Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nagość, moda i nasza kultura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy no i dobrze Liziii głowa do góry i w drogę wesoły
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Oby nie, bo żeby poleżeć na plaży będę musiała się wybrać do Arabii Saudyjskiej Rolling Eyes


Rolling Eyes
nie wiem co napisac.

Liziii, go girl!! lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
Lata 80-te to chowanie sie po domach i zatrzymywanie wszelkiej prywaty w czterech scianach. I jakby nie bylo, minelo juz 20 lat a niewiele sie zmienilo. Mam nadzieje, ze to nasze pokolenie cos zmieni i jako babcia, bede mogla bez skrepowania isc na plaze w dwuczesciowym kostiumie kapielowym (zadbam o swoja fugure, a jak Wink ) nie widzac juz tych zbulwersowanych min na twarzach innych turystow. W koncu starsze cialo tez sie chce opalic, prawda? A taka babcia solaryjna to gorszy widok, chocby nie wiem jak zadbana uśmiech


Zdarzyło mi się kilka razy w życiu być poza granicami kraju i to co mnie dziwiło, to właśnie zamknięcie w swoim domu , na "swoim podwórku". Nie zauważyłam jakiegoś wielkiego otwarcia na ludzi. I tego typu zachowania przenoszą sie teraz do Polski, bo MY - młodzi nie mamy na nic czasu. Koncentrujemy sie na własnych sprawach. Jeśli bedziesz mogła - zapytaj swoich rodziców, jak oni sie bawili, jakie wypady robili. Nasze pokolenie juz tego nie potrafi.
A co do opalania się pań w wieku róznym, to powiem tylko tyle. Uwielbiam nasz Bałtyk. I panie, które tam spotykam wcale źle nie wyglądają - zadbane, uśmiechnięte, opalone... Duuuużo gorzej prezentuja sie przy nich panowie, z okazałymi piwnymi brzuchami, zazwyczaj skacowani... I do tego mikrunie slipki ! Fuj! Kobietki wyglądaja przy nich naprawdę rewelacyjnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="ewqa04"]Jeśli bedziesz mogła - zapytaj swoich rodziców, jak oni sie bawili, jakie wypady robili. Nasze pokolenie juz tego nie potrafi./quote]

oj nie musze pytac, bo wiem. Nawet bylam juz z nimi na takich wypadach, czy to jeszcze w brzuchu czy juz jako maly brzdac uśmiech i chyba mam to po nich we krwi, bo mnie nosi caly czas gdzies... i tak ciagne mojego Polowka tu i tam, bo usiedziec nie potrafie uśmiech

ale masz racje. jestesmy tak zagonieni teraz, ze slabo mi sie robi jak slysze naszego kumpla. Na pytanie jak minal wam weekend, slyszymy tylko "A bo wiecie..." i wymienia litanie, jak mu zle. A przeciez nie on jeden ma stresujaca prace i mnostwa w niej obowiazkow. Ale czasem jednak trzeba sie wyrwac, by nie dac sie zwariowac do konca, prawda? uśmiech

a co do facetow na plazy... oj taaaaak ewqa, przyznaje Ci racje Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Juliette"]
Cytat:


Oby nie, bo żeby poleżeć na plaży będę musiała się wybrać do Arabii Saudyjskiej Rolling Eyes

I chyba tą Polskę trochę demonizujecie. Wielokrotnie widziałam starsze panie na naszych plażach i nigdy nie zauważyłam, żeby spotykały je jakieś nieprzyjemności, że się pokazały Rolling Eyes


W Arabii Saudyjskiej nie pozwolono by ci sie rozebrac na plazy i na twoje tam wejscie patrzono by raczej krzywo. Bo wedlug ich kultury kobieta zajmuje sie domem w domu a nie na plazy.
Poza tym lekko sie nie zrozumialysmy. Nawiazalam do Hiszpanii bo tam wiekszosc spoleczenstwa angielskiego sie wybiera w poszukiwaniu slonca i morza. Angielskie plaze zapewniaja morze, niekoniecznie slonce. Rownie dobrze moglam wspomniec Majorke czy Krete badz Cypr.
A tak na marg czy te starsze panie na polskich plazach maja tatuaze? Lub piercingi? Ile z waszych tesciowych ma? Bo moja ma na krzyzu i bez skrepowania go pokazuje mimo ze juz dawno minal czas kiedy jej cialo mialo doskonalosc 20 latki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
Juliette napisał:
Oby nie, bo żeby poleżeć na plaży będę musiała się wybrać do Arabii Saudyjskiej Rolling Eyes


Rolling Eyes
nie wiem co napisac.

Skoro tak dużo mówisz o tolerancji to wypadałoby również tolerować inne podejście niż Twoje własne...
Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
metka napisał:
Juliette napisał:
Oby nie, bo żeby poleżeć na plaży będę musiała się wybrać do Arabii Saudyjskiej Rolling Eyes


Rolling Eyes
nie wiem co napisac.

Skoro tak dużo mówisz o tolerancji to wypadałoby również tolerować inne podejście niż Twoje własne...
Rolling Eyes


zatem chyba nie zauwazylas, ze ja prowadze tu rozmowe/dyskusje... i zgadzac sie nie musze ale tolerowac toleruje.

a co do Arabii... tam kobieta nie moze wyjsc z domu bez mezczyzny obok, a co dopiero isc na plaze. Nie mowiac o obowiazujacej burce (mam nadzieje, ze nie poknocilam tej nazwy), ktora musi miec na sobie. Zatem zakrywa kazdy skrawek jej ciala.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pokrecilas nazwy Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stereotyp. Akurat kulturą arabską bardzo się interesuje. Arabowie wiedzą że istnieją turystki i nie-muzułmanki Wink Widok kobiety w bikini na plaży nie jest niczym niecodziennym (oczywiście poza ramadanem).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zalezy, z jakiej rodziny taki facet pochodzi uśmiech ale nawet wtedy latwo nie jest.

mam kumpele, ktora jest w zwiazku z Arabem, wiec mam wiedze na ten temat z pierwszej reki uśmiech owszem, gdy sa w Londynie, moja kumpela ubiera sie jak kazda z nas (potocznie mowiac, normalnie Wink ). Ale gdy jada do niego do domu, nie ma mowy, by ubrac sie w luzne ciuchy. Burka musi byc, a wyjsc z domu bez niego nie moze.
I nie ma tu znaczenia, czy jest turystka, czy nie. Na lotnisku nie ma wspolnej kawiarni. Jest oddzielna czesc dla kobiet, oddzielna dla mezczyzn. I chyba tylko tam moze jeszcze pozwolic sobie na swoj wlasny stroj.

Ale moze masz racje, skoro interesujesz sie ta kultura. Zatem szerokich lotow do Arabii uśmiech

Ja osobiscie bylam w szoku, gdy dowiedzialam sie, ze niektorzy Arabowie poczuli potrzebe wyjechania z Londynu, bo nie mogli zniesc widoku kobiet w spodniczkach, z dekoltem, w sandalach... dla nich taki widok to za duzo, bo nie byli do niego przyzwyczajeni. Zatem czy ja wiem, czy takie turystki to bezpieczny element dla nich? Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group