Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termin zaklepany, godzina zapisana Wink
Jesteśmy pierwszą parą (może więcej nawet nie będzie, bo w naszym kościele jeśli są dwa wesela jednego dnia to już jest coś) więc mogliśmy sobie wybrac godzinę. Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ssss

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 10:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 19 Lut 2011, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, ze co parafia to inne obyczaje. W mojej rezerwować termin można z duzym wyprzedzeniem. My byliśmy miesiąc temu, żeby zaklepać czerwiec/lipiec 2012. No i na stronie czerwca było już ok 8 slubów Shocked Zajęliśmy 30 czerwca, ale kilka dni później okazało się, że musimy przesunąć na tydzień później ze względu na zespół i salę. Załatwiałam to telefonicznie, na moje nieszczęście rozmawiałam z tym samym księdzem, który nas przyjmował kilka dni wcześniej i trochę mi się oberwało język O nieodpowiedzialności i lekkomyślności mi mówił, więc nie chciałam zdradzić, że chodzi o zespół bo by mi wyskoczył, że zespół ważniejszy od sakramentu język Więc wymyśliłam na poczekaniu neutralny powód i przesunął nas o tydzień. Tylko ciągle jakiś lęk czuję i niepewność czy oby na pewno wszystko dobrze zapisał (jednak jak się widzi na żywo to inaczej). No ale chyba będzie ok.

Mamy ślub o 17.00, jest to ostatni w naszej parafii (później nie udzielają - jakaś dziwna polityka, ale nie wnikam), więc przynajmniej o tyle dobrze, że żadna para nie będzie nam się tłoczyć w przedsionku i przed kościołem, będziemy tylko my i nasi goście uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pon 21 Lut 2011, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To faktycznie mnie wystraszyłyście....:/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nataly
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 36

PostWysłany: Pon 23 Maj 2011, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My pojechaliśmy w weekend ustalic godzinę i termin na kwiecień 2012, ale jeszcze za wcześnie i mamy dowiadywac sie w czerwcu. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej parafii terminy na następny rok można rezerwować od sierpnia, dzięki Bogu, że w mojej diecezji można robić taki bezterminowy kurs przedmałżeński, więc już mam go zrobionego od liceum, teraz tylko spotkania w poradni.

mam też nadzieję, że ze względu na naszą długotrwałą i bliską zażyłość z parafią i księżmi, nie będziemy mieli problemu z datą... najwyżej ślub będzie jakoś wcześniej, np. o 13.00

Mi wymarzyła się data pierwszej soboty po Bożym Ciele, bo wtedy odchodzą koszty kwiatów, bo w niedzielę przed Bożym Ciałem u na jest Komunia, więc dzieci fundują nam dekoracje, a poza tym jeszcze te wszystkie bukiety z ołtarzy z Bożego Ciała też są przynoszone do kościoła... zawsze jest trochę eklektycznie, ale jak kolorowo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moja parafia jest jakaś dziwna, bo ksiądz kazał nam przyjść dopiero w listopadzie. Ale i tak pójdziemy we wrześniu. Nie chcę mieć później mieć ślubu o jakiejś wczesnej porze albo późnej, albo co gorsza cały termin będzie zajęty.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma w tym nic dziwnego Wink Po prostu w listopadzie zaczyna się nowy rok liturgiczny, jest nowy kalendarz i dopiero wtedy można planować konkretne uroczystości. W wielu parafiach panuje taki zwyczaj.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wolałabym wcześniej mieć pewny termin i godzinę, a tak będę żyć w niepewności jeszcze kilka miesięcy smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale skoro wszyscy są odsyłani na listopad, to powinniście zdążyć Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group