Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 31 Paź 2010, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, sporo dziewczyn na forum powiedziało, że nie chciałoby drugi raz ślubu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Sro 3 Lis 2010, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas wszystko OK - chodzi przede wszystkim o moje obiekcje związane z samym Kościołem Katolickim w Polsce. Jestem wierząca, ale to, co wyprawia Kościół jako instytucja, przeraża mnie i odrzuca...
Ale nic, staram się nie przejmować tym.
Grunt, że sprawa księdza jest załatwiona. Za 4 tygodnie nauki, potem trzeba będzie poradnię załatwić, a z tym może być najciężej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bunia_99
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 181

PostWysłany: Pon 8 Lis 2010, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam się też udało załatwić to co chcieliśmy uśmiech w końcu uśmiech byliśmy w księdza w parafii w której chcemy wziąć ślub i wpisał nas na nasz termin uśmiech godzinę też mogliśmy wybrać tą którą chcieliśmy uśmiech I powiedział, że możemy wszystkie formalności załatwić u niego w kościele, musimy tylko wziąć z jednej z parafii (mojej albo mojego P.) "Pozwolenie na przeprowadzenie rozmów duszpastersko- kanonicznych poza uprawnioną parafią". Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu... (pewnie wszytko się da, pytanie tylko za ile oczko )
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 8 Lis 2010, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama za takie pozwolenie w mojej parafii dała 20 zł Wink Dodam, że uważa tych księży za pazernych, a problemów nie robili.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bunia_99
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 181

PostWysłany: Pon 8 Lis 2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to całkiem względnie Shocked Myślałam, że mniej niż 50 zl to nie wyciągać bo wyśmieją oczko Dobrze wiedzieć oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy ślub tydzień po świętach Wielkiej Nocy (30.04.2011) i dlatego mam trochę obawy czy ksiądz nie będzie miał żadnych obiekcji co do daty (wiem że to juz jest po poście, ale jakis taki irracjonalny lęk we mnie siedzi). Po rozmowie z babcią (usłyszałam że jestem "głupia" po co tak wcześnie ide do księdza i że mam sie o nic nie martwić) idziemy do mojego księdza załatwiać ceremonie (kościół ewangelicki) w styczniu i potem do księdza katolickiego Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kathleen
maniak
maniak


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 1216

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, na pewno nie będzie miał obiekcji. Przecież to jest świetny termin i jeszcze w takim radosnym okresie oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nomika to bardzo dobry termin i wiele par bierze ślub w tym czasie uśmiech Na pewno wszystko będzie w porządku, rozejrzyj się po forum, ile jest dziewczyn z tą datą uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bunia_99 napisał:
Nam się też udało załatwić to co chcieliśmy uśmiech w końcu uśmiech byliśmy w księdza w parafii w której chcemy wziąć ślub i wpisał nas na nasz termin uśmiech godzinę też mogliśmy wybrać tą którą chcieliśmy uśmiech I powiedział, że możemy wszystkie formalności załatwić u niego w kościele, musimy tylko wziąć z jednej z parafii (mojej albo mojego P.) "Pozwolenie na przeprowadzenie rozmów duszpastersko- kanonicznych poza uprawnioną parafią". Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu... (pewnie wszytko się da, pytanie tylko za ile oczko )

no to miałaś wyjątkowe szczęście ,albo ja miałam wyjątkowego pecha.U mnie na początku też miało być tak ,że dostane pewnego rodzaju zaświadczenie z mojej macierzystej parafii , a potem wszystko w kancelarii kościoła w którym chcemy się pobrać ...no i klops ,w parafii ślubu powiedzieli ,że wszystkie papiery mam poskładać w parafii do której należę i że to idzie do biskupa z prośba o pozwolenie -licencje Shocked Shocked Shocked no i jestem w piątek umówiona na dalsze załatwiane dokumentacji ,bo już nam zwrócili z parafii narzeczonego zapowiedzi.
Koszmar ,jak by ludzie wiedzieli jak to u nas wygląda to niektórzy na starcie by woleli iść do "Pani z Orzełkiem"- dobrze ,ze takie coś to się załatwia raz w życiu lol
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgho, licencja a pozwolenie to dwie zupełnie inne sprawy. Licencja zakłada, że całą papierkologię załatwiasz w swojej parafii, a tylko ślub odbywa się w innej. Natomiast pozwolenie jest wystawiane od ręki od swojego proboszcza i zanosisz to do kościoła "ślubnego" i już w tym drugim kościele wszystkie sprawy załatwiasz. My wybraliśmy tą drugą opcję, bo jest mniej problematyczna. Wszystko załatwiliśmy bardzo sprawnie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group