Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borkiet2
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 9:37    Temat postu: Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej? Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam dylemat, chcielibyśmy się pobrać i iść już zaklepać termin do księdza na przyszły rok. Tylko nasuwa się mi pytanie: Od którego miesiąca ksiądz robi wpisy do księgi na przyszły rok kalendarzowy? Doszły mnie słuchy, że ksiądz dostaje jakąś specjalną księgę w której robi zapisy terminów ślubu na przyszły rok i wcześniej (póki jej nie ma) nie robi zapisów. To prawda? A jeśli tak to od którego miesiąca można pójść żeby zaklepać najlepszy termin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma na to konkretnej reguły - wszystko zależy od księdza i danej parafii. W jednym przypadku będzie tak, że będzie można zapisać się z ponad rocznym wyprzedzeniem, w innej będzie to konkretna data, po której będą przyjmowane zapisy. Ja zapisywałam nas w kwietniu (tydzień temu) na 2 lipca przyszłego roku, bez problemu i nie byliśmy pierwsi (była już jakaś para na sierpień 2011). Jeśli planujecie ślub na jakiś bardziej popularny dzień (na przykład w sierpniu) to myślę, że śmiało można iść do księdza i poprosić go o ten wcześniejszy wpis.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justii
maniak
maniak


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1117

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Justii dnia Czw 19 Maj 2011, 19:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszłam wyposażona w oba dowody osobiste, pięć dych i firmowy uśmiech numer pięć. Wystarczył uśmiech uśmiech Ksiądz zapisał nasze nazwiska w zeszycie, mój numer telefonu i już. Żadnych dodatkowych informacji - z tym wszystkim mamy się zgłosić 3 miesiące przed ślubem. Pieniążków nie chciał, powiedział, że rozliczymy się później. I tyle uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśmy czekali aż będzie księga intencji. i na sierpień 2010 zapisywaliśmy się w listopadzie 2009.

Ojciec proboszcz przywitał nas dowcipnie. teraz nie pamiętam co dokładnie powiedział natomiast pamiętam co powiedział asystującym mu drugi: (...) do czego to doszło... (...).

Ojcowie z naszej parafii znają nas dobrze dzięki zaangażowaniu w życie parafii.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madzia06
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 7

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my byliśmy u księdza w lutym tego roku i było już dość sporo par zapisanych... a w innej parafii koło mnie ksiądz zapisuje dopiero 3 miesiące przed planowaną datą... także to wszystko zależy od parafii, w której będziecie brać ślub. Ja proponuję iść już, jeśli będziecie sobie przyrzekać w miesiącach wakacyjnych... uśmiech Powodzenia!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania123
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 666

PostWysłany: Sob 24 Kwi 2010, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madzia06 napisał:
A my byliśmy u księdza w lutym tego roku i było już dość sporo par zapisanych... a w innej parafii koło mnie ksiądz zapisuje dopiero 3 miesiące przed planowaną datą... także to wszystko zależy od parafii, w której będziecie brać ślub. Ja proponuję iść już, jeśli będziecie sobie przyrzekać w miesiącach wakacyjnych... uśmiech Powodzenia!



my zapisalismy się w sierpniu 2009 i juz jedna para była zapisana.nowy kalendarz liturgiczny wchodzi od pażdziernika lub listopada(nie pamiętam dokladnie),ale u nas ksiądz zapisał nas z tyłu starego kalendarza i po prostu przepisał wszystko do nowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Pon 3 Maj 2010, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam chyba 4 miesiące przed (mieszkam na wsi więc nie ma potrzeby rezerwować rok wcześniej). Najlepiej to tak 4-5 miesięcy przed
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pon 3 Maj 2010, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja naszą datę w kościele zarezerwowałam w tamtym roku na początku czerwca...czyli ponad rok wcześniej.. a i tak nie było już miejsca na 16 i mamy o 15
nic nie płaciliśmy, podałam tylko nazwiska,miejscowości zamieszkania i telefon
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon 3 Maj 2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w parafii rezerwacja mszy na takie uroczystości jak ślub czy okrąglejsze rocznice na rok 2011 można już teraz rezerwować. są one na kartkach i przypięte do intencji z tego roku. w okolicach października-listopada gdy jest nowy kalendarz to w pierwszej kolejności są wpisywane te intencje z kartek.

mając dostęp do intencji czekaliśmy z zamówieniem mszy aż jakaś para się wpisze język a teraz (na połowę kwietnia) już 8 ślubów na 2011r. jest
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group