Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kwota na prezent - pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anduina napisał:
borusia napisał:
Ja też dałabym ładny prezent, potem będzie miła pamiątka i wiadomo, że od Was. Ja ostatnio widziałam w Starym Browcu piękny serwis, normalnie się zakochałam, kosztował 700 zł. I uważam, że to super prezent, bo od razu na widok talerzy przychodzą na myśl osoby od których się go dostało oczko


My właśnie od chrzestnej mojego męża dostaliśy serwis na 12 osób, obiadowy i deserowy. Chrzestna już nam przy zapraszaniu powiedziała, że dostaniemy serwis, bo ona nigdy nie miała, a zawsze chciała mieć.
I muszę jej przyznać, że dobrze wybrała, bo sama pewnie nigdy bym się niezdecydowała, zeby coś takiego kupić. A są chwile kiedy się bardzo przydaje.

Ale jeśli chodzi o kwotę jaka chrzestna powinna przeznaczyć na prezent, to ja bym się nie przejmowała. Pomyśl ile możesz dać i tyle. Myślę, że nikt nie bedzie wymagał, żeby chrzestna się zapożyczała na wesele:)



Ja mam nadzieję,że nikomu nie przyjdzie do głowy sprezentowanie nam takiego serwisu- mamy tak mało miesjca, że wszystkie szklanki i talerze na stałe stoją na suszarce, bo nigdzie by się nie zmieściły. Zupełnie nie mamy gdzie postawić czegokolwiek.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bym się zapłakała Evil or Very Mad raz, że nienawidzę jak ktoś robi mi prezenty a dwa to, że za te 700 zł to ja bym mogła kupić 10 takich kompletów. Albo komplet i masę innych rzeczy...Burżuazją nie jestem i znajomi piją kawę czy herbatę w normalnych filiżankach, a tak w ogóle to i tak większość woli pić z kubków. Zresztą jak by mi się to stłukło to aż boję się pomyśleć
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się zachować w przypadku, kiedy wy kogoś prosiliście na ślub i wesele, ten ktoś nie uprzedził że go nie będzie i nie przyszedł.
A teraz ma swój ślub i wesele i Was zaprasza.....?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to samo ? jak mam zły dzień i chcę być złośliwa Twisted Evil
a tak poważnie to poszłabym i pokazała, że w porównaniu do nich potrafię się zachować przyzwoicie i nie dałabym powodów do głupiego gadania innym ( żeby nikt nie mógł mi zarzucić, że zrobiłam na złość)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Jak się zachować w przypadku, kiedy wy kogoś prosiliście na ślub i wesele, ten ktoś nie uprzedził że go nie będzie i nie przyszedł.
A teraz ma swój ślub i wesele i Was zaprasza.....?


odwdzięczyć się tym samym... język chyba że człowiek miał poważny powód i nie mógł uprzedzić Cool no i zalezy czy zależy Wam na poprawnych relacjach z nim...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze wychodzę z założenia, że zachować się należy wg swoich norm, a nie odpłacać pięknym za nadobne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, no tamci nie przyszli bo podobno kuzynka miała być bardzo chora, jak się potem okazało w tym czasie była na wczasach z facetem.

A my z mężem chętnie byśmy poszli na jakieś wesele żeby się pobawić język bo od 2lat na żadnym nie byliśmy. I bardziej by nam zależało na naszej przyjemności niż na ich... Wstrętne to jest, co?

A jakby tak dać trochę mniej w kopertę...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to zawsze możesz - tym bardziej, że macie wydatki, małe dziecko...oczko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym się nie patrzyła w takim razie na nich .... bo wstrętnie postąpiła
a daje się tyle ile można, więc może wyjedzcie najpierw na jakieś wakacje i logiczne, że jak się spłukacie to mniej dacie język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się wykręcić urodzinami Diany, wczasy nie wchodzą w grę, bo ślub w maju język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group