Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak podziękować rodzicom gdy jedno nie zyje? Pomocy!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 11 Cze 2012, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, mama oczywiście o wszystkim wie, wszystko już z nią przedyskutowałam i o ile w wielu kwestiach się nie zgadzamy, tak w tej jak najbardziej uśmiech Natomiast jesteśmy chyba najmniej obiektywne w tym przypadku, dlatego jestem ciekawa Waszego zdania na ten temat uśmiech

Co do technicznych możliwości, już rozmawialiśmy z menagerem restauracji i jak najbardziej się zgodził na lampiony, powiedział, że niedawno na weselu też to mieli i całkiem fajnie to wyszło uśmiech
Niestety, na bańki się już nie zgodził ;p

zmiany, zamiany, zmiany. Very Happy


Ostatnio zmieniony przez lauraire dnia Pon 18 Lis 2013, 9:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam dziewczyny co tu piszecie i myślę... niedługo będzie druga rocznica śmierci mojej mamy. Jakiś czas temu mówiłam tacie że na weselu jest coś takiego jak podziękowanie dla rodziców. Tato się wystraszył i powiedział ze on czegoś takiego nie chce że jak to bez mamy... mimo ze minęło już trochę czasu tata jeszcze się nie pogodził z tym ze mamy nie ma i choć mama jeszcze przed śmiercią mówiła mu że chce żeby kogoś miał kiedy jej już zabraknie tato nawet nie chce o tym słyszeć. Mówi że przyrzekał miłość do śmierci i do swojej śmierci będzie ją kochał z nikim innym się nie zwiąże. Nigdy sobie nie wyobrażałam że moje mamy mogłoby nie być na moim ślubie i też się zastanawiam czy dam radę przetrwać podziękowania dla rodziców. Już jest ciężko bo wiem że mama nie pojedzie ze mną po suknie ślubną ani nie pomoże w układaniu menu weselnego...

W tej sytuacji chyba najlepiej jest tego podziękowania nie robić... Nie wiem tylko czy informować o tym obojga rodziców czy też nie. Myślałam żeby porozmawiać o tym z rodzicami na zmówinach ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Moglibyśmy po weselu już na osobności podziękować rodzicom tak bez świadków i wręczyć wtedy jakiś upominek np. album ze zdjęciami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że jeśli Ci ciężko to darujcie sobie publiczne podziękowanie. Jeśli powiesz o tym rodzicom połówka powinni zrozumieć,że wolicie zrobić podziękowanie w gronie Waszym i rodziców uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że twój narzeczony powinien powiedzieć swoim rodzicom że oficjalnych podziękowań w czasie wesela nie będzie i wyjaśnić dlaczego, jak są normalni to zrozumieją, a jak są nienormalni to nie ma im za co dziękować Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miki005 napisał:
Myślę że twój narzeczony powinien powiedzieć swoim rodzicom że oficjalnych podziękowań w czasie wesela nie będzie i wyjaśnić dlaczego, jak są normalni to zrozumieją, a jak są nienormalni to nie ma im za co dziękować Very Happy


Dzięki. To mnie naprawdę podniosło na duchu i nawet się uśmiechnęłam Very Happy Nie wpadłam na pomysł żeby tak to rozegrać uśmiech a czy resztę gości też poinformowąć że nie będzie podziękowań dla rodziców? tak żeby nie byli zdziwieni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że szerszemu gronu nie ma się co tłumaczyć, poza tym jak to zrobić, wszystkich z osobna o tym informować? szkoda czasu i zachodu. goście z twojej strony na pewno się domyślą dlaczego nie ma podziękowań i nie będą zdziwieni przecież wiedzą jaka jest sytuacja, a goście ze strony młodego zapewne dowiedzą się od teściów więć ty nie zawracaj sobie tym głowy bo zapewne masz wiele innych spraw do załatwienia przed weselem. Nie znam dokładnie twojej sytuacji ale myślę że po weselu możecie zawieść kwiaty teściowej i flachę teściowi ( chyba gdzieś przeczytałam że lubi ) i powiedzieć że oficjalnych nie było ale wy dziękujecie itd ble ble, na pewno będzie im miło, tak samo dla twojego taty, Ja chyba tak bym to rozegrała. Nie masz mamy, warto z teściową spróbować ułożyć dobre relacje, powiem brutalnie ale teściowa może się jeszcze przydać Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miki005 napisał:
teściowa może się jeszcze przydać Very Happy


mój tato mówi to samo Very HappyVery HappyVery Happy wielkie dzięki za podpowiedzi bardzo mi one pomogły :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, ja już mężatką jestem 9 lat to już mnie trochę życie nauczyło Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 26 Cze 2012, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miki005, bardzo dobrze pisze, zgadzam się ze wszystkim uśmiech I pamiętaj, nikomu z niczego nie musisz się tłumaczyć uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie musi być oficjalnych podziękowań przy wszystkich gościach, szczególnie w takiej sytuacji, dwa lata to dosyć krótki okres. Ja chyba na Twoim miejscu nie wytrzymałabym, sama mam z tym problem, a minęło już o wiele więcej czasu ( 15 lat ).
Myślę, że tak jak napisała miki005 jeśli rodzina Młodego jest normalna i nie są egoistami żądnymi ciągłej atencji, to zrozumieją uśmiech

Pamiętam jak na weselu znajomej podziękowania zepsuły cały klimat, było świeżo po śmierci Ojca Pana Młodego, Niestety Pani Młoda i jej mamusia to rozpuszczone damulki, dla których liczy się tylko ich zadowolenie, więc na środek wyszła Para Młoda, rodzice Młodej, mama i starsza schorowana babcia młodego, zatańczyli w kółeczku cudownych rodziców mam i nowożeńcy rozdali portrety; dla rodziców Pani Młodej: na obrazie byli Młodzi i rodzice, a dla Mamy Młodego: Młodzi i sama mama Młodego. Oczywiście nie obyło się bez łez i to wielu gości ze strony Młodego , wszyscy znali sytuacje, było to tak niesmaczne i niepotrzebne, no ale Pani Młoda zadowolona bo zrobiła kolejny show. Jak przypominam sobie tą sytuację, mimo że minęły już 3 lata to ogarnia mnie jakaś taka złość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group