakiś czas temu odwiedziłam rodziców i idąc z przystanku PKS zaczepił mnie znajomy moich rodziców mieszkający w sąsiedniej wiosce i zaczął wypytywać o szczegóły wesela! MYślałam, że spłonę ze wstydu. Tyle tylko, że to on powinien się wstydzić swojej bezczelności. Wydawał przy tym głośno subiekywne opinie o miejscu naszego wesela, zespole który bedzię grał itp. Odniosłam wrażenie, że o moim slubie wie więcej niż ja sama!
Także jesli chodzi o zapraszanie to myślę, że w co drugim domu będę musiała przejść przez to samo, czyli wtrącanie się w nie swoje sprawy, wypytywanie o szczegóły i nieproszone dobre rady.

Jedynie na pocieszenie moja babcia mówi "nikt się jeszcze pod kloszem nie urodził ani nie umarł". Czyli w wolnym tłumaczeniu jak to w małej wiosce przestaną gadać o moim weselu, jak ktoś inny urodzi się, będzie ślubował ,umrze, popełni gafę towarzyską itp. itd.
_________________
ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
a o co maja wypytywac? Oprocz daty, godz i miejsca slubu ktore z zaproszenia mozna wziac. Beda chcieli zebyscie im historie zycia skrocali?


Sadie nie do końca się z Tobą zgodzę uśmiech
Roznoszenie zaproszeń to tez okazja do spotkania z rodziną, z którą nie spotykamy sie na codzień uśmiech. Jest to również okazja do zaktualizowania sytuacji rodzinnej, zapytania o zdrowie itp. Nie zawsze wypada wejśc, zostawić zaproszenia i wyjść.
Poza tym, jest to też okazja, żeby przedstawić narzeczonego/narzeczoną. uśmiech Ja wolałabym znac rodzinę mojego Lubego, gdy przebędą na nasz ślub, żeby po prostu wiedzieć z kim rozmawiam uśmiech
Mi zwyczajnie zalezy na utrzymywaniu kontaktów z kuzynostwem, ciociami i wujkami. Bo moja rodzina jest dla mnie ważna

Leala_87 - kochana, współczuje Ci. Nie znoszę, gdy ktoś wtrąca sie w moje sprawy Evil or Very Mad No, ale dla niektórych to sposób na reperowanie swjego libido
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leala_87
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 204

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie moja rodzina też jest bardzo ważna, jestem rodzinną osobą i zalezy mi na kontakcie z nimi i tak jak piszesz ewqa04 to dobra okazja do zapoznania z drugą połową również dalszej rodziny i zaktualizowania informacji. Ale co innego serdeczne okazujące zainteresowanie i szczerą troskę pytania o zdrowie, jak się poznaliśmy,czym się zajmujemy czy denerwujemy się ślubem, a co innego pytania pod tytułem, ile kosztowała Twoja kiecka, duże macie mieszkanie, ile on zarabia, a dużo zapłaciliście za catering?
Czasami to po prostu już ręce i majtki opadają.... Twisted Evil
_________________
ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My siedzielismy w zaleznosci od bliskosci gosci.. tj relacji miedzy nimi a nami. Czasem gospodarze nie dali nam sie wykrecic od herbaty i ciasta wiec 30 minut przynajmniej, tak do godziny. Czasem wchodzilismy "na salony" ale bez herbat (bo np po 5 herbatach na 6 juz sie nie ma sily i checi) i ciasteczek. Takie 10 minut pogaduszek co u nas, co u nich, wreczanie zaproszenia (czyli oficjalny moment - na stojąco, przekazanie info gdzie kiedy i co i jak) i zbieralismy sie..
W kilku przypadkach nawet nie wchodzilismy do salonu tylko w przedpokoju chwile pogadalismy i wreczalismy zaprszenie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze koty za płoty. Matka chrzestna i 2,5 godziny siedzenia Very Happy I praktycznie pod koniec zaproszenie. Było miło i ciepło.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 2 Maj 2010, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa04 napisał:

Sadie nie do końca się z Tobą zgodzę uśmiech
Roznoszenie zaproszeń to tez okazja do spotkania z rodziną, z którą nie spotykamy sie na codzień uśmiech. Jest to również okazja do zaktualizowania sytuacji rodzinnej, zapytania o zdrowie itp. Nie zawsze wypada wejśc, zostawić zaproszenia i wyjść.
Poza tym, jest to też okazja, żeby przedstawić narzeczonego/narzeczoną. uśmiech Ja wolałabym znac rodzinę mojego Lubego, gdy przebędą na nasz ślub, żeby po prostu wiedzieć z kim rozmawiam uśmiech
Mi zwyczajnie zalezy na utrzymywaniu kontaktów z kuzynostwem, ciociami i wujkami. Bo moja rodzina jest dla mnie ważna



Ja nie mowie zeby nie usiasc i nie porozmawiac. To naturalne ze poswieca sie chwile na rozmowe a nie tylko wrecza ozdobny papier i w nogi. Ale to slowko "wypytywac" zabrzmialo tak jakby poza informacjami o organizacji slubu chciano wiedziec o ostatnim okresie panny mlodej, ile ziemniakow zakupiono na zime, rozmiarach lazienki i tego typu. Skojarzylo mi sie ze zwyklym wscibstwem a nie kulturalna rozmow na poziomie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group