Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kwota na prezent - pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też dałabym ładny prezent, potem będzie miła pamiątka i wiadomo, że od Was. Ja ostatnio widziałam w Starym Browcu piękny serwis, normalnie się zakochałam, kosztował 700 zł. I uważam, że to super prezent, bo od razu na widok talerzy przychodzą na myśl osoby od których się go dostało oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się powstrzymała od prezentów jeśli PM wyraźnie proszą o pieniądze, a nie prezenty. Poszukajcie jakiejś super kartki, teraz są takie wielkie i z humorem, a co do kwoty jaką dać niestety nie wiem, bo nie mam pojęcia na ile was stać itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anka_ka
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: Łodź

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 10:31    Temat postu: Re: Kwota na prezent - pomoc Odpowiedz z cytatem

Maciej88 napisał:
Witam wszystkich,

za jakiś czas będzie ślub na który jestem zaproszona. Będzie on w Warszawie, a ja jestem matką chrzestną pani młodej. Tutaj pojawia się pytanie jaka kwota będzie odpowiednia na prezent, mając na uwadze fakt, iż jestem matką chrzestną, a ślub będzie w Warszawie.

Pozdrawiam uśmiech


myślę, że około 1 000 złotych to kwota ok.
_________________
Kiedy człowiek powiedzie wzrokiem po czystym nocnym niebie i wcześniej niż inni zauważy nową gwiazdę, serce rośnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bym sie zastanowiła na ile Cię stać. jesli tysiąc to np. połowa Twojej pensji, albo jesteś np. na niewysokiej emeryturze, to nie przejmowałabym się aż tak.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pon 14 Mar 2011, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też uważam, że jeśli kogoś nie stać na dużą kwotę, to powinien dac tyle żeby później miał za co życ. Przeciez nie robimy wesel z myślą o pieniądzach które dostaniemy. Przynajmniej w naszym wypadku tak jest. Gdybyśmy liczyli na to że nam "się zwróci" to musielibyśmy zrezygnować z wielu rzeczy na naszym weselu. Dla mnie ważne jest to, żeby w tym wyjątkowym dniu nie zabrakło przy nas obób bliskich. Pieniądze rzecz nabyta, i wszystko czego się dorobimy będzie wynikiem naszej cięzkiej pracy a nie pieniędzmi zebranymi na weselu.
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Cze 2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także uważam,ze każdy daje tyle na ile go stać,bez wzgledu na to czy jest chrzestnym czy daleką rodziną. A wiem,ze wielu ludzi daje na pokaz,tak jak najwiecej chociaż ich na to nie stać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anduina
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

borusia napisał:
Ja też dałabym ładny prezent, potem będzie miła pamiątka i wiadomo, że od Was. Ja ostatnio widziałam w Starym Browcu piękny serwis, normalnie się zakochałam, kosztował 700 zł. I uważam, że to super prezent, bo od razu na widok talerzy przychodzą na myśl osoby od których się go dostało oczko


My właśnie od chrzestnej mojego męża dostaliśy serwis na 12 osób, obiadowy i deserowy. Chrzestna już nam przy zapraszaniu powiedziała, że dostaniemy serwis, bo ona nigdy nie miała, a zawsze chciała mieć.
I muszę jej przyznać, że dobrze wybrała, bo sama pewnie nigdy bym się niezdecydowała, zeby coś takiego kupić. A są chwile kiedy się bardzo przydaje.

Ale jeśli chodzi o kwotę jaka chrzestna powinna przeznaczyć na prezent, to ja bym się nie przejmowała. Pomyśl ile możesz dać i tyle. Myślę, że nikt nie bedzie wymagał, żeby chrzestna się zapożyczała na wesele:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amelka566
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 5

PostWysłany: Pią 18 Lis 2011, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądze na prezent nie zawsze są dobrym rozwiązaniem,więc moze szukajmy czegoś oryginalnego. NA stronie .... jest spory wybór,kupowałam tam i wszystko było w porządku.


siooo spamerzy Twisted Evil Twisted Evil

marta_ges
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią 18 Lis 2011, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amelko znasz takie powiedzonko "bujać to my, ale nie nas?" - z takimi tanimi tekstami to pomyliłaś adres.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 18 Lis 2011, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantazjo - Amelka i Małgosia zostały zdemaskowane w wątku o nieuczciwych sprzedawcach;p Szkoda tylko, że teraz atakuje z drugiego konta - gdyby weszła na Małgosię, to zobaczyłaby, że ten spam niewiele już da;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group