Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naszej historii ciąg dalszy.

Byliśmy u proboszcza naszej parafii. Świetny ksiądz i oby takich jak najwięcej. Kiwnął tylko głową ze zrozumieniem na naszą sytuację i nie robi nam żadnych problemów.
Ale to jeszcze nie znaczy, że wszystko jest dobrze, bo sprawa jest nadal w toku.
Bo tak: on owszem, wypisze nam delegację, żebyśmy mogli wziąć ślub poza parafią. Ale zrobi to dopiero, kiedy będzie miał wszystkie nasze dokumenty. A dokumenty gromadzi się trzy miesiące przed ślubem. Czyli dostalibyśmy ten papierek dopiero w marcu. No i w tym momencie loteria: czy w marcu uda nam się zarezerwować termin czerwcowy? Skoro normalnie w parafii, gdzie bierzemy ślub, ludzie zapisują się na wiele miesięcy do przodu?

Jest jeszcze opcja, żeby dał innego rodzaju dokument - taki, że wszystko załatwialbyśmy tam, gdzie bierzemy ślub. Problem w tym, że a) ksiądz, który tam z nami rozmawiał, byl temu bardzo przeciwny, b) mamy spory problem z dojazdami tam do kancelarii, a tu kościół jest naprzeciwko bloku.

No nic, napisałam właśnie maila do księdza, z którym ustalałam na początku termin itd. Może on coś poradzi.

Trzymajcie kciuki. I prośba do osób, które brałyślub poza parafią obojga młodych - czy to zawsze tak wygląda? Jak się to u was załatwiało?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu dziewczyny pisały o formalnościach, może coś doczytasz:

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5059

A tak zupełnie na marginesie, żeby nie szarpać się tak z tym wszystkim nie lepiej wziąć ślub w tym kościele "pod nosem" i nie stresować się, że tam zabraknie terminu? Skoro i ksiądz tu w porządku, przecież to tylko kościół... Wiem, że te bardziej "modne" są czasem tak oblegane, że zamiast pięknej ceremonii bywa się jednym z wielu do "odklepania". Przykre, ale prawdziwe niestety. Rozumiem, że masz to wymarzone miejsce, ale skoro brak czasu i ogólnie schody, może jednak warto przemyśleć to jeszcze?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

penelope napisał:
I prośba do osób, które brałyślub poza parafią obojga młodych - czy to zawsze tak wygląda? Jak się to u was załatwiało?

U nas nie było problemu. Ksiądz z parafii, w której był ślub po prostu zapisał nas na datę, którą wybraliśmy, a pozwolenie na ślub w innej parafii dostarczyliśmy dopiero 2 miesiące przed ślubem z innymi dokumentami. I wszystkie formalności załatwialiśmy w tym "ślubnym" kościele.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama, jeśli zupełnie nie będzie innego wyjścia, to moze tak zrobimy, ale traktuję to jako ostatecznść.
Rzecz w tym, że o tamtym kościele marzyłam od dzieciństwa. I nie chcę łatwo odpuszczać. Jeśli nie da się inaczej, zrobimy to w naszej parafii, ale tak szybko nie zrezygnuję.

A, i dziękuję za tamten link - poczytałam, w sumie wynika z tego, że najsłabszym ogniwem jest ten ksiądz, który nas nie chciał zapisać. No nic, czekam na odpowiedź od księdza z Ulubionego Kościoła.
_________________


Ostatnio zmieniony przez penelope dnia Wto 12 Paź 2010, 9:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uhm, trzymamy kciuki. Zdradzisz się co to za ulubiony kościół?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
penelope napisał:
I prośba do osób, które brałyślub poza parafią obojga młodych - czy to zawsze tak wygląda? Jak się to u was załatwiało?

U nas nie było problemu. Ksiądz z parafii, w której był ślub po prostu zapisał nas na datę, którą wybraliśmy, a pozwolenie na ślub w innej parafii dostarczyliśmy dopiero 2 miesiące przed ślubem z innymi dokumentami. I wszystkie formalności załatwialiśmy w tym "ślubnym" kościele.

U nas dokładnie to samo.
Datę mamy od dawna zaklepaną w kościele, w którym będziemy brać ślub.
Formalności dopełnimy przed samym ślubem - Jeszcze nie wymyśliliśmy do kogo idziemy podpisać protokół i uzyskać zgodę na ślub w innej parafii - do mojego proboszcza, czy do proboszcza W. (?)
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Pią 29 Paź 2010, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ufff...
Dziś zadzwonił do mnie ksiądz z Ulubionego Kościoła i powiedział, żebym się nie martwiła, bo termin mam zaklepany i już Very Happy Mamy załatwiać papiery us siebie i przyjść z gotowymi.
Ulżyło.

(trochę, bo z drugiej strony mam coraz większe wątpliwości, czy w ogóle powinnam brać ślub kościelny, ale to już inna sprawa...)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 29 Paź 2010, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a skąd takie przemyślenia?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 29 Paź 2010, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

penelope. fajnie,że już z górki.

a skąd takie przemyślenia?? mam nadzieję,że ok u Was
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 29 Paź 2010, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że koszty i może po prostu brak potrzeby przechodzenia jeszcze raz przez to wszystko Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group