Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak podziękować rodzicom gdy jedno nie zyje? Pomocy!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agula85
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 113

PostWysłany: Pon 27 Sie 2012, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo ze od smierci mojej mamy minęło 9 lat wiem że nie dałabym rady zatańczyc i się nie popłakać przy podziękowaniu dla rodziców przy piosence "cudownych rodziców mam". Postanowiliśmy ze podziękowania będą (krótkie), ale przy innej piosence bo wtedy może wytrzymam.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nataloona
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 46

PostWysłany: Czw 13 Wrz 2012, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też jest taka sytuacja. Tata mojego przyszłego męża zmarł jak ten miał 5 lat. Jego mama nie związała się z nikim i nie ma zamiaru tego robić. Wiem, że rodzina nie miałaby nic przeciwko piosence i podziękowaniu dla rodziców ale nie wiem jeszcze jak zareaguje narzeczony. Po zaręczynach w pewnym momencie nie wytrzymał i łzy poleciały, powiedział, że tęskni za ojcem i szkoda, że go tutaj nie i jakby żył to on byłby lepszym człowiekiem.
Dlatego właśnie boję się jego rekacji na ślubie. No ale jeszcze o tym nie rozmawialiśmy więc zobaczymy co zadecyduje.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Wto 29 Sty 2013, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja też mam problem tylko to jest całkiem inna sytuacja bo moi rodzice są po rozwodzie już 10 lat,z ojcem nie mam w ogóle kontatu oprócz sądu i nawet nie mam zamiaru go zapraszać,a chrzestny jak widzi mnie na ulicy to albo udaje że mnie nie zna albo przechodzi na drugą stronę i tak jak was czytam teraz to się zastanawiam jak to rozegrać...muszę porozmawiać o tym z P i się zastanowić,nie chcę żeby mojej mamie było przykro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Sty 2013, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agula85 napisał:
Mimo ze od smierci mojej mamy minęło 9 lat wiem że nie dałabym rady zatańczyc i się nie popłakać przy podziękowaniu dla rodziców przy piosence "cudownych rodziców mam". Postanowiliśmy ze podziękowania będą (krótkie), ale przy innej piosence bo wtedy może wytrzymam.
Gdybyś dała radę zwrócić się do mamy.. jakby była tam z Wami i powiedziała jej, że jest najcudowniejszą mamą, podziękowała jej za wszystko co dla Ciebie zrobiła i że zawsze będzie w Twoim sercu..
Przytulisz się do Taty i męża ..i wszystko będzie dobrze, a ..mama będzie szczęśliwa, Ty też poczujesz się znacznie lepiej.

PatrycjaS19915 napisał:
No ja też mam problem tylko to jest całkiem inna sytuacja bo moi rodzice są po rozwodzie już 10 lat,z ojcem nie mam w ogóle kontatu ........muszę porozmawiać o tym z P i się zastanowić,nie chcę żeby mojej mamie było przykro
Warto przy podziękowaniach dla mamy wspomnieć, że wspaniale i odpowiedzialnie spełniła rolę obojga rodziców i że nigdy tego nie zapomnisz..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Sro 30 Sty 2013, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto przy podziękowaniach dla mamy wspomnieć, że wspaniale i odpowiedzialnie spełniła rolę obojga rodziców i że nigdy tego nie zapomnisz..[/quote]

Dobry pomysł w sumie to było by najbardziej na miejscu w takiej sytuacji. Dzięki uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas była właśnie taka sytuacja bo mój tata nie żyje i mama wcześniej poprosiła, żeby podziękowań oficjalnych nie było (podczas wesel zawsze płacze w tym momencie i nie chciała sobie dokładać wzruszeń na moim weselu). Rozwiązaliśmy sprawę tak, że dzień przed ślubem wręczyliśmy jej w domu duży bukiet kwiatów i podziękowaliśmy prywatnie, a na weselu po pierwszym tańcu tylko wznieśliśmy toast za rodziców. Teściowie, ponieważ nie widzieliśmy ich tuż przed weselem, dostali kwiaty zaraz po.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SlubNaCyprze_net
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 21

PostWysłany: Czw 14 Mar 2013, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od sytuacji, gdy rodzic niedawno zmarł, to faktycznie oszczędziłabym podziękowań. U znajomej było tak, że podczas ich zaślubin ksiądz modlił się również za zmarłego Tatę. Podziękowania były podczas błogosławieństwa. I to też jest moim zdaniem ciekawe rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kometa
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 33

PostWysłany: Pią 31 Maj 2013, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój tato nie żyje od trzech lat, więc doskonale wiem jak trudno jest rozwiązać sprawę podziękowań dla rodziców. Miałam w tym temacie długą rozmowę z mamą i stwierdziłyśmy, że podziękowania jednak będą i to uroczyste - przez szacunek dla rodziców mojego narzeczonego, no i mojego taty, bo w końcu mnie wychowywał. A podczas piosenki będziemy tańczyć wszyscy w kółeczku, żeby mama nie była bez pary. Co do łez, to i tak pewnie się poleją uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sikaczu
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 42

PostWysłany: Czw 20 Cze 2013, 12:20    Temat postu: odwagi! Odpowiedz z cytatem

A co to wstyd że uronisz łze w takim momencie? Jak dla mnie to jak najbardziej ludzka reakcja mysle ze tak samo bym sie wzruszyl. Nie masz czego sie obawiac, podziekuj zyjącemu rodzicowi, zmarłemu także. Najgorszym wyjsciem jak dla mnie byłoby zaniechanie tego zupełne. tego akurat bym sie wstydzil.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kokardka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 17

PostWysłany: Czw 4 Lip 2013, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też mieliśmy taką sytuację, że tata męża zmarł jak ten był jeszcze mała, a jego mama nie związała się z nikim. Mieliśmy fakt faktem piosenkę (mój tata żyje), ale na statuetkach z grawerem CrystalCity zrobiliśmy tak, że na tej co miała iść do moich rodziców było napisane "Dziękujemy wam" za trud wychowania ... itd., a na statuetce mamy męża było napisane "Dziękujemy Ci mamo ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group